Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti

Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti

21.04.2019

Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 66

Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti

Pushkin'in özeti olan Lyceum yıllarıOkul her birimize ne verir? Açıkçası, bu aşama bir iz bırakmadan geçmez. Pushkin'in Lyceum yılları nasıl geçti? Öğretmenlerin ve sınıf arkadaşlarının anılarının kısa bir özetini, o güne kadar popüler olan olağanüstü bir insanın ateşli doğasını analiz etmemize yardımcı olacağız.

Açılış günü

Yani, oğlan 11 yaşında, Pushkin Alexander, dançok zengin, ama yine de tanınmış asil bir aile, yeterlik sınavlarını geçtikten sonra, yeni açılan İmparatorluk Tsarskoe Selo Lisesi'ne giriyor. Açılışta bir kraliyet ailesi ve yüksek rütbeli çok sayıda insan var. Ayrıcalıklı yüksek öğrenim kurumu asil doğumdan gelen çocuklar için açıktır. Başlangıçta Grand Dukes'in de orada eğitilmesi planlanmıştı, ancak terk etmeye karar verdiler. Bedensel cezanın yasaklandığı ilk eğitim kurumuydu. Açılış günü muhteşem ve cömertti. İlk sansasyonun ne kadar heyecan verici olduğunu ve Puşkin'in olağanüstü Lyceum yıllarının geçtiğini hayal etmek kolay. O yıllardaki anıların kısa içeriği bize, gençlerin dahi büyüdüğü "toprak" deneyimini yaşama fırsatı verir. Adalet uğruna, dünya çapında bir şöhret kazanmış olan bu lizemin sadece mezun değil Puşkin olduğu söylenebilir.

biyografi Puşkin Lisesi yıllar

Profesör Kunitsyn AP

Kurum tüzüğünün yeterli olmasına rağmenkatı, öğretmenler bazı özgürlüğe, düşünce özgürlüğüne, çocuklara eğitim verdiler. Örneğin, Profesör Felsefe ve Psikoloji Kunitsyn AP. konuşmalarında kölelik kınadı ve çok hevesli yaptı. Genç zihinlere olan etkisi, o dönemde yazılan şiirleri değil aynı zamanda Puşkin'in kendisinin biyografisini de etkileyerek etkileyiciydi.

Lyceum yıllar canlı ve hatta bir atmosferde geçtiisyankar diyebiliriz. Kurumun kapatılmasının yanı sıra (öğrencilerin şehirde serbest gezilere gitmelerine izin verilmiyordu), dolayısıyla 1812'deki iç savaş bir ablukayı getirdi. Vatansever düşüncelerden esinlenen "dört duvar" ateşli ergenlerde kapalı, haberleri hevesle okudu, zaferle gurur duydu ve savaş kahramanlarının bu ya da diğer eylemlerini tartıştı.

Profesör Koshanskiy N.F.

Puşkin Lyceum yılları (özetiŞiirler, ya da daha ziyade analizleri, bunu devlete verme hakkını verir. Onun içinde gerçek bir şair bulunur. Bu sadece iç güçle değil, aynı zamanda çevre tarafından, kurumun öğretmenleri tarafından da kolaylaştırılmıştır. Özellikle, edebiyat öğretmeni Koshanskiy NF. Uzun sadece kibirli bir genç olarak görmüş ve Puşkin, sırayla, o şiir sırlarını öğrenmek ve edebi tadı hakkında konuşma hakkı olmadığını düşünmüştüm. Öğrencinin öğretmenle kendine özgü mücadelesi sadece ruhu kırmadığı gibi, kendi haklılığıyla da güçlenmiştir.

Puşkin'in Lyceum yıllarında olduğunu söylemek zor. Herhangi bir biyografik opusun özeti çok belirsiz bir şeydir. Çıplak gerçekler, eylem dizisini tanımlayamaz, ruhu ve kişiliğin oluşumunu neyin etkilediğini anlayamaz.

Puşkin'in Lyceum yıllarında raporu

Profesör Galich A.I.

Edebi akıl hocası öğretmenti.Koshansky yerine AI Galich. Genç yazar eserlerini yeterince ayırdı. Puşkin tarafından 1815 Ocak'ında Derzhavin'den önce okunan ayetlerin ve zamanın eşit derecede saygıdeğer yazarlarının yazılmasının, genç yeteneklere çok büyük bir şöhret getirdiği ve güvenli bir şekilde ifade edildiği söylenebilir.

Zhukovsky VA

Aynı yılın sonbaharında, özellikle deTsarskoye Selo köyünde genç bir deha harika Prenses Alexandra ve Prens Alexander (İskender II) bir süre sonra öğretmen VA Zhukovski'nin, vatan savunucusu, İç Savaşı'nın kahraman, ünlü yazar, geliyor. Onların tanıdıkları, öğrencinin / öğretmenin ve arkadaşlığın iletişimi arasındaki ortalama bir şeydi. Daha sonra (1831 yılında) Yıl Vasily teklif anlaşmazlık hangi kazanan kuşkusuz Pushkin'i olacak içinde. Ünlü "Çar Saltan Tale" ve "Çar Berende Tale" doğmuş sonra geri dönüştürülmüş Rus masal yazmak için istedi ve edilecektir. zamanda, Zhukovski'nin yazıt ile Alexander the onun portresini verdi: "kaybeden öğretmeninden öğrenci-kazanan".

Lyceum

Lyceum yılları hakkında bize gelen bilgilerPuşkin, çoğunlukla yan yana okuyanlar tarafından bırakılmış, gençliğinde zaten parlak ve sıradışı bir adam olduğunu söylüyor. Bu arada, sınıf arkadaşları ile arkadaşlık, güçlü ve uzun oldu ve Alexander Sergeevich'in kaleminden arkadaş-lise öğrencilerine adanmış bir şiir çıkmadı.

Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti

Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti

Related news

 • Burçlarının Özelliklerini Yansıtan Akrep Burcu Ünlüleri
 • Anason Çayının Faydaları Nelerdir
 • Rusya’da yılbaşı sofralarının vazgeçilmezleri neler
 • 4 yılda bir kavanoz çöp
 • SALKIM YAPRAKLAR ÖRGÜ DESENİ AJURLU MODEL YAPIMI

 • Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 81

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti


  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 47

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 47

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 67

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 1

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 94

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 77

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 62

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 58

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 44

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 26

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 80

  Peşkin yılları: anıların ve analizlerin özeti 2