Rusçada kelime kombinasyonları türleri 41 23.01.2019, 15:55

Rusça'da kelime kombinasyonları türleri

Bir sözcük kombinasyonu, alttaki bir bağlantıya dayalı olarak kelimelerin birleşimidir. Kural olarak, cümle içindeki kelimeler yalnızca anlamları bakımından değil, aynı zamanda dilbilgisi ile de ilişkilidir.kelime kombinasyonlarının türleriAynı zamanda, ifade bağımsız değildirsözdizimsel birimi, tam bir düşünceyi ifade etmez ve iletişimde bağımsız bir birim değildir. Aslında bu, sadece teklif hazırlamak için gerekli olan materyal. Bu sözdizimsel yapıların farklı türleri ve türleri vardır.

Sözlü ve sözdizimsel olarakCümlenin ifadesi ifade olabilir. Yine de, bir teklifin özelliklerine sahip olmadığı için değil. Örneğin, sözcük övme, tonlama ve gramer temelinde bir amacı yoktur. Nesneli bir rol, yani nesneleri, eylemleri, devletleri vb. Adlandırır. Bu durumda, cümle içindeki bilgiler kelimeyle karşılaştırıldığında daha ayrıntılıdır.

Tasarımdaki kelimelerden biri de her şeyden önce,başka birine bağlı. Bu öğelerin bağlantısı, alt bir sözdizimsel bağlantı olarak adlandırılır. Ana sözcüğün işlevleri konuşmanın herhangi bir yerinde yapılabilir. Kelime kombinasyonlarının türleri ana kelimenin doğasına göre belirlenir. Yani, ana sözcük bir fiildir, sözdizimsel yapıya bir fiil denir. Ayrıca nominal ve zarif yapılar da vardır.

Sözcük kombinasyonlarının ana türleri, kural olarak,sözdizimsel bağlanma türleri kavramıyla tanımlanır. Kelimelerin bir arada birleştirildiği alttaki bağlantı üç tipte olabilir: koordinasyon, kontrol ve bitişiklik.

kelime kombinasyonlarının türleri

Kelime kombinasyonlarının türleri: sözleşme

Uyumlaştırma, sözdizimsel bağlantı türüdür,bağımlı kelime, cinsiyet, sayı ve vaka gibi kategorilerdeki ana kelimenin formuyla tutarlı olduğunda. Bu ilişki, ana kelimenin şekli değiştiğinde bağımlı kelimenin şeklini değiştirir. Örneğin, "lezzetli yiyecek" ifadesinde, "lezzetli" bağımlı kelime, kadın kelimesi gibi kadınsı bir nitelik, adil bir vaka, tekil şeklindedir. Ana kelimenin şekli değişirse bağımlı kelime değişir: "lezzetli yiyecekler", "lezzetli yiyecekler" vb.

Kelime kombinasyonları türleri: yönetim

Yönetim sözlüğe dayalı bir bağlantıdır;Bağımlı bir kelime örneği ana sözcükle belirlenir. Ana sözcük değiştirildiğinde alt sözcük biçimi değişmeden kalır. Örneğin, "Annemi seviyorum" gibi bir deyişle, bağımlı kelime "anne", suçlayıcı durumda duruyor. Ana kelimenin şeklini değiştirirseniz bağımlı da aynı kalır: "annenizi seviyor", "annenizi seviyor" vb.

temel kelime kombinasyonları türleri

Kelime kombinasyonlarının türleri: bitişiklik

Bağlılık anlamdaki bir çeşit sözdizimsel bağlantıdır;Bağımlı kelime değişmez ve formları olmadığında. Örneğin, "hızlı yürüyün", "yüksek sesle şarkı yapın". Bu gibi durumlarda, bağımlı kelimeler her zaman değiştirilmeden kalan zarflardır. Başka bir deyişle, bitişiklik anlam bakımından bir bağlantının parçasıdır.

Böylece, ifade - iki kombinasyon vealt iletişimi kullanarak daha fazla kelime. Tekliften farklı olan, nominal bir işlevi yerine getirir. Kelime kombinasyonları arasında böyle tür bağlantılar vardır: bitişiklik, yönetim ve eşgüdüm.

Rusçada kelime kombinasyonları türleriFotograf Goruntuler galeriler resim fotograflar

Related news

 • Adet Gecikmesi Kaç Günde Olur, Nedenleri Nelerdir
 • Antep usulü etli karışık dolma tarifi
 • Yahudiler kim Semitik kökenli en yaşlı insanlar
 • Düzenleme: Ülkede kendi elleriyle gölet nasıl yapılır

 • Rusçada kelime kombinasyonları türleri 70

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri


  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 91

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 78

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 50

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 56

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 37

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 91

  Rusçada kelime kombinasyonları türleri 88