Öpücüklerin günü

Öpücüklerin günü
Öpücüklerin günü

Öpücüklerin günü

Dünyada çok çeşitli tatiller var. En keyifli olanlardan biri, Uluslararası Kisses Günü.

Bu olayın kökleriGeçmiş, yani XIX yüzyılda. O zamanlar Birleşik Krallık'ta Kisses Günü'nü kutlamaya başladılar. Uzun yıllar sonra, Birleşmiş Milletler bu olayı Dünya'nın statüsüne atamaya karar verdi. Böylece, şimdi 6 Temmuz'da, her yıl, dünyanın dört bir yanındaki öpücüklerin günü kutlanır.

Tabii ki, bütün bir yıl beklemeye gerek yok,birini öpmek için. Her gün bu kadar çok sayıda insan vardır, hatta bazen onların bedeni için büyük fayda sağladıklarını fark etmeden bile. Bir öpücük yardımıyla ruh halinizi önemli ölçüde artırabilir, stresden kurtulabilir ve hatta daha uzun ömürlü olabilirsiniz. Ayrıca kırışıklıkların oluşumunu durdurabilir. Duyguların temel ifadesi hakkında ne söyleyebiliriz?

Birkaç kişi öpücüklerin kökenini bilir. Bu şekilde iç enerji alışverişi yapabileceğinize dair bir görüş var. Antik çağlarda, öpücüğün iki ruhun karışması olduğuna ve birbirlerine aşık olan insanların buna katılmış olduğuna inanılırdı, ruhları evlidir. Ancak, şüphesiz, bu sürecin en romantik kökeni Plato tarafından önerilmiştir. Daha önce tüm insanların aynı gözüktüğüne, yani bir top şeklinde dört el ve aynı sayıda bacak ve aynı zamanda iki kafa ile belirli bir yaratığı temsil ettiğine inanıyordu. Böyle bir yaratılışın korkunç olduğu anlaşılıyor, ama yine de, kendi kendine yeterli ve mutluydu. Ve bir kez ünlü Olimpiyat Thunderer Zeus bir kez, bu yaratılışı ikiye böldü. O zamandan beri, bu yarılar kendilerini arıyorlar ve sadece bir öpücük yardımıyla bu ruhun ilişkili olup olmadığını anlayabilirler.

Bugüne kadar, çok öpüşme veİnsan beyninde şu anda meydana gelen değişiklikler psikologlar da dahil olmak üzere çeşitli uzmanlar tarafından yakından incelenmektedir. Üç dakikalık bir sevgili öpücüğü, yaklaşık 12 kcal'in kaybolduğu ve ayrıca çok sayıda farklı bakteri ve mikroelementin tükürük ile bulaştığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dahası, özel bir hormon gelişmeye başlar, bu da morfinden bile yüzlerce kat daha fazladır. İlginç bir şekilde, istatistiklere göre, ortalama olarak, öpücük yaklaşık 45 saniye sürmektedir ve aslında kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olan 30'dan fazla yüz kasını içermektedir.

Rusya'da öpücüklerin günü popülerlik kazanmadıÇok uzun zaman önce, ama bu halk arasında en popüler tatillerden biri olmasını engellemedi. Bu etkinliğe katılan her türlü yarışmada ve etkinliklerde yer alan bu etkinliği büyük bir zevkle kutlayan insanlar. Birçok şehirde milyonlarca çift aynı anda bir öpücükle birleştiğinde çeşitli flaş çeteleri düzenleniyor. Ayrıca bu günlerde sık sık, romantizm, süre, olağanüstü gibi farklı kriterlere sahip "en çok" öpücüğü için yarışmalar vardır.

Hatta belli dünya rekorları var vebenzer bir alanda rekor sahipleri. Örneğin, Chicago'dan bir çift, on iki buçuk gün bir öpücükte, her gün sadece iki saatlik mola ve yemek için mola vererek geçirdi. En uzun su altı öpücüğü Tokyo'nun yeni evlerinden keyif alabilir. Sinema da kendi karakterleri vardır. Onlar Regis Tumi ve yirminci yüzyılın başlarında "Şimdi ordudasınız" filminde 185 saniye öpüşen güzel Jane Wyman idi. Ve tabii ki, 1926 yılında aktör John Barrymore tarafından rol oynayan ve sinema tarihinin en bilinen öpücüklerini alan ünlü Lovelace Don Juan'ı hatırlamaya yardımcı olamaz. Ve en pahalı öpücük, 113 bin dolarlık bir yardım müzayedesinde çekiç altına giren Kate Moss'a ait.

Öpücüklerin günü

Öpücüklerin günü

Related news

 • Son Trend Gölge ve Röfle Eğilimleri
 • Yarım Simit, 1 Bir Susamlı Simit, Gevrek Ve Kandil Simidi Kaç Kalori
 • Etiket: doğru sütyeni nasil secilir
 • İşgücü piyasası izleme. İşinizi çok ucuza nasıl satamazsınız
 • Açık Parfümlerin Zararları ve Yararları Nelerdir

 • Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü


  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü

  Öpücüklerin günü