Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar

Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar


Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 18 07.02.2019, 05:00

Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar

Salatalık, en popüler ürünlerden biridirbireysel bahçıvanlar ve tarım işletmeleri tarafından yetiştirilmektedir. Bu bitki erken olgunlaşır ve iyi hasat sağlar. Kimyasal bileşime göre,% 95-97'lik meyveler sudan oluşur ve kalanlar karotenler, vitaminler ve bir dizi mikro ve makroelementlerdir.

Salatalık, cucurbits ailesini ifade eder veXVI yüzyıldan beri ülkemizde bilinmektedir. Anavatanı muhtemelen Çin ve Hindistan'ın tropikal ve subtropikal bölgelerinde yer almaktadır. Himalayaların dibinde, küçük acı ve yenmez meyvelerle yabani salatalık türleri bulunabilir. Yaklaşık 5-6 bin yıl önce yetiştirmeye başladılar. Şimdi salatalık her yere yayılıyor. Bitkinin çeşitli çeşitleri ve melezleri tespit edilmiştir. Rusya'nın en popüler çeşitlerinden biri salatalık yarışmacısıydı (fotoğraf).

salatalık yarışması açıklaması

Olay tarihi

Salatalık Rakip (çeşitlerin tanımı aşağıda verilmiştir)1980 yılında Kırım'da deneysel bir üreme istasyonu VIR'de çekilmiştir. Yarışmacı, Rusya'nın güney bölgelerinde belirli bir alanda yetiştirilmek üzere tasarlanmıştır. Ancak, tarımın non-chernozem bölgesinde yaygın olarak yetiştirilmektedir.

Yetiştiriciler "rakip" (salatalık)erken olgunlaşma. Bitki iyi tat ile 100 gramdan fazla meyve ağırlığında olgunlaştırır. Yeryüzündeki ekimden ilk hasata kadar yaklaşık bir buçuk ay sürer, çeşitlilik ise hastalıklara karşı dayanıklıdır.

Salatalık Rakip: yere iniş açıklaması

İklimsel bölgeye bağlı olarak, tohumlarkapalı ve açık bir zemine dikildi. Ancak orta banttaki meyvelerin büyümesini ve olgunlaşmasını hızlandırmak için geçici bir film barınağının kullanılması tavsiye edilir. 20 ila 25 derece arasında bir sıcaklıkta ve yeterli nemde, ilk sürgünler ekimden 3-5 gün sonra ortaya çıkar. Fidelerin aşırı ısınması önerilmez. Genç sürgünler için 35 derecenin üzerindeki sıcaklıklar felakettir, bitki büyümesini engeller.

Bahçıvanların gözlemine göre,Kafesin normal bir yatağa göre dikimi. "Rakip" salatalık humusun yüksek bir içeriği ile verimli, gevşek topraklarda iyi kurulmuştur. Bitki toprak nemi ve sıcaklığı için talep ediyor. 40x40 cm'lik bir iniş planı önerilir.

rakip salatalık

Büyüme oranı ve yapısal özellikler

"Rakip" (salatalık) erken çeşitleri olarak sınıflandırılırvadeli olgunlaşma. Tohumlar Mayıs ayı başlarında fidelere ekilir, toprağa iniş Mayıs sonunda veya Haziran başında başlar. Kök sistemi, büyüme mevsimi boyunca toprak kısmından çok daha güçlü bir şekilde gelişir. 10. günde, filiz yüksekliğinin kök derinliğine oranı 1: 3'tür, 20 günlük bir yaşta bu oran 1: 2 gibi görünür. Sadece 50 gün sonra, salatalıkların zemin kısmı yeraltına eşit olacak ve daha sonra onu aşmaya başlayacaktır. Kaba ve sürünen kök hızla uzanır. Bitkinin desteğini yakalayabileceği antenlerle sona erer. Gövde üzerinde beş bıçaklı kalp şeklinde yapraklar oluşur.

salatalık yarışçısı

Salatalık Rakip: Çeşit açıklaması

Çiçeklenme başlangıcından hemen sonra oluşurtohum çimlenmesi. Üreme organları yarı saydamdır: erkek (buharlar) ve dişi (yumurtalıklı). Çeşitlilik, tekli olarak adlandırılır, yani aynı bitki üzerinde, erkek ve dişi tiplerin çiçekleri yer alır. Corolla rengi parlak sarı. Çiçekler kuzey enlemlerinde 6 civarında, güneyde ise sabah saat 4-5 arasında açıktır. Polen, corolla'nın açılmasından sonraki ilk saatlerde uygulanabilir. Tozlaşma arılar tarafından gerçekleştirilir.
Yaklaşık 12 gün sonra, tüm çiçek salkımları dökülür ve oluşan yumurtalıklardan zelenytsy oluşur. Uygun koşullarda, bitki ortaya çıktıktan sonra 45. günde meyve vermeye başlar.

salatalık rakibi fotoğraf

Bitki Bakımı

Rakip - salatalık iddiasız ve dayanıklıhastalıkları. Bitki külleme, bacteriosis (bakteri lekeleri) neden olduğu enfeksiyona tabi değildir. Bu sayede maksimum hasat garantilidir.

