Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu

Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu

19.04.2019

Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 3

Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu

Vsevolod Mstislavich'in kesin doğum tarihibilinmemektedir. Tarihçiler onun 1095 civarında doğduğunu söylüyor. Prens Vsevolod, Mstislav the Great'in en büyük oğlu ve Vladimir Monomakh'ın torunuydu. Anne hattı üzerindeki dedesi Inge, İsveç kralıydı.

Prens Vsevolod

Novgorod'da Yönetim Kurulu Başlangıcı

Rusya'da eski isemiras emri, sonra Vsevolod Kiev hükümdarı olabilir. Ancak, 12. yüzyılda Doğu Slav devleti, tek bir iktidar olmadığında feodal bir bölünme safhasına geçti, fakat birkaç etki merkezi vardı. Bunlardan biri Novgorod the Great idi. Rusya'nın resmi olmayan kuzey başkenti olan ikinci büyük şehridir.

1117'de genç Vsevolod'un gönderildiği yer vardı. Ancak, Novgorod vatandaşları en özgürlük seven ve huzursuzdu. Burada, Veche Meclisi'nin şehrin merkezi meydanındaki önemi hâlâ çok önemliydi ve en önemli kararlar alındı. Buradaki asal güç, posadniklerin gücü ile yarıştı. Seçmeli bir ofisti. Çoğu zaman, yerel tüccarlar ya da boyarlar posadniki oldu.

Prens Vsevolod kısa bir biyografi

Vsevolod hükümdarlığının ilk yılında NovgorodiansBu genç valiyi sormadan bağımsız kararlar almaya başladı. Bu davranış Kiev'de hüküm sürmüş ve şartlı olarak en eski ve en önemli prens olarak kabul edilen Vladimir Monomakh'ın öfkesine yol açtı. Novgorod Boyars'ın güney başkentini aradı, yarısı rehinelerde kaldı. Geri kalanlar şehre döndüler ve vatandaşlarını atanmış posadnikom Monomakh'ı almaya ikna ettiler.

Chud'da Trekking

1131 yılında Vsevolod onunla birleştiDiğer beyliklerden (Kardeşler, Rostislav ve Yaropolk) daha küçük kardeşler ve Baltık chuduna karşı bir kampanya yürüttüler. Bunlar modern Estonyalıların atasıydı. İlk kampanya başarılı oldu. Rus birlikleri birçok köyü yaktı, esir ve ganimeti aldı. Ancak, ikinci kampanya çok sayıda Novgorod askerinin yenilgisi ve ölümüyle sonuçlandı.

Pereyaslavl Prensi

1132'de Vsevolod'un babası öldüğündeMstislav, Kiev amcası Yaropolk Vladimirovich'e gitti. Ağabeyinin hayatı boyunca bile, eski eşyalarını - Pereyaslavl ye yeğenini vereceğine söz verdi. Vsevolod, bir güney şehri almak için kısa bir süre Novgorod'dan ayrıldı.

prens vsevolod mstislavich

Ancak, o asla orada yönetmeye başlamıştı. Amcası Yuri Dolgoruky'nin bir diğeri de yeğeni Pereyaslavl'dan sürdü. Vsevolod'un Kiev'deki Yaropolk mirasçısı olacağından korkuyordu. Yeni düzene göre, "Rus şehirlerinin anası" ndaki yetki, kıdeme göre geçti.

Kovulan prens Vsevolod Novgorod'a döndü. Ancak, kasaba halkı bunu kabul etmek istemedi, onları vatana ihanet etmekle suçladı. Prens onları Pereyaslavl'da yönetmeye bıraktı ve bu yüzden onlarla birlikte ölme vaadini ihlal etti.

Yine Novgorod prens

Ancak, yakında Novgorodians fikrini değiştirdi. Prensi şehre geri döndürdüler. Ancak şimdi onun gücü posadniki ile sınırlıydı. Hizmetkarlardan ve prenslerden ortak yöneticilerine döndüler.

Bu arada, Novgorod toprağının batı sınırlarıvahşi chudi baskınlarını taciz etmeye devam etti. Prens Vsevolod buna bir son vermeye karar verdi. 9 Şubat 1033'te Yuryev şehrini ele geçirdi. Bu kale, Yaroslav the Wise tarafından kuruldu. Vaftizinde kendisine verdiği Hıristiyan adıyla onu aradı. 1061'de, yerli kabileler bu yerin kontrolünü ele geçirirken, Rus yöneticiler iç savaşlara devam ettiler.

