Saç Dökülmesi Neden Olur


Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesinin ebetteki birçok nedeni vardır ve erkeklerin saç dökülmesi kadınların saç dökülmesine kıyasla daha vahim bir şekilde sonuçlanabilir. Kadınlarda oluşan saç dökülmesi sonrasında yerine sürekli olarak yeni saçlar çıkar mı?Evet çıkabilir.Dökülen saçların yerine özellikle alın ve şakak bölgesinde yoğun bir şekilde yeni saç çıkması başlar. Pekisaç dökülmesi neden olurve bunu engellemenin yöntemleri var mıdır? Saç dökülmesi kimi zaman kadınların saçlarını aşırı yıpratılması, erkekler için de aşırı jöle kullanılması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar ve bu durum kolayca çözüme ulaştırılabilir. Kadınlar ve erkeklersaç dökülmesi neden olursorusunun cevabını, saçlarını aşırı yıpratıcı kullandıkları için dökülmesi olarak yorumlayabilir.Dökülme sorunlarını, saç diplerine uygulayacakları bakım maskeleri, kimyasal veya bitkisel kürler ve saçın bir miktar kesilerek kendini toplamasını sağlamak gibi basit yöntemlerle engelleyebilirler. Ancak saç dökülmesinin nedeni yalnızca bu değildir.Vitamin eksikliği gibi sebepler de olabilir. Sizler aşırı saç dökülmesi nedeni ile bir uzmana başvurduğunuzda kan değerlerimizi kontrol ederek dermatolog tarafından saç derinizde de herhangi bir sorunun olmaması saptandı ise burada da yapılabilecek hiçbir şey kalmaz ve saçınız genetik nedenlerden dolayı dökülüyor olabilir.

Saç dökülmesi neden olurgibi sorular kişiden kişiye değişkenlik gösteren sebeplere bağlı şeklinde cevaplanabilir. Özellikle kadınlarda saç dökülmesi engellenmeye çalışılırken besleyici şampuanlar veya saç diplerini güçlendiren protein içeren besinler tüketilebilir erkeklerde genetiksel bir sorun değilse aynı yöntemler uygulanarak çeşitli serumlar kullanılabilir.

Saç dökülmesinin birçok nedeni olduğu gibi erkeklerde ileri yaşlardaki saç dökülmesinin nedeni erkek tipi saç dökülmesidir ve yaş ilerledikçe hormonların gitgide etkisini kaybetmesi bu saç tipine sahip kişilerin saçlarının gitgide dökülmesine neden olur. Bunun dışında kadınlık hormonları fiziksel ve duygusal olarak stresli bir yaşama mecbur kalmak, kansızlık, hamilelik Polikistik Over Sendromu, D vitamini eksikliği bağışıklık sistemi, ani kilo kaybetme, vücuda alınan bazı ilaçlar saç şekillendirme yöntemlerinin etkisi Hipotiroid gibi birçok nedeni daha bulunmaktadır. Özellikle hamilelik döneminden sonra gerçekleşen saç dökülmeleri, bu dönemde yaşadığınız fiziksel stres ve hormonal etkiye bağlı olmaktadır. Ancak bu durumu kafaya takmaya çok gerek yoktur çünkü doğum sonrasında ortaya çıkan bu sorun zamanla kendiliğinden ortadan kalkar.


Saç Dökülmesi Neden OlurGoruntuler resim Fotograf


Related news Saç Dökülmesi Neden OlurSaç Dökülmesi Neden Olur


Saç Dökülmesi Neden Olur


Saç Dökülmesi Neden Olur


Saç Dökülmesi Neden Olur


Saç Dökülmesi Neden Olur