Bitki güçlü bir şekilde dallanmış - ana daliki metre yüksekliğe ulaşır. Bu nedenle, zemine özel direklerin monte edilmesi veya tek tip bir büyümenin sağlanması için askıda kalan yapıların donatılması gereklidir. Genç bir sap, bazen dikey bir desteğe bağlıdır.

Bir salatalık sınıfı "rakip" için temel bakım kuralları:

- Zamanında sulama;
- düzenli ayıklama;
- Özel katkı maddeleri ile üst pansuman;
toprağın gevşemesi.

Salatalık, topraktan su çeker veekonomik olarak harcamaz. Nem eksikliği ile bitkiler gelişimde ciddi bir şekilde geri kalabilirler - yumurtalıklar düşüyor, meyveler küçüklerden oluşuyor. Bu nedenle, tam büyüme için yeterli sıvı sağlamak önemlidir.

Ortaya çıkan toprak kabuğunun gevşetilerek yok edilmesi gerekir. Bu prosedür, toprakta çok az olan bitkinin köklerine yeterli oksijen olmasını sağlar.

Oksijene ek olarak, bir salatalık karbondioksite ihtiyaç duyarGaz. Bitki fotosentez yoluyla organik maddeye dönüştürür. Bazı uzmanlar bunun için gübrelemeyi önermektedir, özellikle sıradan gübre çok uygundur.

salatalık yarışmacı fotoğraf inceleme

Çeşit verimi

Bir metre kare inişten hasat sırasındaUygun bakım ile, 3,3 ila 3,8 kilo salatalık alabilirsiniz. Verim, meyve verme süresinden etkilenir - 90 güne ulaşabilir. Sıcaklıkta keskin bir düşüş, meyve oluşum süresini ve çeşitliliğin verimini azaltır.

salatalık yarışmacı çeşitli yorumlar

Fetal özellikler

Salatalık Rakibinin fetüsün açıklaması aşağıdadır. Bu yanlış bir meyvedir (ya da tykvina). İç kısım, tohumlarla dolu birkaç odadan oluşur. Meyveleri oval-silindirik, koyu yeşil renklidir, büyük boyutludur, yüzey büyük tüberküllerle kaplıdır ve yumuşak siyah dikenler içerir. Olgunlaşmış salatalık boyu 14 santimetreye ulaşabilir. Bu durumda, her bir kitle 130 gram ulaşır. Hasat için uygun, yeşil çimenler 5 ila 7 santimetre uzunluğunda bir meyve ayağı var.

Bahçıvanlar yüksek takdirbir çeşit "salata" nın bir çeşit salatalık meyvesinin hem taze hem de konserve içinde tadı. Acılık yok, et tatlı ve sulu. Genel olarak, çeşitli salatalık "rakip" yorumları en olumlu topladı.

Çeşitli salatalık "rakip" dezavantajları

Salatalık Competitor inceliyor olmasına rağmen (fotoğrafekli) iyi toplanan, çeşitli kusurları vardır. Meyveler olgunlaştıktan sonra yatakta uzun süre bırakıldıklarında hızla sarıya döner. Aynı kabukta çatlaklarla kaplı, başlamış olan tohum oluşumu süreci nedeniyle belirli bir salatalık kokusu kaybolur. Bakım bitkinin sulanması için yeterli su kullanmıyorsa, hamurda acı olabilir. Peduncle bölgesinde spesifik hoş olmayan tat hissedilir ve ciltte glukozit cucurbitinin birikmesiyle ilişkilidir. Yüksek hava sıcaklıkları ve parlak güneş ışığı bu kusuru artırır.
Bununla birlikte, bitki bakım kurallarını göz önünde bulundurarak, bitkinin yüksek verimini elde edebilirsiniz. Yatağınızda yetiştirilen meyveler, dekapaj ve koruma için idealdir.

Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar

Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar

Related news

 • Ankara Sarması Nasıl Yapılır Videosu
 • İzmir Köfte Tarifi – Köfte Tarifleri
 • Cilt Maskesi Nasıl Temizlenir
 • ŞEKERPARE
 • Burun Kanaması Neden Olur

 • Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 82

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar


  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 86

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 68

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 12

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 37

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 23

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 6

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 51

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 79

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 13

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 15

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 77

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 64

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 66

  Salatalık çeşitliliği Ogurets Rakip: yorumlar, fotoğraflar 67