Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi

Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi


Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 69 26.02.2019, 01:21

Puşkin: "Elimde olmayan bir anıt inşa ettim". Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi

A.S.'nin Yaratıcılığı Puşkin hayatının son yıllarında son derece çeşitlidir: sanatsal ve tarihsel düzyazı, çeşitli konularda şiirsel çalışmalar. Son eserleri arasında bir şiir "Elimden yapılmamış bir anıt inşa ettim".

"Anıt" ın tarihöncesi ve çağdaşlar tarafından algılanması

"Kendime bir anıt inşa ettim" adlı bir şiir yazmanın tarihine dair kuramlar biraz belirsizdir.

Puşkin şiire cevap olarak bestelediAlexander ", Lyceum yıllarında arkadaşı Delvig tarafından yazılmıştır. Yaratılışın bu kadar erken bir tarihi edebiyat tarihçisi Puşkinçi Vladislav Felitsianovich Khodasevich tarafından çağrıldı.

Diğer edebi akademisyenler-Puşkinler, şiir yazmanın kökenini etkileyen başka teorilerden başka bir şey söylemediler: “Eller tarafından yapılmayan bir anıt inşa ettim”.

Puşkin önceki yazarların eserlerini taklit etti: G. Derzhavin, A. Vostokov, M. Lomonosov, V. Kapnist.

İkinci teori Antik Roma'da ortaya çıkmakta ve Exegi anıtına yazarı olan Horace'ın yaratıcı yoluna değinmektedir.

Şiir, çağdaşlar ve torunlar tarafından muğlak olarak algılandı.

Puşkin kendim tarafından yapılmamış bir anıt inşa ettim

Yapıtlarının hızlı tanınmasında inanç, farkındalıksoyundan gelecek aşk ve tanıma - şiire değinen temalar, şairin çağdaşları tarafından soğuk algılandı. Kişisel edebi yeteneklerin kendini yüceltmesi yüksek saygınlıktan ötürü değildi. Ve bu, onların görüşüne göre, Puşkin'in eseriydi.

yazarın fanlar onbaşı üzerinde manevi zaferi için şiir ve umut marş gibi algılanmıştır "Ben ellerin olmadan bir anıt dikilmiş".

"Anıt" ve şairin kaderi

Çalışmanın taslağı, şairin ölümünden sonra bir kağıt yığınında bulundu. Vasily Zhukovsky şiirin oyun yazarı oyunlarının ölümünden sonra toplanmasına yardım etti (1841).

Puşkin yazdı: "Kendime bir anıt diktim"Elleriyle yapılmadı", ölümüne neden olan kader düellodan tam anlamıyla beş ay önce: şiir 21 Ağustos 1836 tarihli. İş, yaklaşan ölümün kader bir tahminiydi.

Kendime bir anıt inşa ettim

Yılbaşı topunda Alexander Sergeyevich şahsen "Anıtı" okudu.

Puşkin şiiri, şairin kaderini kavramakİnsanlık tarihinin prizma, yıllar kendisi için ağır yazdı: ona karşı kollar, lyutovali çarlık sansürü içindeki eleştirilere yukarı ve çoğu baskı işleri için yasaklandı, laik toplum ve eşi hakkında söylentiler tartışılan ve aile hayatı çatlıyor. Belki de derin görüş etkilemiş bu atmosfer objektif oyun yazarının literatüre kişisel yaratıcı katkısını değerlendirecek vardır.

Kendinden ironi ve bir epigram?

Alexander Sergeevich'e yakın olan insanlar, çalışmanın kendilerine özgü ironi notlarıyla doldurulduğuna kanaat getirdi. "Anıt" adında bir itirafçı olarak adlandırdılar ve nesnesi Puşkin'in kendisiydi.

Bu teorinin bir tasviri şiirin yönelimi: şiirleri, kendileri tarafından takdir edilmelerine rağmen, diğer kabileleri arasında saygı duyulmayan bir şaire hitap ediyor.

Puşkin'in şiirine bir anıt

Memoirist Peter Vyazemsky teorisine bağlıydı"İronik" şiiri "Kendime bir anıt kurdum." Puşkin ve Vyazemsky arkadaştı, bu yüzden edebi eleştirmen, taraftarların eserlerinin yanlış okunması konusunda ısrar etti. Ruhsal ve edebi mirasın değil, toplumun kendi kendini tanımasıyla ilgili olduğunu belirtti. Şairlerin dönmekte olduğu çağdaşların, onu bir erkek olarak açıkça sevmedikleri bilinmektedir. Ama aynı zamanda Puşkin'in sahip olduğu büyük yaratıcı potansiyeli fark ettiler.

"El değmemiş bir anıt inşa ettim" de "mistik" bir yanı vardı.

Bekleyen ölüm

"Mistik" versiyonunun destekçileriŞiirin, önceden bildiği şairin gelecek ölümü hakkında bir tahminde bulunduğuna kanaat getirdi. Bu pozisyondan başlayarak Vyazemsky'nin eserin ironisi versiyonunu reddederek, “Anıt” ın Puşkin'in manevi vasiyeti olduğunu söyleyebiliriz.

