Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol

Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol


Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 66 14.02.2019, 14:25

Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, "Manol"

En çok sürücünün en az bir kez amamevcut radyatör problemi ile karşı karşıya. Araba sahipleri, soğutucu akışkanın sızıntısının hoş olmayan bir durum olduğu konusunda hemfikir olacaklar. Bu sorun için popüler bir çözüm araba radyatörü için sızdırmazlık maddesidir. Bu fonlarla ilgili incelemeler, araçların kendileri gibi farklıdır. Bu nedenle, ne tür bir ilacın kullanılması gerektiğini öğrenmelisiniz.

Bu araç nedir?

Bu özel bir karışımdır.Radyatördeki ve soğutma sistemindeki küçük çatlakları ve çeşitli delikleri ortadan kaldırmak için benzersiz özellikler. Kompozisyon macunsu veya viskoz bir kompozisyona benzemektedir. Oligomerlere veya farklı polimerlere dayanabilir.

Sızdırmazlık tabakası eklemlerde oluşur.Radyatör araba için dolgu macunu yorumlar Bu işlemlerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilirPolimer omurgasının vulkanizasyonu veya çözücü dumanları nedeniyle. Ek olarak, karışımlar hiçbir değişiklik meydana gelmez, ayırt edilir. Farklı durumlar için farklı bir radyatör sızdırmazlık maddesi uygundur. İncelemeler ve fon türleri - daha sonra bu makalede.

Radyatör için toz bileşimleri

Yani, ilk olarak bir toz formundaki bir bileşimdir. Nasıl kullanılır? Bu çok basit. Toz radyatörün içinde uyuyakalır ve kullanım endikasyonları bile hafif bir sızıntıdır. Deneyime sahip araba sahipleri, yeni hileli hileleri kullanmazlar, ancak eski büyükbabanın yöntemini tercih ederler - bu toz, doğal olarak kuru, hardaldır. Ayrıca sigara tütünü de uygundur. Sızıntıları ortadan kaldırmak için doğada daha egzotik bir seçenek var.

Kuru müstahzarların avantajları arasında, benzer amaçlardaki pazardaki diğer mevcut ürünlere kıyasla, geniş kullanılabilirlik, düşük maliyet bulunmaktadır.

Eksi, aracın radyatörü için böyle bir yalıtkanı ortadan kaldırabilecek küçük bir hata derinliğidir.Radyatör Dolgu отзывы Deneyimli sürücülerin referansları belirtmekKuru yalıtkanın çatlağın 1 mm ile başa çıkması gerçeği. İkinci eksi - mühürlü ya da daha ziyade sadece sorunlu yerler değil, aynı zamanda doğrudan ısıtma sistemindeki kanallar da dövülüyor.

Sıvı karışımları

Bu ikinci tip ilaçtır. Temelde - en az metal payı olan çeşitli polimerik maddeler. Bu bileşimlerin ana işlevi, motor bloğundaki sızıntıyı ortadan kaldırmak ve ayrıca radyatörün boşluğundaki problemleri kısmen ortadan kaldırmaktır.

Polimerler, özelliklerinden görülebilir veözellikleri, düzensizlikler ve keskin kenarlar için devreye girer. Arızalı elemanlar zarflanmış gibi görünüyor. Bu sızdırmazlık maddelerinin kullanılmasının başlıca avantajı - madde sürekli olarak soğutucudadır. Sökmek gerekiyorsa, soğutma sıvısını boşaltın ve bununla birlikte radyatörün sıvı sızdırmazlık maddesi dışarı akacaktır. Gazilerin incelemeleri, bu tür bileşiklerin kuru olanlardan çok farklı olmadığını ve büyük deliklerle baş edemediğini söylüyor.

Polimer liflerine dayanan yeni preparatlar

Radyatörlerin "arıtımı" için bu malzemelerin temeliözel lifler. İlaç parçacıklarının çatlak yüzeyleri arasında ve aynı zamanda kendi aralarında yapışmasını etkiler. Otomobil meraklıları, otomobil radyatörü için çoktan polimer sızdırmazlık malzemesi geliştirdiler. Onunla ilgili yorumlar kendileri için konuşur - madde birkaç dakikada kelimenin tam anlamıyla yamalar açar ve "yaranın" boyutu iki veya daha fazla milimetreye ulaşabilir.

