Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 62 19.02.2019, 08:39

Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovsky'nin egzersizleri

Doktor Bubnovsky Sergey MikhailovichLokomotor aparatta oluşan patolojilerin tedavisinde benzersiz bir yöntemin yaratıcısı. Onun tekniği, çalışma kabiliyetini ve ağrı kaldırmayı sağlar.

sergei bubnovskySergei Bubnovsky, kinesitherapy yöntemini ilan etti. Umutsuz hastalar yardımlarıyla ameliyat olmadan ve ilaç almadan ayağa kalkabilirler.

kaza

1955 baharında Surgut şehrinde. gelecekteki doktor ve tıp bilimleri profesörü Sergei Bubnovsky doğdu. Bu şaşırtıcı kişinin biyografisi, bugünkü hastası olanlara çok ilginç. Her şey ordu yıllarında başladı. Askerlerin seyahat ettiği arabanın sürücüsü tekerleğin içinde uyudu. Bu kazada Sergei Bubnovsky de dahil olmak üzere birçok kişi yaralandı. Bu andan itibaren biyografisi kökten değişti. Kazanın sonucu klinik ölüm haliydi. Doktorlar çıktıktan sonra genç adam ve Sergei Bubnovsky kendine geldi, kazada yaralanmanın sadece sol bacağı olmadığını fark etti.

Tıp eğitimi

Sergei Bubnovsky uzun yıllar boyuncaSadece koltuk değneği ile hareket et. Onlarla birlikte, tıp enstitüsündeki sınavlar için geldi. Bir öğrenci olmanın ardından, genç adam teoriyi dikkatle inceledi ve çeşitli uzmanlaşmış edebiyat derslerine ek olarak kullandı. Elde edilen bilgi Sergei Bubnovsky kendisi üzerinde çalıştı. Bu ona kurtarma için en etkili yöntemleri seçme fırsatı verdi.

sergey bubnovsky kitaplarıHâlâ ikinci sınıf öğrencisi, geleceğinProfesör insanlara yardım etmeye başladı. Yöntemi o kadar etkili ki, genç Bubnovsky sağlığını uyuşturucu ve ameliyat olmaksızın geri kazanmaya karar verenlere hizalamaya başladı. Buna ek olarak, birçok hasta için bu tür bir yardım son umudumuzdu.

Koltuk değneği ile ayrılmadan, Sergei Mikhailovich iki yüksek öğretim kurumundan mezun oldu: 1978'de - MOPI. Krupskaya ve 1985'te - MMSI.

Tıbbi uygulamaya başlama

Bubnovsky'nin ilk eseri Kashchenko'daydı. Orada hastaları zihinsel dengesiz insanlardı. Dahası, Sergei Mihayloviç, psiko-nörolojik yatılı okulun baş hekimi oldu. Bundan sonra, Bubnovsky kayakta Rus milli takımında doktor olarak görev aldı. Yıllar süren tıbbi uygulamada elde edilen tüm bilgiler, doktorun kinesiterapinin temeli olan tekniği geliştirmesine yardımcı olmuştur.

Alternatif kurtarma yönteminin prensibi

Sergei Bubnovsky ders başlamadan önceBir insanın kemiğine zarar vermediğini hastaya iletmeye çalışır. Hoş olmayan ve rahatsız edici duyumlar, onlara bitişik kaslarda ortaya çıkar. Bu, hastayı belirli bir çalışma moduna ayarlar. Hastaya kasların normal şekilde nasıl çalıştığı öğretilir. Böylelikle, Bubnovsky yönteminin temel kavramı, fiziksel uygunluk ve sağlık iyileştirici egzersizler ile hastaya tıbbi ve danışmanlık yardımı bir arada gerçekleştirilir. Bu iki bileşen tek bir sistemde birleşir. Uygulaması, hareket organlarını tedavi etmeyi ve patolojilerini önlemeyi sağlayan etkili bir yöntemdir.

