Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 2 19.01.2019, 18:35

Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. "Hadi doğru konuşalım!"

Makalenin kahraman - Lyudmila Verbitskaya - Bilinen bilgin ve modern Rus dili, bilim ve eğitim gelişiminde çok privnos bir adam.

aile

Kızın babası Alexey Bubnov görevde1943'ten beri Leningrad Şehri İcra Komitesi Sekreteri. Bir süre sonra Leningrad davasının uygulanması sırasında tutuklandı. 1950'de, karşı-devrimci faaliyetlere katılma ve düşmanlara yardım etme suçlamalarından dolayı bir adam vuruldu. 4 yıl sonra ölümünden sonra rehabilite edildi. Alexei Aleksandroviç ailesinin tüm üyeleri, kendileri için de tutuklandıkları şüphe altındaydı. Kızın annesi, Taishet kampına gönderildi ve Lyudmila'nın kendisi, 1953'e kadar yaşadığı bir çocuk işçi ıslah kolonisine gönderildi.

Kolonyanın başı, Victoria Nikolaevna, hemenaktif ve yetenekli bir kız fark etti. Birbirleriyle konuştular ve Victoria Nikolaevna bebeğe kendi hayatını inşa etme fırsatı vermek için her şeyi yaptı. Lyudmila Verbitskaya okulda okudu ve daha sonra Lviv Üniversitesi Filoloji Fakültesine giriş sınavlarına girebildi. Babası rehabilite edildikten sonra Verbitskaya Leningrad'a geçmeyi başardı.

insanların verbitskaya

Erken meslek

Verbitskaya Lyudmila, biyografisiBu makalede açıklanan, üniversite onur derecesi ile mezun oldu. Leningrad Üniversitesi ile hayatı uzun bir süredir bağlantılıydı. Mezun olduktan sonra bir laboratuvar asistanı, daha sonra bir yüksek lisans öğrencisi oldu ve kısa bir süre sonra küçük bir araştırma görevlisi oldu. Kariyeri yavaş yavaş yükseldi ve Lyudmila Verbitskaya asistan oldu ve bir süre sonra yardımcı doçent oldu.

1979 yılında bölüm profesörü oldufonetik ve yabancı dil öğretim yöntemleri. Altı yıl sonra Lyudmila zaten genel dilbilim bölümünün başkanıydı. Bundan bir yıl önce, akademik çalışmanın ön-rektörü ve yakında ilk rektör yardımcısı oldu. Mayıs 1993'te St. Petersburg Devlet Üniversitesi rektörü olarak çalıştı ve 1994 baharında üniversitenin ilk kadın rektörü oldu. 1999 ve 2004'te yeniden seçildi.

Okuldaki yönetimi sırasındaiki yeni fakülte vardı - tıbbi ve uluslararası ilişkiler. 2008 yılında, Lyudmila Verbitskaya, St. Petersburg Devlet Üniversitesi'nin başkanı oldu. 2019 ilkbaharında, kurucu direği ile birlikte, Filoloji Fakültesi'nin dekanı oldu.

verbitskaya lyudmila

Bilimsel faaliyet

Verbitskaya Lyudmila Alekseevna hakkında yazdıFonetik, filoloji ve genel dilbilim alanlarında 300 eğitim ve bilimsel kılavuz. Yazılarında etkili öğretim yöntemlerinin seçimine çok dikkat edilmektedir. Birçoğu kelimelerin modern telaffuz problemlerini ele alıyor. Onlar, seslerin ve telaffuz normlarının müdahalesiyle bağlantılı olan, filolojide yeni yönlerin yaratılmasının temelini oluşturdular. Yazılarında önemli bir yer, konuşma, semantik, kelime ve üslup kültürünün sorunlarına aittir.

Kadın hiç durmadı1965'de Verbitskaya Lyudmila Alexeevna tezi savundu ve 1977'de doktorasını yaptı. Adayın çalışmalarını savunmasından bir yıl önce, Rus Eğitim Akademisi'nin bir üyesi seçildi. 2013 sonbaharında yeni bir pozisyon aldı: Rusya Eğitim Akademisi başkanı. Ludmila Verbitskaya, pozisyon için resmi bir onay aldı.

verbitskaya lyudmila Alekseyevna düzgün konuşalım

Rusya Federasyonu Başkanı Lyudmila Verbitskaya'nınSovyetlerin bir dizi üyesi: bilim, dilbilim ve ayrıca vatandaşların anayasal haklarını garanti altına almak. Hükümet organlarında bir kadın, Eğitim ve Bilim Bakanlığı'na bağlı eğitim yayınları için metodolojik konseye üye konumundadır. Petersburg'da eğitim ve medya üzerine şehrin valisine danışman olarak çalışıyor. 1998'de, Kraliçe Elizabeth'in himayesi altında oluşturulan İngilizce konuşan Birliğin şubesi oldu. Ayrıca kadın, UNESCO'nun kadın eğitimi alanında başkan yardımcısıdır.

