Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 76 23.01.2019, 22:20

Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler

Tanınmış bir Japon şirketi olan Honda,çeşitli sınıfların sadece yüksek kaliteli otomobilleri, aynı zamanda küçük bir kategorinin popüler motor-teknikleri. Dünyanın en popüler ünitelerinden biri olan Honda Lead 90 scooter, yüksek kalite özellikleri, pratiklik, güvenilirlik ve uygun fiyata sahip. Bu birimler, iç yollarda sömürüden korkmayan iyi geliştirilmiş bir tasarıma sahiptir. Küçük bir motora yapılan değişiklikleri, özelliklerini, özelliklerini ve sahiplerinin geri bildirimlerini düşünün.

scooter honda kurşun 90

Genel bilgi

Mokik Honda Lead 90 bir koltuk ile donatılmıştıriki kişi için tasarlanmış. Ayrıca, moped orijinal tasarım, bilgilendirici gösterge paneli ve güvenilir güç ünitesi farklıdır. Scooter, farklı yollarda harekete uygun bir kol süspansiyonu ile donatılmıştır. Bunun nedeni, düzensizliklerin ve çukurların aşılmasında dalgalanmaları baskılayan sarkaçların varlığıdır.

Söz konusu teknik, otuza doğru hızlanmadır.kilometre düzgün ve hızlı bir şekilde çevirir. HF-05'in modifikasyonunun üstesinden gelinebileceği maksimum hız, saatte neredeyse yüz kilometredir. Japon moped Honda Lead 90'ın ana avantajları arasında mükemmel ergonomi, yumuşak çalışma, ekonomi, güvenilirlik ve yüksek hizmet ömrü bulunmaktadır. Uygun olmayan bir yağ veya yakıt kullanıldığında, pompa çalışması ve motorun aşırı ısınması ile ilgili problemler olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, üretici tarafından önerilen yakıtları ve yağları doldurmak gerekir.

honda kurşun 90 parçaları

Honda Kurşun 90: özellikler

Aşağıda, HF-05 serisinin temel scooter modeli için teknik planın ana parametreleri bulunmaktadır:

 • üretim yılı - 1988-1997;
 • uzunluk / genişlik / yükseklik - 1,75 / 0,71 / 1,06 metre;
 • tekerlek tabanı - 1,23 m;
 • yerden yükseklik - on bir santimetre;
 • ağırlık - 92 kg;
 • güç ünitesi - bir silindir ile 90 santimetre küp hacimli iki zamanlı motor;
 • Güç - dört bin devirde 8.4 beygir gücü;
 • soğutma - zorunlu atmosferik sistem;
 • yakıt / yağ tankı kapasitesi - 7,2 / 1,2 litre;
 • süspansiyon (arka / ön) - teleskopik / sarkaç tasarımı;
 • frenler - ön davul tipi, arka disk ünitesi.

Honda Lead'in 90 mopedinin bir varyatör ile donatıldığına dikkat etmek gerekir, bir kam mili gazı dağıtım sistemi vardır, 3.50-10 4PR kauçuk tipinde "shod".

Diğer parametreler

Söz konusu scooter lastiklerinde çalışma basıncıön 1.50 kg / kuvvet ve arka tekerleklerde 1.75'dir. Yağ tüketimi, çalışma yoğunluğuna ve sürüş tarzına bağlı olarak, bin kilometrede 1.2 litre, yakıt için de benzer bir rakam - 100 kilometrede yaklaşık 1,9 litre arasında değişir. Diğer özellikler arasında aşağıdaki parametrelere dikkat ediyoruz:

 • güç / ateşlemeye besleme gerilimi - 14/15 volt;
 • kızdırma bujisi türü - BPR 4/6/8 HS;
 • Hava filtresi - yağ ile emprenye edilmiş köpük elemanı;
 • dişli oranı 0.8-2.3;
 • sıkıştırma oranı - 6,3;
 • susturucu Honda Lead 90 - GW-3 tipi bir egzoz borusu, bir baypas branşı ile birlikte, on dokuz milimetrelik çapa sahiptir.

AI-92, dişli yağı - transmisyon 80W-90 markasının benzini kullanılması tavsiye edilir. Değişimi ortalama altı bin kilometrede bir gerçekleşir.

honda kurşun 90 özellikleri

modifikasyonlar

İkinci nesil Japon scooter "Honda Lid 90"elli dişli motorlu bir modelden başlayıp motor gücü neredeyse iki kat daha büyük olan daha güçlü bir modifikasyonla sona eren çeşitli varyasyonlarla temsil edilir. Seçeneklerin her birine kısaca bakalım.