sergei bubnovsky biyografiBubnovsky tarafından geliştirilen sisteminsanlar kendi sağlıklarını yönetirler. Bu bağlamda, tıbbi-fiziksel bir kültür tarafından desteklenirler, bunun için yazar tarafından oluşturulan simülatörler kullanılır. Bu spor kabukları, omuriliği ve eklemleri kaldırırken aynı zamanda kas kütlesini güçlendirir ve güçlendirir. Yöntem, doktorun her hasta için yaş, sağlık durumu ve eşzamanlı hastalıkları hesaba katarak bireysel iş yüklerini belirleyebilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Hastalıklardan kurtulmanın alternatif yoluAğrı tedavisinin, iyileşen kişinin doğru hareketleri ile meydana geldiğini belirten temel kinezit tedavisine bağlıdır. Ve hastaların bu tekniği doğru bir şekilde yapabilmeleri için Sergei Bubnovsky kitabı yazdı. Onlarda, yazar okuyuculara yönelik tüm soruların cevaplarını verir.

Sağlık merkezleri

Eşsiz bir sistemin ilkeleriuygulama. Yardım almak için, hastanın ikametgahının yakınında bulunan Sergei Bubnovsky Merkezi ile irtibata geçmesi gerekiyor. Rusya'da böyle birçok kurum var. Örneğin, 2013 yılında bunların 79 tanesi vardı.

Bütün merkezler aynı şemaya göre çalışır. Başlangıçta, hasta, randevu alarak, hastanın fasyal tanısını gerçekleştirecek bir doktorla randevu almalıdır. Bu, bir kişinin eklemlerinin durumunu ve kaslarının motor işlevini değerlendirmek için bir prosedürdür. Muayeneden sonra, doktor tıbbi geçmişi tamamlar ve hasta için bireysel bir kurtarma kartı çizer. Bu belge çok önemlidir. Tedavi süresince, kurtarma kartı sürekli olarak düzenlenir. Bu, insan sağlığının durumunu izlemenizi sağlar.

Sergei Bubnovsky'nin yarattığı merkezlerde, tıp profesörü tarafından yazılan yeni bir alternatif yöntemle kitaplar herkes tarafından satın alınabilir.

Tedavide ne kullanılır?

Etkili yöntem ortadan kaldırmaya yardımcı olurAcı çektirmek ve iş kapasitesini geri vermek. Ve bu, Bubnovsky'nin çok işlevli simülatörleri üzerinde çalışılan her bir hasta için ayrı ayrı geliştirilen egzersizlerle mümkün hale getirildi. Bu spor kabukları, bir kişinin iyileşme yolu boyunca daha hızlı hareket etmesine yardımcı olur. Rehabilitasyon cihazları anti-yerçekimi ve dekompresyon etkileri sağlar. Bu eklemler ve omurgadaki eksenel basıncı ortadan kaldırır.

sergei bubnovsky eklemleriHastaları ve uygun solunum tekniğini öğretin,yerine getirilmesi, egzersizlerin performansının ön şartıdır. Bu nedenle, güç elemanlarını gerçekleştirirken ekshalasyon “ha” sesiyle yapılmalıdır. Bu intraabdominal basıncı azaltacak ve kan damarlarının geçirgenliğini artıracaktır.

Kinesiyoterapi kullanılarak gerçekleştirilir.hidrotermal ve kriyoterapi. Bu iki terimin ilki, hidro-masajın ve suyun insan vücudu üzerindeki termal etkisinin kullanımını ima eder. Kriyoterapi soğuk bir tedavidir. Bu iki tekniklerin kullanımı, doku termoregülasyonunu artırabilir ve etkilenen bölgelerde ağrıyı ortadan kaldırabilir.

Sağlık jimnastiği

Vücudu patolojilerden kurtarmak içinhareket sistemleri, yazarı Sergei Bubnovsky olan özel egzersizler vardır. Yeni başlayanlar için jimnastik, bunların en basitini içerir. Yeni başlayanlar, hepsinin bir anda sağlanamayacağını anlamalıdır. Ama umutsuzluk etme. Azim ve bu hedefe ulaşma arzusu sizi başarıya götürecektir.

