Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri

Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri


Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 93 14.02.2019, 03:50

Sarov Akathist'in Seraphim. Sarov'un kutsal Monk Seraphim'e akathist. Sarov Seraphim'in Tahminleri

"Seçilen Wonderworker ve Değerli YoldaşMesih ... "- akathistin Saroviç'in Seraphim'e keyifli sondajı başlar. Sarov'un büyük peygamber ve mucize görevlisi Seraphim, azizler karşısında yüceltildi. O, Tanrı'nın Yasası'nın akıllı, mütevazi bir koruyucusuydu, öğretmen ve hocalık yapan herkes. Sarov'un kutsal aziz Seraphim'e, akatistlere ve kutsallamanın dualarına çok şey inşa edildi. Resimli simgeler hemen hemen tanınabilir ve her zaman onurlandırılıyor.

Sarov Akatrist'in Seraphim

Sarov Akatrist'in Seraphim

Birçok dualar babaya sürekli yükseltilir.bizim Seraphim. Yılda iki kere, hafızasının kutlandığı günler, bu 15 Ocak (Sunum) ve 1 Ağustos (Kalelerin Elde Edilmesi). Bu günlerde, Tanrı'nın kutsanmış aziz Sarov Seraphim, akatist ve tropikal övgü ilahilerini okur ve böylelikle kendini yüceltir ve hafızasına saygı duyar.

Bütün hayatını dua etti ve bütün aileyi korudu.İnsanın Tanrının gazabından, ama bugüne kadar, insan ruhunun kurtuluşu için yorulmadan dua eder ve insanlara yardım eder. Sarov'un Seraphim'e ithaf edilen akathistin büyük bir mucize-çalışan gücü içerdiğine dair birçok kanıt var. Yaşlı'nın kehanet armağanı vardı. Sarov Seraphim'in kehanetleri hâlâ şüphe etmiyor.

Prokhor Moshnin

Dünyadaki Prokhor Isidorovich Mashnin şehirde doğduKursk, 19 Temmuz 1754'te zengin ticaret ailesinin Isidore ve Agafia Moshninyh'de. Babasının tuğla fabrikaları vardı ve binalar ve taş kiliseleri inşaatı ile uğraşıyordu. Hayatının sonuna gelindiğinde Kursk'daki katedralin inşaatı için bir sözleşme imzaladı (bugün 1752'de kurulan Sergiev-Kazan katedrali idi), ancak ne yazık ki 1762'de öldü ve eseri tamamlanmamıştı. Karısı Agafya Moshnina, katedralin yapımına devam etmeye başladı.

Öyle oldu ki, yedi yıllıkProkhor, yüksek çan kulesine gitti ve çocukça ve ihmal edilmekten dolayı tökezledi, ondan düştü. Ve şaşırtıcı bir şekilde, kendisi zarar görmeden kaldı, çünkü Rab ona tamamen farklı bir kader hazırladı. Sergiev-Kazan Katedrali'nin alt kilisesindeki düşüşün yerinde düzenlenen bu etkinliğin bugününde, Büyük Wonderworker'ın suratı ve Sarov Peygamber Seraphim'in imajına sahip bir anıt var.

Genç Prokhor kilise hizmetlerini ziyaret etti, Kutsal Mukaddes Kitabı ve Azizlerin Hayatını sık sık kendi çağdaşlarına okudu ve okudu.

Bir kez, Prokhor ciddi şekilde hastalandı veİyileştireceğine söz veren Tanrı'nın Annesi'nin vizyonu. Ve geçit Moshniny arazisinden geçtiğinde, anne hasta oğluyla birlikte başını Tanrı'nın Kutsal Bakire Annesinin Tabelası'nın simgesine koydu, ardından hastalık geri çekildi.