Novgorod Prensi Vsevolod

Yuryev'in dönüşü haberleri kabul edildiNovgorodians büyük sevinçle. Ancak, şehirde hala barış yoktu. Endişe etmeye devam eden insanlar, diğer şeylerin yanı sıra yerel yetkililerle savaştı. Bunlardan biri de köpekten Volkhov'a atılmıştı. Burası Novgorod için Sparta'daki bir kayaya benziyordu, burada hasta bebeklerden kurtuldular.

Yuri Dolgoruky ile savaş

Bu nedenle, Prens Vsevolod Mstislavich acilen gereklisorunlu insanları rahatsız edebilecek bir şeyde. Yakında böyle bir fırsat bulundu. Güney Rusya savaşlarında muhalif prensler arasında devam etti. Vsevolod Izyaslav'ın küçük kardeşi, amcaları tarafından kovulduğu Turov'a hükmetti.

Kaçak Novgorod'a sığındı. Kardeşler, eski skorları olan Yuri Dolgoruky'a karşı çıkmaya karar verdiler. Buna ek olarak, Suzdal prens, Novgorod halkından memnun değildi. Yuri Dolgoruky ülkesinde satın aldıkları ekmek, artık ek bir göreve tabi tutuldu, çünkü fiyatı önemli ölçüde arttı.

Prens Vsevolod'un biyografisi

Sakinlerin kendileri, onların prens yürüyüşü talep etti. Ordu 31 Aralık 1134'te şehri terk etti. Düşman toprağının yolu yaklaşık bir ay sürdü. Kardeşler, eğer başarılı olursa, İzyaslav'ın Suzdal prens olacağını kabul etti.

Zhdana Dağı Muharebesi

26 Ocak 1135 muhalifler bir araya geldi. Novgorodians, Zhdana'nın dağına yerleşti. Suzdal, düşmanı işgal edilen yükseklikten çıkarmak zorunda kaldı. Bunu yapabilmek için, düşmanın arkasına dolanan müfrezenin tekilleşmesine karar verildi.

Sonunda, Novgorodians koşarak aşağı koştudüşmanı parçalamak. İlk başta Suzdalians kendilerini çok zor bir durumda buldu, prensin pankartı bile ele geçirildi. Ancak, en önemli anda, arkaya gönderilen bir mühlet kurtarmaya geldi. Novgorodians iki yangın arasında yakalandı. Şehrin posadnik ve bininci de dahil olmak üzere birçok insan öldürüldü.

prens vsevolod hükümdarlığı

Novgorod Prensi Vsevolod savaş meydanından kaçtı. Ölülerin şerefine, Göğe Kabul Kilisesi'nin inşasını emretti. Kampanyanın arifesinde, Kiev Büyükşehir Michael şehre geldi ve Novgorod'lular kan dökmeye başlamamak için çağrıda bulundular. Gözaltına alındı. Yenilgi ile Novgorodians yenilgiden sonra Kilise bakanını serbest bıraktı. Suzdal'da, Zhdana dağındaki muharebenin hatırasında, bir manastır inşa edildi. Batı komşularından korkan Yury Dolgoruky, birkaç yıl içinde Moskova'yı kurdu.

Novgorod'dan çıkarma

Ancak kısa biyografisi olan Prens Vsevolodzaten iniş çıkışları biliyordu ve yenilgiden kurtulamadı. Vatandaşlar savaş alanından kaçarken mutsuzlardı. 1136'da Vsevolod'a iktidardan mahrum bıraktıklarını açıkladılar. Bunlar tespit edilip nedenleri edildi: insanlar için sevgi eksikliği, Zhdanov, kararsız siyaset, in which he tutulan dağlarda bir savaş sırasında, birkaç yıl önce Pereyaslavl içinde bakım kurtulabilecek Kiev, Chernigov prensleri.

Vsevolod ve ailesi hapishaneye gönderildi.7 haftadır kaldığı yerde kaderini bekliyordu. Bu sırada Novgorodians, prensleri veche kararıyla çağırmaya karar verdi. Bu, bu şehirde klasik monarşinin sonu oldu. Novgorod Rusya'da ilk cumhuriyet oldu - daha sonra benzer bir sistem Pskov'da görünecek.

