Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste
Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

Rusya'nın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

"Rusya Onursal Vatandaşlığı" ödülü verilmezdevletin her sakinine. Fahri Vatandaş unvanını alabilmek için kimin olması gerekiyor ve yapılması gerekiyor? Bu ödülün tanımını bulalım.

tanım

"Rusya'nın Onursal Vatandaşı" bir unvan.Bir yerleşim biriminin ya da şehrin sakinlerini, bu bölgenin en üst yönetim organlarını ödüllendirin. Bu ödül, şehre yapılacak herhangi bir katkı için toplumun şükran ve takdirini simgeliyor.

Rusya'nın fahri vatandaşı

Sipariş Hakkında

Rozet "Rusya Onursal Vatandaşlığı"Ülkemizin gücü, refahı ve büyüklüğünü güçlendirmeye katkıda bulunan uzun ve aktif bir çalışma için halka açık bir ödül. Sipariş, Rusya Federasyonu vatandaşlarının yanı sıra 30 yaş ve üstü devletimizin sakinlerine verilir. Karar, Ödüller ve Başlıklar All-Russian Komitesinin uzman konseyi tarafından yapılır. Rusya Federasyonu vatandaşları, "Rusya Onursal Vatandaşları" Siparişini alabilir, ki:

 • Devlet, belediye ve bölgesel otoritelerin yanı sıra işletmeler, kamu kuruluşları, siyasi partiler, spor dernekleri ve sendikalar da 3 yıldan fazla süredir;
 • baş mühendisler, teknologlar, muhasebeciler, bilimsel ve sanatsal liderler ve diğer mesleklerin görevlerini yerine getirmek;
 • ulusal bilimin, gazeteciliğin, kültürün ve sporun yükselişine büyük katkıda bulundu;
 • Devlet Uyuşturucu Kontrol Servisi, FSB, FSO, İçişleri Bakanlığı ve devletin diğer yapılarında görev yapmaktadır.

rusya fahri vatandaşı listesi

Siparişin Tarifi

"Rusya Onursal Vatandaşlığı" ödülü,8 uçlu bir yıldız. Siparişin yaratıcıları, merkeze, 1762 yılında İmparatoriçe Catherine II için yapılmış kuyumcuların bulunduğu büyük imparatorluk tacının bir görüntüsünü yerleştirdi.

Madalya beyaz metalden yapılır, çoğu zaman gümüş, sarı bir metalle kaplıdır, yani altındır. Ödülün ters tarafında fabrika, kendi bireysel numarasını kazıyor.

Teslimat Töreni

Olay ciddi bir ortamda gerçekleşir,Bu düzen için tüm adaylar davet edildiğinde: bölgesel liderler, hükümet yetkilileri, ünlü bilim adamları, kamu kuruluşlarının kültürel ve bilimsel çevreleri temsilcileri, işçi kolektifleri, kitle iletişim araçları ve yabancı konuklar. Katılımcılar halka açık olarak verilir.

Emir, Rusya'nın onursal vatandaşı

"Rusya'nın Fahri Vatandaşı": liste

Bu listede ülkemizin birçok sakinleri var. Her bölge yeteneklerinden gurur duyuyor. Örneğin, "Fahri Vatandaşın" Moskova listesi şunları içerir:

 • Asmolov Vladimir Pavlovich, Rus chanson tarzında melodiler yapan yetenekli bir müzisyen.
 • Vladimir Vasiliev "Zemlyane" grubunun eski bir solisti.
 • Yury Ledenev, Nükleer Araştırma Enstitüsü'nün önde gelen bir üyesidir ve aynı zamanda bir fizik ve matematik bilimleri dokusudur.

Liste ayrıca Halk Sanatçısı'nı da içeriyorSovyetler Birliği Armen Jigarkhanyan, Vladimir Zeldin, Valery Zolotukhin. Sipariş ayrıca Cumhurbaşkanı ve Slav Kültürü Akademisi - Ischild Konstantinovna Kuchmaeva'nın kurucusu ile ödüllendirildi.

rusya fahri vatandaşı

Armen Djigarkhanyan'ın ödülü ne oldu?

Armen Borisovich Dzhigarkhanyan 1935'te Erivan'da doğdu. Ellili yılların sonunda Erivan'daki Sanat Tiyatro Enstitüsünden mezun oldu. Aynı şehirde Stanislavsky Tiyatrosu'nda çalıştı.

Rusya'nın Fahri vatandaşı olan Dzhigarkhanyan çeşitli performanslarda oynadı. 1967'de Moskova Lenin Komsomol Tiyatrosu ile birlikte çalıştı ve aynı anda üç gösteriye katıldı.

