Fotograf fotograflar Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık
Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 59 12.01.2019, 15:17

Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık

Bugün size Paata Burchuladze'nin kim olduğunu söyleyeceğiz. Bu kişinin biyografisi aşağıda tartışılacaktır. Bu büyük bir bas ile bir şarkıcı hakkında. 1955'te Tiflis'te dünyaya geldi.

biyografi

paata burchuladzePaata Burchuladze profesör ailesinden geliyorenstitü ve İngilizce öğretmeni. Çocukluğumuzda, kahramanımız kendini bir şarkıcı olarak görmedi. Bununla birlikte, ebeveynlerinin tavsiyelerini dinledi ve yedi yıllık bir müzik okulunda piyano dersi seçerek okumaya gitti. Sonra Tiflis Konservatuarı'na girdi. On altı yaşında Paata Burchuladze, yerel bir teknik okulda öğrenci oldu. Konservatuvarda O. Khelashvili ile birlikte çalıştı. Politeknik Enstitüsü'nde endüstriyel ve inşaat mühendisliği seçti. O zaman kahramanımıza Odessa konservatuarı eğitimi verildi. Orada Evgeny Ivanov gelecek bas öğretmen oldu. Ayrıca kahramanımız La Scala'daki gelişim okuluna katıldı ve Juliet Simionato ve Edoardo Muller ile okudu.

oluşturma

Paata Burchuladze biyografisiPaata Burchuladze, uluslararası ödülü kazandıBusseto'daki 1981'deki vokal rekabeti. Bir yıl sonra altın madalya kazandı ve ödül aldı. Ancak, zaten vokal Uluslararası Çaykovski Yarışması'nda oldu. Bu etkinlikte, jüri temsilcilerinden birisi kahramanımıza özel dikkat gösterdi. Londra'nın başkentine sanatçının inanılmaz ses kalitesini bildirdi. Daha sonra İngiltere temsilcisi Burchuladze'yi dinledi. Bundan sonra onu Covent Garden'a davet etti. Bizim kahraman dinledikten sonra yine aynı yıl için "Aida" galası için bir sözleşme aldı. Eşleri Luciano Pavarotti ve Katia Richardelli idi. Zubin Meta'nın yaratıcı sürecini denetledi. Bu andan itibaren Luciano ve Paata'nın dostluğu başladı. Yaşam boyunca sürdü. Pavarotti sık sık Burculadze'yi konserlerine götürdü. Şarkıcılar ses parçalarını bir araya getirdi. Erken 80 yılında, sesli Burchuladze Avusturya iletken Herbert von Karajan tarafından tanıdı. Salzburg'a kahramanızı deneme odasına çağırdı. Sonuç olarak, yerel bir festivalde birlikte "Don Juan" da icra ettiler. Şef, Burchuladze'nin sesini Chaliapin'in vokalleriyle kıyasladı. En ünlü partiler arasında kahramanımız Mussorgsky tarafından aynı adı Boris Godunov, Verdi tarafından "Don Carlos" ve Attila'nın Kral Philip, Mussorgsky yönettiği "Khovanshchina," Rimsky-Korsakov, gelen Banco tarafından "Altın Cockerel" Kral Dodon ait Dositheus "Macbeth". . Bugün kahraman dünyanın en iyi tiyatro sahnesinde görünen - "La Scala", "Washington Opera." Şarkıcının ödüller arasında: St. George, "Shining" Düzeninin Lenin Komsomol ödülü. Kahramanımız BM İyi Niyet Elçisi oldu. Gürcistan'da, yetimlere yardım eden hayırsever bir vakıf kurdu. Evde hemen hemen her ay olur. Kahramanımız Rusça, Almanca, İtalyanca, Gürcüce ve İngilizce konuşmaktadır. Bununla birlikte, kendini vokal okuluna ve Rusya'nın klasik müziğine bağlar. Öncelikle bir Rus bastı.

Kişisel hayat

Paata Burchuladze'nin üç oğlu var. İlk on yedi yaşında evlendi. Halihazırdaki eşi eğitimle bir doktor. Adı Angela. Kocasını konserlerde destekler ve her zaman ona eşlik eder.

parti

paata burchuladze politikası
Şu faaliyetin başka bir alanı:Paata Burchuladze'nin dikkatini, - siyaset. Kendi siyasi partisini yaratmaya başladı. Anketlere göre, popülerlik oranı% 75. Bu gösterge, Gürcistan'daki tüm politik ve kamusal figürlerden yüksektir. Siyasi dernek "Halk İçin Devlet" olarak adlandırıldı. Bir süre önce Burchuladze "Gürcistan Kalkınma Fonu" nu yarattı. Bu organizasyonun amacı, yetkilileri, ülkenin daha ileri gelişimine ilişkin uzmanların görüşüyle ​​tanımaya çalışmaktır.

Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılıkFotograf resim

Related news

 • Kiralık Aşk haber
 • BAHAR ZİNCİRİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
 • Sayıları kullanarak bilgi kodlama yolu. İkili kodlama
 • Hint usulü Tangy Paneer tarifi

 • Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 30

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık


  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 34

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 50

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 56

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 70

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 69

  Paata Burchuladze - biyografi ve yaratıcılık 72