Peter Shilton: biyografi, başarılar 29 13.02.2019, 17:05

Peter Shilton: biyografi, başarılar

Peter Shilton haklı olarak en iyi çağrılabilirİngiltere'nin kalecisi. Kariyerini 1990 yılında milli takımda tamamladıktan sonra, İngilizler kapılarının güvenliği için artık sakin olamazlar. Birçok açıdan, bu nedenle, milli takım büyük futbol turnuvalarına hiç ulaşamamaktadır, ya da ortaya çıktığında, kötü bir şekilde ortaya çıkıyor.

Leicester'lı adam

Peter ShiltonPeter Shilton, II. Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre sonra doğdu1949'da İngiliz Leicester'de savaş. Kariyerine, isimsiz kulüp için başlamasına şaşmamak gerek. İlk olarak gençlik takımında ve 1966'dan yetişkin takımda.

O dönemde "Lester", Birinci Bölüm'de oynadıİngiltere şampiyonası (şu anki Premier Lig'e analog), ancak hayatta kalmak için mücadele etti. Sonuç olarak, 1969 yılında ekip sondan bir yere gitti ve ikinci bölüme gitti.

Elitlere dönüş, pek çok açıdan 2 yıl içinde mümkün oldugenç Shilton'un muhteşem oyunu sayesinde. 1971'de "Leicester", en az şampiyonu (42 maçta sadece 30 gol) kaçırdı ve ilk sırada, "Sheffield United" yı 3 sayıyla mağlup etti.

Kendi memleketi Peter Shilton'dan gelen takımın toplamda 286 maç oynamasıyla 8 sezon düzenledi.

Başlığa giden yol

Peter Shylton Kaleci1974'te Shilton "Leicester" i "Stoke City" olarak değiştirdi ve yakında "Nottingham Ormanı" na gitti. Bu kulüpte, şampiyon unvanını kazanan tek kişi oydu.

1977/78 sezonunda Shilton çifte yaptı.sadece şampiyonluğu değil, aynı zamanda Futbol Ligi Kupası'nı da kazanıyor. "Nottingham", tarihte ilk kez şampiyon oldu ve son dönemde güvenilir bir oyun sayesinde birçok açıdan şampiyon oldu. 42 maçta takım sadece 24 golü kaçırdı. Gümüş madalya sahibi "Liverpool" un sahibi 7 puana kadar geriledi.

Avrupa kupası

Shilton Peter biyografisiBöylece gelecek sezon için "Nottingham"Avrupa Kupası'nda oynama hakkı var. İngilizler çekilişle son derece memnun kalmadı. İlk turda, İngiltere şampiyonu yardımcılığa gitti - "Liverpool". "Fortingters", "Nottingham" dedikleri gibi, ev 2: 0 kazandı ve uzak bir golsüz beraberlikten memnun kaldı.

İkinci turda da Yunan AEK tarafından yenildi - 2: 1 misafir ve 5: Evde 1 ve İsviçre "çekirge" 1/4 finalde - 4: 1. İade maçı berabere bitti.

Yarı finallerde, İngilizler rakiplerine ulaştıAlmanca "Köln". İlk maçta gollerin gergin ve bol olduğu ortaya çıktı. Zaten 20. dakika Almanlar 0-2 idi. Ancak, Burlats, Bower ve Robertson, toplantının gidişatını “Nottingham” ı ileriye götürdü. Maalesef, muzaffer hesap tutmak mümkün değildi. Son düdükten 5 dakika önce Okudera attı. Birçok kişi Peter Schilton'un suçlu olduğuna inanıyordu. Kaleci çok endişeliydi ve iki katına çıkmış bir konsantrasyonla bir dönüş toplantısı düzenledi, sonuç Bower'ın bir skor topunun kararı ile belirlendi, "Nottingham" 1-0 kazandı.

Finalde, İngilizler İsveçle buluştu"Malmö". Ve bu toplantıda her şey Trevor Francis'in 45. dakikada uyguladığı tek vuruşla kararlaştırıldı. Bu yüzden Peter Shilton ana klüp Avrupa kupasını kazandı.

"Nottingham" ile Avrupa Kupa Şampiyonu Shilton kazandı ve gelecek yıl. Finallerde, 1: 0'lık bir skorla, Alman "Hamburg" tarafından yenildi.