Kişisel hayat

Lyudmila'nın kocasının da benzer bir hikayesi vardı. Aynı Leningrad davası için bastırılmış olan Alexander Verbitsky'nin oğluydu. Vsevolod Aleksandroviç, Lyudmila'nın tek kocasıydı. Çiftin evliliğinde iki kız doğdu - Victoria ve Elena. Adam 1998'de öldü.

insanların verbitskaya

Verbitskaya Lyudmila Alekseevna: "Hadi doğru konuşalım!"

Bu monograf 1993 yılında yayınlandı. Kitap, doğru bir şekilde konuşmak isteyen herkes için yararlı olan küçük bir sözlük dizinidir. Bir kişinin bir çok nedenden ötürü en çok şüphe uyandıran bazı kelimelerin aksanı ve telaffuzları hakkındaki bilgileri netleştirebilmesi için tasarlanmıştır.

Sözlüğün ilk paragrafı genel kelimeler içerir.günlük konuşmada çok yaygın olan İkinci paragraf, endüstriye ve açıklayıcı dil normlarına göre sıralanan kelimeleri içerir. Ekonomik ve politik alanda çalışan insanlar için en yararlı. Üçüncü paragraf en zorluğa neden olan kelimelere ayrılmıştır. Çoğu zaman bunlar Rusçaya henüz tam olarak katılmamış olan diğer dillerden ödünç alınan kelimelerdir.

verbitskaya lyudmila Alexeevna biyografi

Lyudmila Verbitskaya başka ne yaptı? "St. Petersburg gibi konuşalım" gençlik argo konuları için ayrılmış bir filolog yeni bir yaratılıştır. Proje, şehir sakinlerinin gençlik kelimelerini ve bunları doğru bir şekilde nasıl telaffuz edeceklerini öğrenebilecekleri. Bunu yapmak için, St. Petersburg sokaklarında reklam panolarında, metroda, toplu taşımada, vb. Bilgilendirici bilgiler içeren posterler asıldı. Lyudmila Verbitskaya ile yapılan bir röportajda, bu projenin sadece şehrin misafirlerine değil, aynı zamanda uzun yıllar boyunca temel kuralları bilmedikleri de hedeflendiği belirtiliyor. Ayrıca, dilin nasıl değiştiğini izlemek çok ilginç olduğunu belirtiyor.

onur

Ludmila Verbitskaya çok çeşitliödülleri, bu yüzden sadece bazıları burada listelenmiştir. filolog unutulmamalıdır ödüller arasında: "Fazilet" Sipariş (dört derece), Onur Nişanı, Dostluk, Aziz Olga Düzenin al, hem de St. Petersburg Onursal Vatandaşı başlığı.

Verbitskaya halkının eğitim Rus akademisi başkanı

"Merit ... için" ilk siparişi 2000 yılında aldıRus eğitimine önemli bir katkı için yıl. 2004 yılının kışında, bilimin gelişimi ve profesyonel personelin eğitilmesine katkısı için alınan 3. derece aynı emirdir. 2006 yazında, Verbitskaya uzun yıllar boyunca Rus eğitiminin gelişimine katkı ve öğretim için ikinci dereceyi aldı. 2016 yazında Lyudmila, verimli bir çalışma için I derecesi ve eğitimin gelişimine çok değerli bir katkı sağladı.

lyubomil verbitskaya St. Petersburg gibi konuşalım

kovuşturma

Bir filologun en popüler çalışmasımonografi "adlı düzgün konuşsun!". Ayrıca, bir kadın " "The OC pratik fonetiğini ve konuşma" modern Rus edebi telaffuz normlarının temel özellikleri", "fonetik üzerine El Kitabı", "Fonetik Fundamentals", "Sorunlar ve konuşma analizi yöntemleri" vb. D.

Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalımgaleriler fotograflar Fotograf resim Goruntuler

Related news

 • Tiramisu Ekler
 • Nefis Beyti Kebabı Tarifi
 • Evde Bitkisel Selülit Tedavisi
 • Beyaz Renk Mutfak Dolapları 2019

 • Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 67

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım


  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 47

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 18

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 90

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 17

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 85

  Rus Eğitim Akademisi Başkanı Lyudmila Verbitskaya: biyografi, ödüller. Hadi doğru konuşalım 99