Nasıl kullanılır: kullanım kılavuzu

Bu formülasyonları kullanırken birçokbir hata kabul et. Bu, ana işlevsel bileşenin bilgisizliğinden kaynaklanır. Ancak, dolgu macunlarının işlevi çok, çok basittir - geçici kullanım sırasında OLC sızıntısını tamamen azaltmaktır. Ne yazık ki, radyatör sızdırmazlığını kullanmak için sonsuza kadar çalışmayacaktır. Otomobil tutkunlarının incelemeleri, ilacın eyleminin sadece en yakın servise ulaşabileceği gerçeğinde birleşiyor.

Operasyon böyle görünebilir -Sürücü tüpün veya viyal içeriğinin radyatöre dökülmesini sağlar, daha sonra araç garajda ya da otoparkta durduktan sonra, soğutma sıvısını derhal tahliye etmeli ve sistemi iyice durulamalısınız.radyatör mastik hi dişli yorumlar Ardından, radyatörü tamir etmeniz gerekiyor.

Sızdırmazlık maddelerinin kullanımı için öneriler

Yani, bir sızıntı teşhis etmek mümkün olsaydıhem sürüş sırasında ve ne zaman sabit olabilir radyatör, motor mufla ve soğutucu yeterince soğumasına izin vermek için gereklidir. Sonra zararlardan öğeyi incelemek için tavsiye edilir. sıvı boşaltmak için bir soğutucu, herhangi bir uygun kap koymak için daha iyidir.

Antifriz henüz soğumadığında radyatör kapağını açmayın. Bu ciddi yanıklara yol açabilir.radyatör için sıvı sızdırmazlık yorumlar Sürücüde herhangi bir sızdırmazlık maddesi varsa,Daha sonra talimatlara göre derhal dökülmeli veya sisteme dökülmelidir. Ardından, birkaç dakika sonra motoru tekrar çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, servis kolaylığı kontrol edilir ve hiçbir şey herhangi bir yere akı aftermazsa, harekete devam edebilirsiniz.

Kullanırken olası sorunlar

Standart veya taklit satın aldıysanızradyatör Hi-Gear için dolgu macunu (kullanılanların yorumları, piyasadaki taklitlerin varlığı hakkında söyleyin), sızıntıya ek olarak, başka bir hoş olmayan "bonus" elde edebilirsiniz. İlaç radyatördeki ince kanalları tıkayabilir. Soğutma sisteminin çalışması bozulacak ve bu da aşırı ısınmaya, aşırı yüklenmelere veya en sonunda motor arızasına yol açacaktır.

Ek olarak, radyatör mutlaka dövüleceksalon sobası. Isı ya tamamen içeriye akmaya son verir ya da soba çok düşük verimle çalışacaktır. Pompa ayrıca hasar görebilir. Ve genellikle termostat kırılır. Bu, güç ünitesinin çalışmasını tamamen bozar.

Ancak yukarıdakilerin tümü sadece dikkatsizlikten kaynaklanabilir. Bu nedenle, bir ilacı seçerken, sahteciliği denetlemek ya da satıcıdan yetkili bir istişarede bulunmak gerekir.

Pazar Genel Bakış

Otomotiv kimyası modern pazar sunuyorçok farklı tüpler ve şişeler. Ürüne reklam veren her üretici ikna ediyor - sadece bu satın almanız gerekiyor, çünkü bu araçta maksimum verim. Bugün birçok marka popüler. Bu veya radyatör sızdırmazlık maddesinin gerçekten etkili olup olmadığını öğrenmek güzel olurdu. Yorumlar bu zor konuda yardımcı olacaktır.

En kötüsü değil, lüks değil: Hi-Gear

Oldukça popüler bir ilaçtır.iç pazar. Paket üzerindeki verilere inanıyorsanız, ABD'de yapılır. Onun maliyeti yaklaşık 200 ruble. Bu mavi-yeşil kalın bir karışımdır. Üretici, sadece onarım için değil, aynı zamanda otomobil radyatörleri üzerindeki karmaşık ve ciddi onarım çalışmaları için bileşimi kullanmayı önerir. Aktif madde polimerdir. Ciddi delikleri bile ortadan kaldırabilir. Ancak, bağımsız uzmanların sınavlarının gösterdiği gibi, bu çok zaman gerektirir.

Delik 1 mm'den fazla ise, inşaa gerek yoktur.Onarımı birkaç dakika sürecek planlar. Çoğu zaman, böyle bir delikten antifriz, ilacın harekete geçeceğinden daha erken geçer. Güvenilirlik için, iki bankanın bir kerede daha iyi taşınması daha iyidir. Çalışırken tıkanmış bir boşaltma deliği veya radyatör kapağı gibi çeşitli etkilere hazırlanın. Otomobil meraklıları, Hi-Gear radyatör için kullanılan dolgu macunu ne diyor? Yorumlar farklı ve iki kategoriye ayrılıyor - olumsuz ve pozitif.

