Serebral damarların konstriksiyonu

Serebral damarların konstriksiyonu


Serebral damarların konstriksiyonu 34 08.02.2019, 16:02

Serebral damarların konstriksiyonu

Beynin damarlarının daralması bizim için biliniyor,ateroskleroz adı verilen bir hastalıktır. Kolesterol plaklarının damar duvarlarına bırakılması, boş alandaki azalmaya ve kan dolaşımının ihlaline yol açar.

Gemilerin daralmasını gösteren ilk işaretlerbeyin - baş dönmesi ve şiddetli baş ağrısının yanı sıra hafıza bozukluğu artmıştır. Eğer muayeneden geçmezseniz ve erken aşamalarda tedaviye başlamazsanız, ateroskleroz bir felç, kalp krizi ve yaşlılık bunamalarına yol açabilir.

Çok sayıda olumsuz faktör var.Bu hastalığın gelişimini kışkırtır. Bunlar stresli bir durum, vücudun sistematik bir aşırı çalışması, sinirsel deneyimler ve büyük zihinsel stres, ayrıca oksijen eksikliği içerir. Ama asıl neden kolesterol. Beynin damarlarının daralmasına yol açar.

Çok sayıda kalori içeren yiyecekler için bir tercih,yüksek yağlı içerik ve sebze kökenli taze deniz mahsulleri, deniz ürünleri, bitkisel yağların önemsiz tüketimi, damarların duvarlarına kolesterol plaklarının birikmesini ve birikmesini tetikler.

Serebral damarların daralması olurTam kan dolaşımına engel. Beynimiz için gerekli olan vitamin, mikro, makrobesin ve oksijen gerekli miktarda gelmez ve bir tür açlık oluşur. Bu baş ağrısını tetikler.

Ana belirtiler sıklıklabaş ağrısının yaklaşan saldırıları, çalışma kapasitesinde ve hafıza seviyelerinde önemli bir azalma, baş dönmesi ve kulak çınlaması ve ayrıca artan yorgunluk. Bütün belirtiler beyindeki kronik dolaşım bozukluklarının varlığını gösterir.

Bu hastalık her iki genç de oluşurinsanlar ve yaşlılar. "Serebral damarların daralması" teşhisi konulduğunda, tedavi terapistler ve nöropatologlar tarafından reçete edilebilir. Hastalığın ciddi bir komplikasyonu olan kardiyologlar tedaviyi ele alacaktır. Ancak, muhtemelen, bu tür uzmanların bir KBB ve vasküler cerrah olarak istişare edilmesi gerekmektedir.

Ilaç halk ile takviye edilebiliranlamına gelir. En sık reçete edilen ilaçlar şunlardır: lovostatin, mefakor, atromide, zocor, klofibrat, lesitin, serebroliz. İyot tedavisi ve anyon değişim reçineleri uygulayın. İlaçlar her hasta için ayrı ayrı seçilmiştir ve kişisel verilerine, sağlık durumuna ve çeşitli alerjik reaksiyonların ve kontrendikasyonların varlığına bağlıdır.

Çoğu durumda, hastalarateroskleroz zaten bir ihmalkarlık durumunda olduğunda doktorların yardımıyla, tedavi uzun zaman alır ve bazı durumlarda, bir ömür boyu ilaçlara devam edilmelidir. Aterosklerozun yaygın bir nedeni, osteokondroz gibi inflamatuar bir hastalıktır. Bu nedenle, vazodilatatörlerin (euphilin ve papaverin) yanı sıra, kan damarlarının güçlenmesine ve genişlemesine katkıda bulunan özel jimnastik zorunludur.

Vücudu eksik olanlara vermek önemlidirvitaminler, bunun için dengeli bir vitamin kompleksi almalısınız. "Serebral damarları daraltma" tanısı ile, halk ilaçları ile tedavi ilaçları almakta çok yardımcı olacaktır. Diyetinizi hayvansal yağları ortadan kaldırarak ve sebzelerle değiştirerek düzeltmek gerekir. Şeker yerine daha fazla bal kullanılmaya değer, füme et ise haşlanmış et ile değiştirilir.

Kontrast duş ve uzun yürüyüşlerKan damarları üzerinde olumlu etki. Ve sarımsak kullanımı kolesterol plaklarından kurtulmaya yardımcı olacaktır. Şifalı bitkiler yardımıyla mümkün dolaşımını güçlendirmek. Ateroskleroz, hanımeli ve alıç yararlı meyveler olduğunda, St. John's wort, kekik, köpek gülü, elecampane, ashberry kabuğu ve kırmızı yonca çiçekleri.

Serebral damarların konstriksiyonu

Serebral damarların konstriksiyonu

Related news

 • 24 Haziran seçimini 8 uluslararası kuruluş izleyecek
 • Kısa Elbise Modelleri
 • Bin dosyası ile tanışın

 • Serebral damarların konstriksiyonu 12

  Serebral damarların konstriksiyonu


  Serebral damarların konstriksiyonu 65

  Serebral damarların konstriksiyonu 13

  Serebral damarların konstriksiyonu 95

  Serebral damarların konstriksiyonu 16

  Serebral damarların konstriksiyonu 87

  Serebral damarların konstriksiyonu 44