Yeni başlayanlar için alıştırmalardan ilki - itmeyerden. Üst ekstremitelerin kemerini çalıştırmanızı sağlar. Bu egzersizin amacı, vertebral arterlerdeki kan dolaşımını düzeltmek, baş ağrılarını, vejetatif-vasküler distoniyi, yorgunluğu ve depresyonu ortadan kaldırmaktır. Bu omuz kemerinin kas kütlesini arttırır.

İstenen etkiyi elde etmek içinYapılan hareketlerin niteliğine ve sayısına dikkat ediniz. Cimnastike başlamak için yerde yatarken, avuç içlerini göğüs seviyesine yerleştirmek gerekir. Bacaklar bir araya getirilmeli ve gerilmelidir. Yükselişte sırtınızı bükmemek ve sadece ileriye bakmak önemli değil. Bu ses "ha" ile bir ekshalasyon yapar. Daha fazla el bükün ve gövde iner. Bu inhalasyon üzerinde yapılır. Birkaç kişi bu egzersizi dizlerin desteğiyle hafif bir versiyonla başlatabilir. Baskı sayısı beşten on'a kadar olmalıdır.

Bu alıştırmadaki bir sonraki adımtemizleyici bir nefes yapmak. topuk ve üst üç kez bir destekle dizlerinin üzerine oturmak hasta için "Ha", nefes ellerini kaldırdı ve sesi almakta nefes gibi onları indirdi. Eşzamanlı olarak ellerle dizler üzerinde kaldırılmalı ve sonra topuklara batılmalı.

Jimnastik Sergei Bubnovsky içerir veKarın kaslarını geliştiren bir egzersiz. Bu, safra kesesinin çalışmasını iyileştirmeye ve patolojilerinin olasılığını dışlamaya ve ayrıca bağırsak peristaltizmini aktive etmeye izin verir. Bu egzersiz aynı zamanda, toraks ve servikal omurgadaki kan dolaşımını da, intervertebral kasların maksimum kasılması ve gerilmesi nedeniyle normalleştirir.

Hareket sırtüstü sırtüstü pozisyonundan başlarDizler hafifçe bükülmüş. Eller baş boyunca gerilmeli ve ona doğru bastırılmalıdır. Çenenin orijinal pozisyonu göğsünde. Bu şekilde başın tüm egzersiz boyunca omurgaya göre sabitlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Exhaling, hasta bıçakları koparmalıyerden. Ellerini gövdenin devamı olarak yükseltmelisin. Tüm hareketler maksimum amplitüd ile yapılmalıdır. Voltajın üstünde "ha" sesi telaffuz edilir. Böylece mideye basmak gereklidir.

doktor sergej bubnovsky

Sergei Bubnovsky'nin bu alıştırmaları gerçekleştiriliyorveya 20-30 saniye veya 5-10 tekrarlı bir miktarda. Onlar için vazgeçilmez bir durum boş bir karın. Ve derslere başlamadan önce bir bardak çay ya da su içmek isterseniz, bağırsakları yıkayabilirsiniz. Bu işlem, batın rumblingiyle gösterilecektir.

Yeni başlayanlar için başka bir egzersiz Bubnovskyyazar tarafından uyluk arkası ve sırt kaslarını güçlendirmek için tasarlanmıştır. Mide üzerine uzanma pozisyonundan başlamalı ve kollar hafifçe bükülmüş ve vücut boyunca bükülmelidir. Bu bel ile birlikte avuç içleri yere yaslanmalı ve baş - ileriye bakmalıdır. Ekshalasyonda ses "hah" olarak telaffuz edilir ve yirmi sinek ilk önce bir düz bacak ve diğeri yapılır. Sonra ikisi de aynı anda yetiştirilir. Bu durumda kaç kez hasta kapasitesi ile sınırlı olacaktır.

Yazar, yukarıda açıklanan üç egzersizi test etmek için aşağıdaki şemayı önermektedir:
- Pazartesi - sıkılmış;
- Salı - abdominal basının kaslarını çalışmak;
- Çarşamba - bagajın arka yüzeyi için bir egzersiz.

