Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor
Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor?

Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi oldukçaBirçok kişiye aşina olan rutin bir süreç. Sonuçta, insanların baş harfleri sık sık değişiyor. Çoğunlukla kadınları ilgilendirir. Evlilik ya da boşanmadan sonra, kural olarak, hakları değiştirmek zorundasınız. Ama gerçekten gerekli mi? Bu süreç nasıl yürütülüyor? Bir şekilde bir değişiklikten kaçınmak mümkün mü? Vatandaşlar sürücü ehliyetini hangi durumlarda değiştirmelidir?

Değiştirmek zorunlu mudur

Birkaç yıl önce, soyadı hakların değiştirilmesiisteğe bağlı bir süreç olarak kabul edildi. Fakat 2016'da Rusya'da kurallar neler? Birçok kişi değişikliklerle ilgilenmez ve sonra ciddi sorunlarla karşılaşır.

Sorun şu ki, 5 Kasım 2014'ten berimevzuat bazı değişikliklere uğradı. Soyadını değiştirirken herhangi bir sebepten dolayı hakların değiştirilmesi artık zorunlu bir süreçtir. Bu, Federal Yasası №196 "Yollardaki yol güvenliği konusunda" belirtilmiştir.soyad değiştirilirken hakların değiştirilmesi

Sürücü ehliyetini değiştirmezseniz, belirli bir cezaya hazırlıklı olun. Genellikle iyi bir şekilde çıkabilirsin. Onun boyutu 5 ila 15 bin ruble.

Hakları değiştirirken

Soyadının değiştirilmesinde hakların değiştirilmesi çok uzak değildir.Bir enstrümanı değiştirmenizin tek nedeni. Sürücü ehliyetini değiştirmenin sebeplerini gösteren kurallar var. 2014'ten beri bu:

 • kişisel bilgilerin değiştirilmesi (isim, soy isim, patronik);
 • belgenin sona ermesi;
 • Blight;
 • kayıp (örneğin, hırsızlık ile);
 • yanlış verilerle hakların verilmesi;
 • tıbbi kontrendikasyon varsa.

Buradan soyadını değiştirdiğini öğrenebilirsin -sürücü ehliyetini değiştirmek için iyi bir sebep. Neden? Bu, sürücü hakkında kişisel bilgilerin değişmesidir. Yani, haklar hatasız değişiyor.

önce

Birkaç yıl önce durum nasıldı? 2014 yılında yapılan değişikliklerden önce, soyadının bir ehliyet ile değiştirilmesi, herhangi bir arızaya gerek duyulmamıştır. Önceki sürücü ehliyetinin sona ermesinden sonra süreci yürütmek yeterliydi. Ve bu terim hala 10 yaşında.

Ama kadınlar nasıl onayladılar?hakların gerçekliği? Bu çok basit - soyadını değiştirmek için belge temelini taşımak yeterliydi. Bir kopya bile ortaya çıkmış olurdu. Tercihen noter onaylı. Pek uygun değil, ama hiç kimse bir sürücü ehliyetinin zorunlu olarak değiştirilmesini gerektirmiyordu.

Değiştirme koşulları

Hangi özelliklere dikkat etmeliyim? Birçok kişi soyadını değiştirirken hakların değiştirilmesi için zaman çerçevesiyle ilgileniyor. Bu soruya cevap vermek zor. Sonuçta, en kısa zamanda bir sürücü belgesi değişimi işlemini gerçekleştirmelisiniz.soyadını değiştirirken hakların değiştirilmesi ghibdd

Aslında, bunun üzerinde önemli sınırlamalar yoktur. Geçerlilik süreleri bitene kadar hakları hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Fakat bu sadece tekerleğin arkasına geçmeyi planlamamanız durumunda.