Sarafim Sarovsky'nin Tahminleri

Manastırın Acemi

Yakında Prochorus'un ayrılma arzusu vardımanastırda acemi. Yerli anne onu kutsadı ve hayatının sonuna kadar göğsünde taşıdığı çarmıha germe ile sundu. Ardından, diğer hacılar ile birlikte o Kiev-Pechersk azizlere Kursk yürüyerek hacca yapar. Schemamonk Dosifej Sarov Manastırı'nda hizmet etmek gitmesini mübarek yaşlı bir adam var, Sarov (Nizhniy Novgorod bölgesi) kentinde 1706 yılında dönüştürülmüş, 1691 yılında kurdu.

1778'de akrabalarına ve annesine veda etti.Babası Pakhomi'nin sıcak bir şekilde onu aldığı ve onu ruhsal yaşlı Yusuf'a bıraktığı Sarov çölündü. Prokhor acemi oldu ve tüm görevlerini büyük gayret ve hevesle yerine getirdi.

Sarov Seraphim'in kehanetleri

Diğer rahiplerin örneğini takiben, emekli olmaya başlıyoryalnızlık için bir orman ve İsa'nın duası, ona nimet tarafından yaşlılara verildi. Fakat iki yıl sonra genç acemi hastalığa düştü ve korkunç acılar çekti, ama karmakarışık değildi. Peder Joseph'in önderliğindeki kardeşlerin tümü, elinden gelen herşeyle ona yardım etmeye çalıştı.

Hastalık üç yıl sürdü, doktorlar ProkhorGörmek istemedim, çünkü kendimi Gerçek Hekim İsa Mesih'e verdiğime inandım. Bir zamanlar, Kutsal Gizemlerin kutsal kılınmasından sonra, Tanrı'nın Annesi'nin annesi, kendisine ilahiyatçı John ve Havari Peter'in eşlik ettiği geceleri ona çıktı. Çocuğunu hastanın yanına itti, sıvı hemen aktı ve Prokhor iyileşmeye devam etti. Bir süre sonra, Tanrı'nın Annesi'nin ortaya çıktığı yerde, kutsal Monk Zosima ve Savvatiy Solovetsky adına kutsanmış, hasta için bir kilise inşa edilmiştir.

Manastır feat

Sarov Manastırı’nda sekiz yıl geçirdikten sonraProkhor manastır yeminini aldı ve Seraphim tarafından vaftiz edildi. Kilise hizmetleri sırasında Kutsal Meleklerin hizmetine birkaç kez yardım etti. Fakat kilisede bir sonraki hizmette bir gün, Sarov'un vizyoner akıl hocası Seraphim, Bodiless Göksel Güçleri tarafından kuşatılmış olan İsa Mesih'in havasını gördü. Rab, ibadetleri kutsadı ve bundan sonra imgeye kraliyet kapılarının yanına girdi. Böyle bir vizyondan sonra keşiş Serafim daha da yoğun bir şekilde dua etmeye başladı. 39 yaşında, o bir hieromonk olur. Babası Pachomiya'nın ölümünden sonra, kendisinden ve İşaya'nın babasından yeni bir başarı için bir nimet verdikten sonra ormandaki ıssız bir hücreye birkaç kilometre yolculuk yapar.

Sarov Seraphim Kilisesi

Manastırda, sadece Cumartesi günleri ve Kutsal Gizemler birliğini alarak çıktı. Kutsal Kitap, diğer Litürjik kitaplarla birlikte her zaman onunla olmuştur. Şiddetli başarılarda hayatına döndü.

Hücrenin yanında küçük bir bahçesi ve bir arı bahçesi vardı. Günde bir kez, çarşamba ve cuma günü yediler ve hiç yemek yemediler.

Sarov'un Aziz Seraphim'i tamamen şımartıldıDua, bazen uzun bir süre hala uzanabilirdi. Onu ziyaret eden kardeşi, onu böyle bir durumda bulma, sessizce emekli oldu, bu yüzden onun tefekkürüne müdahale etmemek için. Kardeşlere ek olarak, o da ona çekildi.