 1. Model AF 20. Bu mokik, 49.9 metreküp olan güç ünitesinin küçük bir hacmi farklıdır. Diğer hususlarda, scooter sahiplerine göre, yolda dengeli, mükemmel dengelenmiş, titiz bir tasarım sayesinde titreşimlerin çoğu ön çatal tarafından kollarla söndürülüyor. Saldırganlık, hacimli bir vücut kitine bağlanmış ve ayrıca binicilerin kir ve tozdan korunma işlevini yerine getirmiştir. Ön ışık elemanı, geceleri iyi görüş sağlayan bir çift güçlü lamba ile donatılmıştır. Ön çamurluk tarafından ek koruma garanti edilir.
 2. "Honda Kapak SS". Söz konusu ailenin ilk temsilcilerinden biri. İncelemelere bakarak, moped pratik, güvenilir, sürücü ve yolcunun mükemmel bir uyumuna sahiptir, iyi bir çalışma performansına sahiptir.
 3. Modifikasyon 110, gençler için bir scooter. Sahipleri, ünitenin uygun bir gövde kitine sahip olduğunu, geniş bir bagaj bölmesi, bir enjektör ve bir sıvı soğutma sistemi ile donatılmış olduğunu unutmayın.

Bununla birlikte, bu serinin en popüler seçeneği, değerlendirmelerle yargılanmak, özellikleri yukarıda sunulan moped Honda Lead 90'dır.

honda kurşun 90 özellikleri

Kullanıcıların gösterimleri

Japon scooter sahipleri, bir mopedin bir takım avantajlarını ve dezavantajlarını ayırt ederler. Avantajları arasında aşağıdaki yönleri vardır:

 • yüksek kaliteli plastik gövde;
 • mükemmel sürüş parametreleri;
 • inişte kolaylık;
 • yüksek motor ömrü;
 • güzel tasarım tasarımı ve ergonomi;
 • iyi hız ve dinamikler;
 • herhangi bir kaplama ile yolda stabilite;
 • işlenmiş süspansiyon ünitesi.

Japon mini motosikletinin dezavantajlarındanKullanıcılar güvenilmez bir yağ pompası tahsis eder, piston grubunun aşırı ısınması ve zayıf manevra kabiliyeti. Genel olarak, scooter "Honda Lid 90" - şehir etrafında sürüş ve ülke yollarında küçük mesafelere hareket için mükemmel bir ulaşım.

susturucu honda kurşun 90

Özellikler

Ana düğümlerin iyi planlanmış yerleştirilmesi ile birlikte veagrega, iyi bir yakıt rezervi ve ekonomi, sahipleri çeşitli yol yüzeyi türleri üzerinde mokika kullanma olasılığına dikkat çekiyor. Japon seri moped'in ortalama fiyatı modele ve duruma bağlı olarak beş yüz ila bir buçuk bin dolar arasında değişiyor.

Kullanıcılar,50-küp motorlu versiyonu ve doksan "küp" için bir varyant. İkinci versiyon daha hızlıdır, ancak saatte seksen kilometreden fazla olan hızlar yolda sabit değildir. Bu şaşırtıcı değildir, çünkü bu teknik kros yarışı yerine orta düzeyde hareket için tasarlanmıştır.

Orijinal versiyondaki scooter Honda Lead 90 yedek parçaları istek üzerine satın alınabilir. Özellikle plastik ile ilgilidir. Serbest satışta gerekli kaliteye sahip bir gövde kiti oldukça sorunludur.

İncelemenin sonucunda

İki tekerlekli küçük motosikletgüç boşuna değil, küresel pazarda satışlarda önde gelen mokiklerden biri haline geldi. Onun lehine montajın yüksek kalitesi, düşünceli tasarım, mükemmel performans ve çalışma özellikleri diyor. Scooter serisi Honda Lead 90, sadece Japonya'da değil, aynı zamanda Avrupa'da, ABD'de, eski Sovyet sonrası ülkelerde de popüler hale gelmiştir.

honda kurşun 90

Ayrıca, onun lehine,on yıldan fazla süren bu seri üretim kütlesel taşıma süresi için çok zaman. Şimdi "Honde Lid 90" daha gelişmiş makinelerle değiştirildi, ancak şimdiye kadar popüler olan klasik kalıntılar. Kullanılmış üniteyi satın alın, oldukça ucuz olabilir ve uzun yıllar boyunca uygun şekilde kullanılmasına hizmet eder.

Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşlerFotograf fotograflar resim Goruntuler galeriler

Related news

 • Saç Dökülmesinin Sebepleri
 • Patricki güzelce çizmek için
 • Avrupa Avrupa 90. Bölüm izle
 • Yuvalama Tarifi Videosu

 • Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 100

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler


  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 33

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 100

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 25

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 31

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 87

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 33

  Scooter Honda Lead 90: açıklamalar, özellikler ve görüşler 26