Peygamber görme sadece hayatı etkilemedişair, ama aynı zamanda onun işi. Düzyazı yazarı ve oyun yazarı, gelecek nesillerin sadece onu övmek ve onurlandırmakla kalmayıp aynı zamanda taklit etmeye değer görüldüğünü biliyordu.

Uzun zaman önce bir gelenek var.hayatının trajik sonucu, Aleksandr Sergeyevich hangi gün ve günün hangi saatinde öleceğini biliyordu. Falcı, ölümün meşhur bir sarışının eline geçmesini öngördüğünü söylüyor.

mucizevi Puşkin bir anıt

Yaklaşan sonu hissetmek ve hayatını özetlemek isteyen Puşkin, kendisi için en erişilebilir kaynağa dönüştü - bir kalem - ve "Anıt" yazdı.

Puşkin. Şiir "Elimde olmayan bir anıt inşa ettim". Kısa analiz

Lirik bir kahraman güvenli bir şekilde Alexander Sergeevich'in kendisi olarak adlandırılabilir. Arsa, insanlık tarihi bağlamında değerlendirilen yazarın kaderi, ayrıca edebiyatın sonraki katkısıdır.

Şair, hangi yerin tahsis edildiği fikrini kendisi belirler.Bu dünyada ona, toplum ve okurlarla olan ilişkileri. Yaratıcı arayışlarda ve dürtülerde harcanan hayatın boşa çıkmayacağını ve torunlara fayda sağlayacağını umuyor. Ölümden sonra hatırlanacağını ümit ediyor: "Hayır, ben ölmeyeceğim."

Şiirde ayrıca şair ve şiir, şiirsel şiir ve şiirsel miras sorununu gündeme getirdi. Puşkin, yaratıcı mirası ve torunlarının tanınmasıyla şairin ölümün üstesinden geleceğini yazıyor.

"Anıt" ın her çizgisi, şairin şiiri özgür ve çok ahlaki olduğu için gururla nüfuz eder: "Ben özgürlüğü yüceltim ve düşülen merhamete merhamet ettim."

Bir epigraf Exegi anıtı ile bir şiir (başına. Sanatın sonsuz yaşam personifying, bir taraftan, bu parlak ve neşeli renklerle dolu,) "Ben bir anıt artırdı", ancak bu şairin kuğu şarkısı olduğu için diğer taraftan, bu biraz kasvetli ve üzücü, Puşkin kendisiydi yaratıcı aktiviteyi özetliyor.

"Elimle yapılmamış bir anıt inşa ettim". Sanatsal okuma

Ses ritminde bir şiir çağrılabilirYavaş, ona büyük bir ritim veren bu işsizlik. Bu etki, ayetin tek büyüklüğü (trochee ile iamb), quatrains (quatrains) için çapraz kafiye, kadın ve erkek tekerlemelerin alternatifi nedeniyle elde edilir.

Çeşitli sanatsal araçlar daİş yerinde olumlu bir atmosfer yaratılmasına katkıda bulunmuştur. Bunlar arasında anaphora (tek satırlı çizgiler), tersine çevirme (kelimelerin ters sıralaması), homojen terimler dizisi.

İşin muhteşem sesi elde edildilakaplar sayesinde "mucizevi anıt 'metaforların:" Benim külleri ruhu hayatta kalacaktır ve uzak çürüme çalıştırmak 'avatarları' muse ... övgü ve iftira kayıtsız kabul edilebilir ve aptal 'metonymy' benim hakkımda dedikodu tüm büyük Rusya üzerinden gerçekleşecek itiraz etmedi ". Sözlüksel araçlara Slavların sık kullanımı atfedilebilir (dokol, piit, kafa, dikilmiş).

Puşkin tarafından yapılmayan bir anıt inşa ettim

Sanatsal, sözcüksel zenginlikten ilerlemekşiir, Alexander Sergeyevich tarafından tahmin edildiği gibi, onun soyundan yaptığı eser için "elleriyle yapılmayan bir anıt" ın yarattığı bir sonuca varmak mantıklıdır. Puşkin yaşamış, yaşadığı ve yazdığı eserlerle yaşayacaktır.

Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi

Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi

Related news

 • Tiril tiril bir yaz için United Colors of Benetton’a
 • Beni Affet 75.Bölüm Özeti (27 Ocak 2019-2020-2020 Cuma SHOW TV)
 • Emzirme ile ilaç No-shpa - alabilir miyim
 • Yayın hayatına başlayan Miss Vogue Türkiyenin ilk kapak konuğu Dilan Çiçek Deniz
 • Kavanozdan Makyaj Malzemesi Kabı Yapımı
 • Rüyada Namaz Görmek Neye İşaret Eder İslami

 • Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 44

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi


  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 38

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 15

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 20

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 16

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 1

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 26

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 37

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 49

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 74

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 3

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 82

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 72

  Puşkin: Elimde olmayan bir anıt inşa ettim. Yaratılış tarihi, sanatsal özgünlük analizi 8