Ama sonra tamamen yalnız ve onunla olmak istiyordu.Başrahip kutsaması tüm kabulleri durdurdu, ona giden yol büyümüştü ve asırlık çam ağaçlarının dalları kapatıldı. Bundan sonra sadece ekmekle beslediği vahşi hayvanlar tarafından ziyaret edildi.

Şeytan'ın Scourge

Şeytan'ın babası Seraphim'in yavrularıSarov hiç hoşlanmadı ve onu korkutmaya başladılar. Fakat korkusuz Rahip babası, acımasız dualar ve Yaşam Veren Haç Gücü ile kendini korumuştu. Sarov'un Aziz Seraphim'i binlerce gün ve gece boyunca bir taşa dua etti. Sonra şeytan onu öldürmek ve ona soyguncular göndermek istedi. Bahçede çalışırken onu görmeye geldiler ve tehditkar bir şekilde para talep etmeye başladılar.

Sarov Seraphim'in kalıntıları

Saratov Aziz Seraphim İncil'in sözlerini hatırlayarak, çok güçlü fiziksel ve bir balta tutan, onlarla başa çıkmak mümkün olacaktır, ama: "ondan kılıcı aldı ve ölmek", o mücadele etmedi.

Acımasız haydutlar onu çok kötü dövdü ve kafatasını kırdı. Hücrede para bulamıyor, tapından utanıyorlar, gittiler.

Ertesi sabah Sarov'un yaralı Reverend Seraphim'ı zar zormanastıra gezindi. Bütün kardeşlik, gördükleri ve doktor olarak adlandırılanlar tarafından dehşete kapıldı, ama doktorlar bunu kullanmadı. Bir vizyonu vardı - yine Cennetin Kraliçesi ona John ve havari Peter ile birlikte gözüktü ve kafasına dokundu, ardından tekrar iyileşti.

Sessizlik feat

Beş ay sonra, yaşlı Seraphim döndüıssız bir hücrede. Herkesi üzerine eğilerek yürüdü, hırsızların saldırısına uğradıktan sonra kaldı. Faillerini affetti. Yeşaya'nın babasının, gençliğinden eski dostunun ölümünden sonra üç yıl sessiz kalmayı ve hatta manastırı ziyaret etmeyi bile bırakıyor. Yeni başrahip Peder Nifont'du. Kardeşi ile birlikte, yaşlı Seraphim'den manastıra geri dönmelerini rica etti. 15 yıllık bir süre sonra, Seraphim çölü döndü. Fakat sessizlik ve inzivaya ara vermeden, sürekli Bogomysliya'daydı.

Peder Seraphim özel bir mucizeler armağanıyla yetenekliydive öngörü ve saygıdeğer yaşlı bir adam oldu. 1825'te Tanrı'nın annesi tekrar ona çıktı ve teselli ve talimat talep eden insanları almasını emretti. Şimdi insan ruhları ve kalplerinin şifacı oldu. Ziyaretçiye, "hazinemden", "neşemden" başka bir şekilde değil, sevgiyle ve duyguyla hitap etti. Hayatının son yıllarında, Diveevo kadın manastırı olan çocukları hakkında çok kaygılıydı.

Bir gün iyileşen biri dua eden bir adam gördüPeder Elder Seraphim havada geziniyor. Ama Kutsal Olan, ölümünden önce bunu anlatmasını yasakladı. Monk'un ölümünden neredeyse iki yıl önce yaşlı adam, Cennet Kraliçesi tarafından, Vaftizci Yahya, İlahiyatçı John ve on iki şehit bakiresi ile tekrar ziyaret edildi. Yakında onunla birlikte olacağını söyledi. Bu muhteşem olayda, Monk Elder'ın dua ettiği bir Diveevo yaşlı adam vardı.

Bu dünyadan ayrılmak

Saint Seraphim yavaş yavaş zayıflamaya başladı ve oldukendi ölümlerine hazırlanın. Pasajda onun tarafından hazırlanan bir tabut vardı ve sık sık yanında duruyordu. Sonra mucize işçisi, Göğe Kabul Katedrali'ndeki sunak yakınında gömülmek istediği yere işaret etti. 1 Ocak 1833'te, hastanede Zosimo-Savvatiev kilisesinde iletişim kurduğunda, kardeşlere şu sözlerle seslendi: "Kendini koru, izle ve cesareti kırma, burada kronlar bizim için hazırlanıyor."