Novgorod vsevolod mstislavovich prens

İlki, Chernigov Prensi'nin oğlu Svyatoslav Olgovich olarak adlandırıldı. Sadece şehre vardıktan sonra Vsevolod veche kararı ile serbest bırakıldı ve sürekli olarak sınır dışı edildi.

Vyshgorod ve Pskov Prensi

Kiev'e amcası Yaropolk’e geldi. Ona küçük bir Vyshgorod'u yönetmesini sağladı. Ancak, Novgorod'daki Prens Vsevolod hükümdarı iz bırakmadan geçmedi. Orada yerel posadnik de dahil olmak üzere birçok destekçi bıraktı. İlk başta neredeyse yeni prensi Svyatoslav Olgovich'i öldürdüler, fakat sonunda kendi hükümdarlarına Vyshgorod'a gittiler.

Bunların arasında Pskovitler vardı. Novgorod'dan yarı bağımlı bir konumda olan şehirlerinde yönetilmek üzere Vsevolod'u aradılar. Prens Rus kuzeyini sevdi, güneyde ise yerel kaderlerin sonsuz çekişmesinden rahatsız oldu. Polotsk prens Vasilko'nun desteğini almak için mutlu bir şekilde Pskov'a gitti. 1129'da Vsevolod'un babası tarafından Konstantinopolis'e sürüldü. Bu nedenle Vasilko'nun bile misafirte intikam almak için ciddi bir sebebi vardı. Ancak, Mstislav'a hakaret etmeyi cömertçe unuttu ve hatta Vsevolod'u ordusuyla birlikte Pskov'a yaptı.

O seve seve seve seve seve seve alındı.an bağımsız bir prenslik haline geldi. Ancak, Novgorod'da bu haber insanları öfkeye sürükledi. Şehrin sakinleri kalan iyi dileklerin Vsevolod'un evlerini yağmaladılar. Ayrıca, yürüyüşte gerekli olan silahları Pskov'a satın almak için para topladılar. Svyatoslav kardeşi Kursk prens Gleb'in yardımına başvurdu. Polovtsy'nin göçebeleri, Chernigov hükümdarlarının müttefikleri olan kuzeye gitti. Rusya'nın kuzey sınırlarını hiçbir zaman yağmalamadılar ve şimdi bu kampanyayı hevesle bekliyorlardı.

Ancak, Pskovlular kalp kaybetmedi. Kendilerini silahlandırdılar ve şehre giden bütün yolları kapattılar. Bunun için ağaçlar kesildi ve tahkimat yapıldı. Sonunda Svyatoslav Dubrovna'ya ulaştı ve geri döndü, kan dökülmeye cesaret edemedi.

Çatışma devam etti, fakat Prens Vsevolod'un biyografisikesintiye uğradı. 1138'de sağlık sorunları yüzünden öldü. Onun yerini küçük kardeşi Svyatopolk aldı. Böylece, Vsevolod tam bir yıl boyunca bir Pskov prens kalmayı başardı. Polonyalı Cetvel Boleslav IV Kudryavy ile evlenen bir oğlu Vladimir ve Verkhuslava'nın kızı vardı.

azizlik mertebesine yükseltme

Vsevolod Mstislavovich, Prens olduğu bilinmektedirNovgorod, Ortodoks kiliselerinin inşasına aktif olarak yatırım yaptı. 1127'de, kısa bir süre sonra bebeklik döneminde ölen oğlu Ivan'ın doğumunun onuruna, Vaftizci Yahya kilisesini koydu. Ayrıca diğer tapınağı - Kutsal Bakire'nin Varsayımı da bilinir. Her iki bina da bu güne kadar ayakta kaldı. Bunun için prens, 16. yüzyılda Rus Ortodoks Kilisesi tarafından kanonlaştırıldı.

Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu

Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu

Related news

 • Mustafa Ceceli Zincirimi Kırdı Aşk Şarkı Sözü
 • Sürtünmeli işsizlik
 • İlk Buluşmada Ne Giyilir
 • Lavrov: Suriyede ABDnin kontrolündeki bölgede IŞİDle bağlantılı terör örgütleri ortaya çıkıyor
 • Rus Tarih Kurumu ve ülkenin yaşamındaki rolü

 • Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 65

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu


  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 18

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 90

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 33

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 79

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 65

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 43

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 88

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 50

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 57

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 43

  Prens Vsevolod Mstislavich: biyografi, yönetim kurulu 17