Sibiryanın doğası: benzersiz yerler

Sibiryanın doğası: benzersiz yerler


Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 86 23.01.2019, 07:27

Sibirya'nın doğası: benzersiz yerler

Çoğu insanın kendi fikri vardırSibirya hakkında. Ancak, herkes, bu kabul edilemez bölgenin, birçok insanın uzun yıllardır bulunmadığı, doğanın vahşi yerlerini keşfedebileceğiniz eşsiz bir alan olduğunu kabul eder.

Yabancılar, bunların bir hayvan, bir kuş veya bir insanı bulamayacağınız sınırsız karla kaplı bölgeler olduğundan eminiz. Gerçekten neye benziyor ve Sibirya'nın doğası nedir?

Sibirya'nın doğası

bölge

Kaynaklar farklı bir Sibirya bölgesini göstermektedir. Ortalama olarak, 10 ila 12 milyon kilometre karelik arazi. nedeniyle bilim adamlarının kez farka fark zaten 2000000: bazıları ayrı bir alanda Uzak Doğu yayarlar ise Uzak Doğu, Sibirya parçası olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Sibirya Federal Bölgesi sınırları güneybatı, doğu sınır tartışmasının çok neden olan ülkemizin sınırlarını uzanıyor için Kuzey topraklarında, Arktik Okyanusu çevreleyen açıkça Ural Dağları olduğu gelen belirlemek zordur - bazı bilim adamları Pasifik havzası sınır sırtlar inanıyorlar. Kısacası, bu bölge, yüksek ve orta enlemlerde yer almaktadır. İklim geniş bir alanda ana parçasıdır ülkemizin, en daralan keskin kıta ve gerçekten sert.

doğa

Sibirya'nın vahşi doğası

Sibirya'nın doğası, dikkate değer derecede farklıdır.Arazinin inanılmaz uzunluğu nedeniyle derecesi. Ülkenin bu kısmının en geniş alanları Batı Sibirya Ovası, Orta Sibirya Platosu, Kuzeydoğu'nun dağları ve Güney Sibirya dağlarıdır.

Sibirya'nın vahşi doğası esas olarakkuzey yönünde. Doğal bölgelerin net dağılımını orman-bozkır, tundra, vb. Içerilere izlemek mümkündür. Bataklıklarda, likenler ve çok yıllık bitkiler, orman ve tundra en yaygın olanıdır. Sibirya toprakları için en tipik olan taigadır. İğne yapraklı ormanlar, 2 bin kilometreye kadar olan topraklarda, yerleşim belirtisi olmadan uzanmaktadır. Koyu iğne yapraklı tayga esas olarak köknar ve ladin oluşur. Sibirya sediriyle tanışmak da genellikle mümkündür. Işık iğneleri olan Taiga, Yenisey'in doğusundaki yerler için daha tipiktir. Çoğunlukla bu tayga Dahurian Karaçam'dır. İnanılmaz bir doğal anıt, Altay'daki bir kireç adasıdır.

Batı Sibirya'nın taiga doğasının güneyindebozkır ve orman bozkırlarıyla temsil edilir. Aslında, bu sadece vahşi doğanın sona erdiği bir yer. Bir kişinin varlığından en çok etkilenen bu alanlar ve ekonomik faaliyetlerinin sonuçlarıydı. Eski bozkırlar şimdi ekilebilir araziye, güzel bataklık çayırlarına - samanlıklara dönüştüler. Bazı nadir hayvanlar bugün sadece nadir uzun-kuşaklar tarafından hatırlanmaktadır. Sibirya'daki pek çok hayvan türü sonsuza kadar yok oldu, bazıları hala yerel vahşi yaşam tapınaklarında görülebilir.

batı Sibirya'nın doğası

flora

Dağlık alanların florası çok çeşitlidir,Bu özellikle yüksek rakımlı zonalite koşullarında açıkça görülmektedir. Yani, etekler steplerin bitki örtüsünü temsil eder, yamaçlar dağlık tayga masifleridir, yüksek sırtlar çeşitli otlar, tundra ve taş plasterleri bakımından zengin trepsiz manzaralardır.

Sibirya'nın böyle zengin bir doğası yeterliNadir bitkilerin uzun bir listesi. Sadece Sibirya'da geniş renkli bir terlik, yüksek topuklu bir mokasen, Baykal anemon ve daha birçokları Kırmızı Kitap, bitkilerin sayfalarında yazılıdır.

Sibiryanın doğası: benzersiz yerler

Sibiryanın doğası: benzersiz yerler

Related news

 • Karagül 87. Bölüm izle
 • Öldüresiye dövdüler, paraları ve son model arabasını alıp kaçtılar
 • Lavrov: Japonya ile Kuril Adaları sorununu çözmeye hazırız

 • Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 95

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler


  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 27

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 5

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 89

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 3

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 80

  Sibiryanın doğası: benzersiz yerler 32