Milli takımda kariyer

İngiltere takımında Shilton 20 yaşında giriş yaptı. Doğru, büyük turnuvadan önce, milli takım sadece 10 yıl sonra, 1980'de ulaştı. İtalya'daki Avrupa Şampiyonası oldular.

İngilizler Belçikalılarla berabere başladılar - 1:1, sonra ana bilgisayarlara 0: 1 kaybetti ve son turdan önce grubu kazanma şansını kaybetti. Sonuç olarak, İspanyollar yenildi - 2: 1, ancak Belçika ve İtalya'nın sıfır beraberlik göstermesi nedeniyle, Foggy Albion takımı sadece üçüncü sırada kaldı.

İspanya'daki Dünya Kupası neredeydi?1982 İngiltere takımı ilk sırayı alan gruptan ayrıldı, 3 galibiyet aldı ve ikinci grup aşamasına geçti. Orada Shilton Peter topu yönettiler. Futbol takımı çok az sonuç gösterdi. Sonuç olarak, İngilizlerin kapıları sağlam kaldı, ancak puan alamadılar: iki sıfır beraberlik - FRG ve İspanya ile. Sonuç olarak, Almanlar turnuvanın ev sahiplerini yenebilecek yarı finalleri kazandı.

Tanrı'nın Meksikalı El

Tüm hayranların çoğu Peter Shilton, Meksika'daki 1986 Dünya Kupası'nda oyunu hatırladı. İki yıl önce, takım Euro'ya çarpmadı ve taraftarlar sonucu bekliyorlardı.

İlk maçta inatçı mücadelede İngilizcePortekiz'e gitti, bir saatin çeyreği için tek golü kabul etti. Ve sonra Fas milli takımını yenemedi - 0: 0. Polonyalıların sadece kendinden emin bir zafer kazanabilir. Ve sonra tüm ihtişamıyla kendini şapka hilesi yapan Gary Lineker gösterdi.

1/8 finalde, rakip Paraguay ve yine zafer3: 0, bu sefer Lineker bir çift yapar ve İngilizlerin kapıları tekrar bozulmadan Shilton Peter'ı bırakır. Arjantinli bir sonraki maçta bu kalecinin biyografisi efsane oldu.

Peter Shilton büyümesi

İlk yarıda gol getirilmedi, ama en başındaİkincisi futbol tarihinin en ünlü amaçlarından birine oldu. İlerideki Arjantinli Diego Maradona 51. dakikasında ingiliz kalesine doğru başarısız bir vuruş yaptı ve topu penaltıya fırlattı. Peter Shilton (büyümesi 183 santimetre) kapıdan dışarı çıktı ve topu yumrukla vurmayı bekliyordu, ama Maradona ilk ve sol el onu hedefe gönderdi. Tunuslu hakem Ali Bin Nasser bir gol attı ve Maradona daha sonra “Tanrı'nın eli” olduğunu söyledi. Arjantin 2: 1 kazandı.

kayıtlar

Shilton Peter Futbol

Shilton'un kayıtları özel bir sözü hak ediyor. İngiltere için en fazla maç 125 (sadece 80 gol kabul edildi). Resmi maç sayısı için bir dünya rekoruna sahip - 1391 oyun, ve İngiltere'nin ulusal şampiyonada yapılan toplantıların sayısı - 1005.

Shilton milli takımı için son maçı1990 yılında, neredeyse 41 yaşındayken Dünya Şampiyonası. Onun için, dünya şampiyonalarının finallerinde 17. sırada yer aldı (İngilizler için bir rekor) ve dünya şampiyonasında “kuru” oyun sayısıyla şampiyonluğu Fransız Fabien Barthez ile paylaştı - 10 maç için.

Peter Shilton: biyografi, başarılarfotograflar galeriler Goruntuler Fotograf resim

Related news

 • Diriliş Ertuğrul 133.Bölüm izle
 • 21. yüzyıl LCD, Kazan: özellikleri ve yeri
 • Korkunç Bir Film 5 Fragman (2019-2020-2020)

 • Peter Shilton: biyografi, başarılar 87

  Peter Shilton: biyografi, başarılar


  Peter Shilton: biyografi, başarılar 7

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 13

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 31

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 80

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 59

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 34

  Peter Shilton: biyografi, başarılar 92