Kullanımdan sonra araç sahiplerinin parçaları vardıTermostatı ve sensörleri, pompayı ve soğutma sisteminin diğer parçalarını değiştirin. Diğerleri yaklaşık 2 yıl boyunca bu dolgu macunu ile seyahat ettiklerini ve sonuçtan memnun olduklarını söylüyorlar.

ABRO

Bu Amerikan markasının tüm ürünleriprofesyonel biri olarak konumlandırılmış. ABRO radyatör için toz ve sıvı mastik üretiyorlar. Geri bildirim olumlu, gerçekten çalışıyor ve oldukça hızlı. Asıl mesele, üreticinin talimatlarına her şeyde sıkı sıkıya uymaktır. Ancak kullanımdan sonra sistemin dışına dökmek ve her şeyi iyice yıkamak gerekir - CO'daki kanallar tıkanmıştır.

Bu markanın otomobil kimyası arasında ve kurutoz sızdırmazlık maddesi radyatörü ABRO. Onunla ilgili yorumlar aynı. Ancak, araç da kaldırılmalıdır, aksi takdirde kanallar bloke edilir. Avantajlar - işin hızı, dakikada 2 litreye kadar sızıntıların giderilmesi, uygun fiyat.

Mannol

Bu bir Alman üreticinin başka bir hazırlığıdır. Üreticinin güvenceleri üzerine, güç ünitesi çalışma sıcaklıklarına ısındıktan sonra 10 dakika içinde çalışmaya başlayacaktır. Bu ürünün herhangi bir benzersiz özelliği hakkında üretici söylemez. Bu, aracın radyatörüne yönelik özelliklerinde bulunan bir ortalamadır. Yorumlar "Manol" nötr toplar. Sıvı preparatların ünlü markaların analoglarından daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ajan kanalları tıkamaktan ve çökelme olmadığından sonra.

Liqui Moly

Bu marka hakkında söylenecek çok şey var. Bu ünlü bir Alman yağlayıcı üreticisi.Araba radyatörü için dolgu macunu Ama sadece bunlar değil. Uzun bir süre için ve tüm otomobil kimyası başarıyla üretildi. Birçok pozisyon sadece sıradan sürücüler tarafından değil, aynı zamanda profesyoneller tarafından kullanılır.

İlk ürün Kuher Dichter. Ucuz araçlarla, üreticiler hardal alıcılarını hardalla iyi bir şekilde kayabilir, ancak burada değil. Üreticiye göre bu ilacın kesinlikle hiçbir dezavantajı yoktur ve antifriz özelliklerini değiştirmez.

Ajan bir sıvıdırmetalik "parıldıyor". Soğutma sistemine, iç duvarlara ve diğer elementlere zarar verene kadar yerleşmeden geçerler. Bu ilaçtır başarısız kanallar pompası, bir termostat sensörü aksatmadan, en ulaşılmaz yerlere girebilir vardır.

Liqui Moly radyatör contası: yorumlar

Tahmin edebileceğiniz gibi, araba tutkunları indirimmarka yapmayın. Evet, bu ürün çalışıyor, ancak deneyimli sürücüler radyatörün demir onarımını tercih ediyor. Üreticinin söylediği gibi değil, ama kanallar dövülür. Alman sıvısı sadece sıcak ve hatta sıcak antifrizli mikro çatlaklarla ilgili olarak çalışır. Fiyat - çok uygun değil (diğer üreticilerin analogları için 500'e karşı yaklaşık 1000 ruble), radyatör "Manol" için sızdırmazlıktan daha kötü davranır.

Radyatör Mastik liqui moly yorumlar

En iyisi

Peki, ne seçilir? Tek bir sesle tüm uzmanlar, BBF'nin üretimine öncelik vermenin değerli olduğunu söylüyor. Bu ithal bir marka değil, yerli bir tanesidir. Bu gerçek bir verim. Birkaç dakika içinde, 0,5 milimetreye kadar çatlaklar sıkıca kapanır.

Katı çatlaklar da bu bileşimi ortadan kaldırır -Bu üç dakikaya kadar gereklidir. Bir başka avantaj uygun fiyattır. Araba incelemeleri radyatörünün sızdırmazlık malzemesi hakkında ne diyorlar? "Lada Kalina" (yani, bu makinede ürünü test etti) yaklaşık 500 kilometrelik delikli bir radyatörle sürmeyi başardı.