Bu tür jimnastiklerin süresi olmamalı20 dakikadan az. Derslerden sonra Bubnovsky su prosedürlerini yürütmenizi önerir. Kontrast veya soğuk duş, sauna, havuz veya ıslak havlu ile ovalama olabilir.

Hangi patolojilerde alternatif bir teknik kullanılır?

Omurga hastalıklarının başlıca nedenleri nelerdir? Bunlar şunları içerir:
- Doğuştan hastalıklar;
- Romatoid artrit ve osteomiyelit, Bechterew hastalığı, tüberküloz ve tümörler gibi sistemik hastalıklar;
- distrofik dejeneratif hastalıklar (spinal herni ve osteokondroz, spondilolistez ve osteoartrit, aynı zamanda spinal kanalın stenozu).

sergei bubnovsky merkeziİlk iki neden olmadan ortadan kaldırılamaz.çok taraflı tıbbi tedavi. Üçüncü durumda, hastanın sağlığı tamamen kendine bağlıdır. Bu emin Sergei Bubnovsky. Osteochondrosis, bir fıtık ve diğer dejeneratif rahatsızlıklar, onun görüşüne göre, sedanter bir yaşam tarzı neden olur. Bu bağlamda, Bubnovsky'nin yöntemi bazen basitçe yeri doldurulamaz hale gelir.

Simülatör kullanımının etkinliği

Bubnovsky'nin yöntemi çok etkili. Ve kanıt yazarın kendisi. İmplante kalça eklemi ile hareket eden doktor, simülatörlerin her birini kendi üzerinde test eder ve sonra insanlara sunar. Bu rehabilitasyon spor malzemeleri şunları yapabilir:
- Sırttaki ağrıyı ortadan kaldırır, bunun nedeni - kas spazmları;
- omurganın esnekliğini ve eklemlerinin hareketliliğini geri kazandırmak;
- skolyoz ve fıtık, osteokondroz, artroz ve diğer birçok patolojinin yayılmasını durdurun;
- intervertebral herninin çıkarılması için ameliyattan sonra vücudu geri yükleyin.

Tedavinin ilk aşamasında, adaptifjimnastik. Hastaları rehabilite etmek için tasarlanmıştır ve acıyı ortadan kaldırmanıza izin verir. Bir sonraki aşamada, Sergei Bubnovsky eklemleri sunuyor. Aynı zamanda hareketlilik onlara geri döner ve omurga önemli yüklere dayanma yeteneğini kazanır.

Yeni başlayanlar için tüm kursu bir defada ele almak faydalı olmaz. Gün boyunca bir kişi, egzersizleri onun için erişilebilir bir hacimde yapmalıdır. Sadece yavaş yavaş yük artırılabilir.

sergei bubnovsky osteochondrosis

Tüm egzersizlerin akılda tutulması önemlidir.Bubnovsky güvende. Bunu yaparken, elastikiyet, kasılma ve trofik fonksiyon gibi kas dokusunun özelliklerini geri yüklerler. Ek olarak, bu egzersizin bir sonucu olarak, eklem kıkırdağının ve intervertebral disklerin kendiliğinden düzenlenmesi gerçekleşir. Ve cerrahın müdahalesi olmadan gerçekleşir.

Kontrendikasyonlar

Bubnovsky'nin yöntemi birçok kişiye yardım ediyor. Ancak, Sergei Mikhailovich tarafından geliştirilen egzersizler çeşitli güç unsurları içerir. Bu bağlamda, Bubnovsky'nin yöntemi kullanılmamalıdır:
- postoperatif erken dönemde;
- tendon ve bağların kopması ile;
- Onkolojinin tespiti durumunda;
- Önceden kükürtlü veya önceden enfekte olmuş durumda.

Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleriFotograf resim galeriler

Related news

 • Kara Sevda 5. Bölüm Fragmanı izle
 • Tuzlu Simit Kurabiye
 • Ören Hanım Küp Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı Videolu

 • Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 85

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri


  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 82

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 82

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 44

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 68

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 72

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 24

  Sergei Bubnovsky: biyografi, kitaplar. Sergei Bubnovskynin egzersizleri 10