Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 6 05.02.2019, 20:07

Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği

Salatalık en eski sebzelerden biridir. Bu kültür tüm dünyada yaygındır. Sera komplekslerinde Uzak Kuzey koşullarında bile büyür.

Biyolojik özellikler

Salatalık kök sistemi gelişmemiştir. Ana kütlesi, toprağın üst tabakasında, 15-20 santimetreden fazla olmayan bir derinlikte bulunur. Köklerin küçük bir kısmı nüfuz edebilir ve daha derin olabilir, ancak aktif meyve verme döneminde su dengesini koruyamazlar. Salatalık Paratunka, bu türün diğer çeşitleri gibi, sık ve bol sulama gerektirir.salatalık Paratunka

Kök, aksesuarlara bağlı olarakve agroteknik teknikler farklı uzunluklara ulaşabilir. Parthenocarpy çeşitleri uygun formasyona iki veya daha fazla metreye ulaşır. Yaprakların tabanında yer alan noktalardan, birinci düzenin düğümleri ve dalları oluşur. Bunlardan, ikinci ve sonraki aşamaların dalları büyür. Türün karakteristik özelliği, bükülme ve prikopavun sapın belirli bir kısmını inmesi ile ek kökler elde edebilmenizdir. Bu fonksiyon, aktif vejetatif büyüme fazında kök sistemini güçlendirmeye izin verir. Salatalık Paratunka gibi en iyi çeşitler, metrekare başına 17 kilogram meyve toplamanızı sağlar.

Yaprakların aksillerinde salatalık çiçekleri oluşurtek veya birkaç bitişik. Erkek ve dişi çiçekler arasındaki oran büyük ölçüde çeşitliliğe bağlıdır, ancak yetiştirme koşullarında belirli bir rol oynar. Salatalık Paratunka, yüksek verimli bir melez. Bir düğümde 2-3 fetüs oluşur.

karakteristikleri

 • Sera, erken olgunlaşma, cornichon cinsinin kısa cinsi. Çimlenmeden meyve vermeye kadar geçen süre 42-45 gündür.
 • Yetişkin bir orta dallı bitki. Gövdenin uzunluğu gövdenin oluşumuna bağlıdır. Uzun yetiştirme mevsiminde ekimi yapmak için, aşırı basamakların çıkarılması ve kök açıldığında, bekletme ve prikopav sapı ile, - kök sisteminin güncellenmesi tavsiye edilir. Kıvamı yerleştirmek kireç harcı ile sürülmeli ve talaş ile serpilmelidir. Salatalık Paratunka'nın çeşitliliği bu agroteknik cihaza çok olumlu yanıt verir.
 • Meyve beyaz dikenli, silindirik, hafif yivli bir şekle sahiptir.
 • Acılık eksikliği.

Ek tarım teknolojileri yöntemleri

Kafes yöntemi daha yüksek verim almayı sağlar. Bitki ve hasat meyvelerinin bakımı çok daha kolaydır.salatalık çeşidi Paratunka

Vermikulit dahil edilmesi, toprağı gözenekli ve havadar yapar. Yüzeyde hiçbir kabuk oluşmaz ve geçirgenlik köklere kadar derinleştirilir.

Salatalık Paratunka külleme ve bakteriyoza karşı dayanıklıdır, ancak tohumlar toprağa dikimden önce bakterisit kompozisyon ile tedavi edilmelidir.

Malçlama, ekonomik olarak su tüketmenizi sağlar ve kök sistemini maruz kalmadan korur. Malç kullanırken bitki havanın istikrarlı neminden dolayı daha rahat hisseder.

Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliğiFotograf Goruntuler resim galeriler fotograflar

Related news

 • Monogamous - nedir bu
 • 2017 Yaz Espadriller ile 17 Şık Yazlık Kombinler
 • Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri 2019 için tıklayınız
 • Örgü Baykuşlu Yelek Tarifi

 • Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 4

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği


  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 4

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 31

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 36

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 5

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 67

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 34

  Salatalık Paratunka: çeşitliliğin özelliği 62