Dolgu macunu sonra kızarma

Sistemin kanalları, bu araçları uyguladıktan sonra tıkanma özelliğine sahiptir. Ve sonra, radyatörün nasıl yıkanacağı sorusu ortaya çıkıyor? Bunu yapmak için özel yıkama satılmaktadır.

Yani, "Reaktif 3000" satın alabilirsiniz. Eski bir sıvıya dökülmeli ve 150 saat sonra soğutma sistemini tamamen temizleyecektir. Benzer bir ürün Hi-Gear tarafından sunulmaktadır. Üretici, 7 dakika içinde bu karışımın her şeyi temizleyeceğini garanti eder. Step-up, suyla seyreltilmiş sülfat bazlı bir ilaçtır.

Yıkama için halk ilaçları

Fabrikada kızarma satın alma olasılığı yoksa, doğaçlama araçları kullanabilirsiniz. Daha önce hiç araba kimyası olmadığı zaman sirke, peynir altı suyu ve sitrik asit kullanıldı.

Sirke kullanırken, bir çözüm10 litre başına 0,5 litre sirke oranı. su. Eski sıvı süzülür ve yerine sirke ve su çözeltisi dökülür. Daha sonra motor açılır, çalışma sıcaklığına getirilir, bastırılır ve 8 saat bekletilir. Çözeltinin boşaltılmasından sonra, radyatör ve soğutma sistemi damıtılmış su ile yıkanmalı ve antifriz dökülmelidir. Dolgu macunu sistemi çok kuvvetli bir şekilde dövmüşse, muhtemelen, mekanik olarak temizlemek veya saf sirke doldurmak gerekir.

Sitrik asit kullanırsanız, 100 g toz almalısınız.radyatör dolgu macunu yorumlarBu karışımla yaklaşık altı gün sürmelisiniz. Ayrıca, sıvı boşaltılır ve kalan su ve sitrik asit damıtılmış su ile yıkanır.

Serum da kullanılabilir. Her şeyden önce, ürün tortuyu gidermek için filtrelenmelidir. Sistemi bu araçla temizlemek için 1.5 binden fazla kilometre sürmeniz gerekmiyor. Sıcaklık ve kirlilik derecesi izlenmelidir. Temizlendikten sonra, tüm sistem de damıtılmış su ile durulanır.

Fabrika yıkamalarında olduğu gibi, geri bildirimlerle değerlendirildiğinde, sistemi herhangi bir sızdırmazlık maddesinden daha kötü bir şekilde tıkarlar. Bu nedenle, onlarla fazla ilgilenmek gerekli değildir.

Sızdırmazlık veya onarım?

İyi bir araç olduğunu düşünmeyinsızıntılar için bir derde deva. Hiçbir şekilde. Hasar oluşursa, sızdırmazlık ürünleri araç servis merkezine ulaşmak için bir fırsattır. Bu, otomobilin radyatörü için iyi bir dolgu macunu kullansanız bile öyle. ABRO ve diğer üreticilerin iyi değerlendirmeleri var, ancak ürünlerinin geçici bir etkisi var.radyatör mastik manol yorumlar Bir dolgu macunu ile sürekli gitmek gerekli değildir -sonuç arabada ciddi hasara yol açacaktır. Bu fonların sadece en yakın servis istasyonuna ulaşmak için kısa bir mesafe için tasarlandığını unutmayın.

Ayrıca herhangi bir otomatik kimya satın almak, buna değerÜrünün orijinal olduğundan emin olun. Artık ambalajı orijinalinden ayırt edilemese de, hoş olmayan sonuçlara yol açabilecek çok yüksek kaliteli sahte ürünler alabilirsiniz.

Bu yüzden, bir otomobil radyatörünün sızdırmazlık maddesinin ne olduğunu ve onu seçmenin en iyi yolunun ne olduğunu öğrendik.

Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol

Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol

Related news

 • Evimiz Lokanta Tanıtım Fragmanı izle
 • Alkali diyet gerçekten işe yarıyor mu
 • Ispanaklı Kaşarlı Gözleme Tarifi Videosu
 • Kızarmış kabak: lezzetli yemekler için bir tarif
 • Julienne mantar: tarif ve pişirme önerileri
 • KENAR ÖRNEKLİ MOTİFLİ KOLTUK ŞALI BEBEK BATTANİYESİ

 • Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 50

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol


  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 9

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 19

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 56

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 30

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 64

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 99

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 59

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 94

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 96

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 61

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 7

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 59

  Otomobil radyatörleri için sızdırmaz malzemeler. Sızdırmazlık malzemelerinin incelemeleri Hi-Gear, ABRO, Liqui Moly, Manol 81