Ayrıca hayatta iken ateşin olduğu konusunda uyardı.olmayacak, ama dünya hayatı bittiğinde, bir yangın meydana gelecektir. Ve oldu. Onun hücresinde, onun şeyleri ve kitapları yanmaya başladı ve tanrının annesinin imgesinden önce diz çökmüş, ama cansız olan mucizevi işçi. Ruhu, dua sırasında melekler tarafından çekildi ve Yüce Kralın Tahtına Cennete uçtu.

Keşiş'in kutsal emanetleri

Sarov Seraphim'in ölümünden 70 yıl sonraEgemen Nicholas II, 1 Ağustos 1903'te gerçekleşen azizin kanonlaşması sorununu gündeme getirdi. En Rahip Dmitry Tambovsky bu süreci kontrol etti.

Sarov'un Seraphim'in kalıntıları, kemerin kazıldığı özel bir gömü kasasındaydı ve sonra herkes meşe tabutunun sağlam olduğunu gördü.

Bu gün de harika eşlik ettiRadonezh'teki kutsal yaşlı Sergius'un hatırasıyla birlikte sevgili azizlerinin hatırasını onurlandırmak için Sarov şehrine gelen birçok hasta insanın şifaları. Sarov'un Seraphim'in ele geçirilebilen emanetler özel bir kansere yerleştirildi.

Peder Seraphim'in Kuralı

Sarov Aziz Seraphim hayat için söylediherhangi bir kişi namazı hava olarak gereklidir. Ruhsal çocuklarına sürekli dua etmelerini istedi. Tipik Saratov arasında Seraphim her Hıristiyan, sabah uyanma, haç işareti mutlaka okuyun ve "Babamız" ve üç "Tanrı'nın Hail Anne," ve bir kez dua belirli bir yerde üç kez gerektiğini söyledi "Creed". Ve ancak bundan sonra hayatın işlerine devam etmeli.

Yolda ya da bazı mesleklerde okumak zorundasındua "Rab İsa Mesih, Tanrı'nın Oğlu, bana bir günahkâr merhamet var." Eğer etrafta insanlar varsa, o zaman kısaca, ama akılla "Rab, merhamet et." Ve böylece akşam yemeğine kadar. Akşam yemeğinden önce, yine sabah namazını tekrarlayın. sessizce okunan Yemekten sonra "Tanrı'nın Kutsal Bakire Anne, bir günahkârı beni kurtarmak" ve geceye gün için dua ediyorum. Ve yalnızlık içinde, "Rab İsa Mesih, Tanrı'nın annesi, bana bir günahkâr merhamet et." Yatağa gitmeden önce, sabah kuralını tekrar etmelisin ve kendini aşarak yatağa gidebilirsin.

Sarov Aziz Seraphim

Sarov’un Seraphim’inin kuralıözel işler ve çabalar. Ancak, Reverend'e göre, dualar dünyevi makyajın dalgalarında güvenilir bir çapa olarak hizmet edecektir. Onları her gün gerçekleştirerek, yüksek maneviyat kazanabilirsiniz, çünkü bu dualar Hıristiyanlığın temelinin özüdür.

İlk dua, Cennetin Kralı'nın kendisinin bir kalıbıdır. İkinci baş melek En Kutsal Theotokos'un selamlaşmasına getirildi. İkincisi, inancın dogmasıdır.

Zamanın kim vardır, İncil'i okumalı(Havari) akathists, kanonlar ve diğer dualar. Bilge yaşlı, hizmetkârın hizmetçilerini layıkıyla yerine getirme olanağı bulunmadığı takdirde, bu kuralı yerine getirmek, yalanlamak ya da yürümek için bu kuralı yerine getirmek mümkün olur. Asıl önemli olan Kutsal İncil'in sözlerini hatırlamaktır: "Rab'bin ismini arayan herkes kurtarılacaktır."