1969'dan 1996'ya kadar, Dzhigarkhanian biriydiönde gelen sanatçılardan. Vladimir Mayakovski adını Moskova Dram Tiyatrosunda onun ana rolü oyunda Levinson oldu "yenilgi". O, "Streetcar" nin yapımları "Desire", "Sokrates ile Sohbetler", "Running", "gün batımı" oynadığı, "Victoria?" Ve diğerleri "Yüzyılın Kurban".

Yönetmen Mark Zakharov ile çok çalıştı. Armen Jigarkhanyan, Guinness Rekorlar Kitabında en fazla ulusal aktör olduğu için listeleniyor. Filmde, filmlerde ve performanslarda 250'den fazla rol oynadı. Uzun yaşamında diğer yönetmenlerle çalıştı:

 • S. Kolosov;
 • T. Keosayanos;
 • Y. Karasik;
 • S. Mikaelyan;
 • V. Titov;
 • A. Bobrovsky;
 • E. Ginzburg;
 • A. Surikova;
 • K. Shakhnazarov;
 • G. Danelia;
 • V. Bortk.

Rusya'nın onursal vatandaşı

Vladimir Zeldin'in yaratıcı yolda nasıl olduğu hakkında

Vladimir Mihayloviç Zeldin de ödüllendirildi"Rusya'nın Fahri Vatandaşı" unvanı. 1915 yılında Kozlov şehrinde doğdu. Annesi bir öğretmendi ve babası bir müzisyen ve şefti. Kısaca, onun çocukluğu sevgi ve sevgi ile doluydu. Küçük Vladimir'e ek olarak, ailenin birkaç çocuğu daha vardı: Yura'nın erkek kardeşi ve kız kardeşleri Irina, Elena ve Nina.

1920 yılında Zeldin ailesi yaşamak için harekete geçti.Tver şehri. Volodya spor salonunda çalışmaya gitti. 4 yıl sonra, aile Moskova'ya taşındı. Babam çeşitli müzik aletleri çaldı, bu yüzden çocuklar da onlarda oynadı. Vladimir trompet, keman ve piyano ustalaştı. Daha sonra hayatında ona çok yararlı oldu.

Çok uzun zamandır bale hayal ediyordu. Zaten 12 yaşındayken Bolşoy Tiyatrosunda bir dans okuluna kayıt olmaya çalıştı. Ancak babası hayalinin gerçekleşmesine izin vermedi, çünkü sevdiği oğlunda yetenekli bir müzisyen gördü.

Birkaç yıl sonra, Vladimir bir rüyada yakalandıaskeri bir denizci olmak. Bu mesleğin romantizmi tarafından çekildi, ancak okula giremedi çünkü zayıf bir görme yeteneği vardı. Okuldan mezun olduğunda hayatta kalan baba ya da anne yoktu. Deneysel Verici tesisinde tesisatçının çırağı olarak hareket etmek zorunda kaldı. Monoton ve romantizm eksikliği yüzünden işi sevmiyordu.

Yirminci yüzyılın ilk otuzlu yıllarında, üretimtiyatro atölyeleri işe başlayan aktörler ve Vladimir Zeldin oraya gitti. Kayıt oldu. Bezymenski'nin şiirlerini ve Konchalovsky'nin öykülerini okuduğu sınavdan kolayca geçti.

Ana koreograf Galina ile birlikte kurslardaShakhovskoy Zeldin dansları öğretti. Paralel olarak, bir süvari arenasında nişanlandı, hatta Voroshilovsky süvarisinin işaretini aldı. Anastas Mikoyan ve Vasily Stalin'in oğulları ile bir arenada çalıştı.

Uzun yaşamı boyunca Maria Babanova, Vladimir Mayakovsky, Nikolai Bukharin ve Alexander Vertinsky ile sahnede tanıştı.

1938'de Vladimir Zeldin Tiyatrosu'na taşındı.Ulaşım (bugün Gogol Tiyatrosu denir). Bu tiyatrodan, oyununun dünya edebiyatının klasik eserlerindeki oyunlarında başladığı yer burasıdır.

Yani, "Fahri Vatandaş" emri hakkında bilgi aldıkRusya. " Tüm listeyi All-Russia Komitesinin web sitesinde başlıklar ve ödüller hakkında bulabilirsiniz. Yarışmanın bir katılımcısı olmak için, bir başvuruda bulunmanız ve katılım için ödeme yapmanız gerekmektedir. Rusya Federasyonu'nun yetenekli ve seçkin bir vatandaşının bu düzenin sahibi olabileceğini unutmayın.

Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

Related news

 • Lionel Messinin biyografisi - hayatın gerçekleri
 • Çupra Kaç Dakikada Pişer
 • Kıymalı Pide Tarifi
 • Arka bahçede gölge gölgelik yapıyoruz
 • Ahşap parkeler nasıl temizlenir

 • Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste


  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste

  Rusyanın fahri vatandaşı: tarih, düzen, liste