Sarov Seraphim Tapınakları

Bugün, çok sayıda tapınakbu kutsal şairin onurunu. Sarov'un Seraphim kilisesinde insanlar dua etmeye ve kutsal yaşlı adamdan yardım ve koruma talep etmeye geliyorlar. Ve anladılar.

Sarov'un Seraphim Kilisesi'ni ziyaret eden inananlarİnsanlar onlara yardım edeceğinden kesinlikle eminler. Sarov'un Seraphim'i ne hakkında konuşuyor? Müminler ona her şeyden: aşk verme, akraba ve arkadaşlarının sağlığı, düşmanlardan korunma, günahkâr koşullardan uzak durma ve umutsuzlukla ilgili sorular soruyor. Sarov'un Seraphim Tapınağı sürekli olarak insanların isteklerini duyar. Ve Saint Seraphim'in ona yardım edeceğine gerçekten inanan kişi, kesinlikle rahat ve huzur bulacaktır.

Voronezh'e 150 km uzaklıktaki Novomakarovo köyü yakınlarındaPitoresk bir yer Sarov'un Seraphim manastırıdır. Kurtuluş ve şefaat arayan çok sayıda hacı var. Sarov'un Seraphim tapınağı, emanetler, epitrachelis, kutsal manto ve keşiş mezarının bereketli kısımlarını tutar.

bu güne kadar azizin emanetler favori Serafim-Diveevo rahibe manastırı, nerede cabası.

Sarov Aziz Seraphim simgesi

Sarov'un Seraphim'in kalp ikonuna pahalı, "TanrıAnne "Sevgi", her zaman gözlerinin önünde, dua etmeden önce, namazından önce ve kutsal yaşlı ölmüş, diz çökmüştü. Uzun zamandır bu manastırdaydı. Sarov'un Seraphim'in paha biçilmez simgesi, İmparator II. Nicholas'ın sunduğu değerli bir altın giysiye oturtuldu. Şimdi Patriğin ikametgahında Moskova'da saklanır.

Sarov Seraphim'in kehanetleri

Sarov'un Wonderworker Seraphim'i tahmin edebilirdiXX yüzyılın başlarında farklı olaylar. Böylece kehanetlerinde kraliyet ailesinin, savaşlarının ve devriminin infazını öngörmüştü. Yakında, ölmekte olan insanların ruhlarının melekleri alamayacağı bir zaman geleceğini söyledi. Ayrıca, kanonizasyonundan yüz yıl sonra (1903), 2003'ten beri Rusya'nın yeniden canlanmasını beklediğini öngördü. Sonuç olarak, Saratov Aziz Seraphim tüm kehanetleri Tanrı bu güne kadar Rab İsa Mesih'e gerçek inancı muhafaza Slav, insanları sevdiği için, bütün Rusya insanlık dışı acı için, büyük ve şanlı güç olacağı gerçeği düşürüldü.

Daha güçlü bir devletRus-Slav, artık Dünyada olmayacak. Daha önce pek çok insanın titremesi gereken dünya lideri olacak. Sarov'un Seraphim'inin tahminleri doğrudur ve Tanrı'nın kutsal olduğu ve ikide ikide dörtüdür.

Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri

Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri

Related news

 • İğne Oyası Farklı Teknikle Dut Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • IPhone kullanıcıları dikkat: Apple hesapları hacklendi
 • Internet Explorer Özellikleri: için ne ve ne
 • Rüyada Fetih Suresi Okuduğunu görmek ne anlama gelir
 • İrmik Helvası

 • Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 50

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri


  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 37

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 77

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 60

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 34

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 19

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 52

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 1

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 95

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 10

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 12

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 55

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 2

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 96

  Sarov Akathistin Seraphim. Sarovun kutsal Monk Seraphime akathist. Sarov Seraphimin Tahminleri 47