Ama düğün ya da boşanmadan sonra istersenDireksiyonun arkasına geç, acele et. Sonuçta, yeni bir ehliyet ile sürmeniz gerekiyor. Bu nedenle, yaklaşık bir ay sonra, görevle başa çıkmak zorundasınız. Belgelerin tam listesi gerektiğinde, elinizde olacaksınız.

Ödemek ya da değil

Yedek ismin yerini değiştirmek ne kadar tutar? Bu durumda devlet görevi verilir. Bazıları 2016 yılında bir ehliyet değişimi için ne kadar ihtiyaç duyacaklarını bilmemektedir. Nüfus ne için hazırlanmalı?

Yakın zamana kadar, devlet ücretisadece 800 ruble. Ama şimdi bu ödeme birkaç kez büyüdü. Eski sürücülerin karşılığında yeni sürücü haklarını elde etmek için, devlet 2000 rublesi vermeniz gerekecek.devlet görevinin adını değiştirirken hakların değiştirilmesi

Para transfer etmek nerede? Onlar bölgenizin trafik polisi tarafından sağlanan şartlara transfer edilir. Devlet görevini bu hizmete devretmek gerekir. Makbuzu ödeme için sakladığınızdan emin olun (orijinalde). Hala işe yarar!

Değiştirme Kuralları

Bazıları önümüzdeki kağıt bürokrasiden korkuyor. Bu nedenle, hakların nasıl bir isim değişikliği ile değiştirildiğini öğrenmek faydalı olacaktır. Vatandaşın geçmesi gereken kısa bir eylem algoritması derlemek mümkün. Bir kişiden özel bir şey gerekli değildir, ancak süreç için önceden hazırlanmalıdır. Sürücü ehliyetinin değiştirilmesi aşağıdakilerle sınırlıdır:

 • belgelerin toplanması;
 • tıbbi bir komisyonun geçişi;
 • devlet görevinin ödenmesi;
 • bir başvuruda bulunmak;
 • yeni bir sertifika almak;
 • otomatik sigorta poliçesinde değişiklikler yapmak.

Gördüğünüz gibi, bu konuda özel bir şey yok. Ancak belgelerin toplanması ve tıbbi bir komisyon, bazı rahatsızlıklara yol açabilir. Özellikle de ikincisiyle ilgilidir. Sonuçta, bir ehliyet almış olsanız bile, bir isim değişikliği olursa, sürücü ehliyetinin değiştirilmesi vatandaştan yeni bir tıbbi muayeneye ihtiyaç duyacaktır.soyad değiştirilirken hakların değiştirilmesi

Komisyon hakkında

Bu yüzden daha detaylı düşünmeye değer.Tıbbi muayene, hakların elde edilmesi için gerekli ve herhangi bir sebeple değiştirilmesi. Belge almak için komisyonun geçişi üzerine nüfusun düzenlediği sağlık kurumlarında belirli bir form vardır. Bir vatandaş başarısız olmadan geçmelidir:

 • kulak burun boğaz;
 • terapist;
 • okülist;
 • cerrah;
 • Nöroloğunuz;
 • psikiyatrist;
 • psikiyatrist.

Bu süreç genellikle çok zaman alır. Bu nedenle vatandaşlar özel kliniklerde muayene edilmektedir. Ve bundan sonra, sadece narkotik ve psiko-nörolojik dispansere bakmak için kalır. Bazı tıp kurumlarında narkolog ve psikiyatristler sağlanmaktadır. Tam olarak nerede muayene olacağınız çok önemli değil. Asıl önemli olan, sizin sağlığınızı anlatan yerleşik modelin bir sertifikasına sahip olmanızdır. Belgede bir doktorun bile olmaması, sürücü ehliyeti almayı veya vermeyi reddettiği gerekçesidir.soyadının sürücü ehliyeti ile değiştirilmesi

Nereye gitmek

Belli bir listeniz olduğunu varsayalımBelgeler (farklı durumlar için özel listeler daha sonra sunulacaktır). Ama şimdi onları nereye götürmeliyiz? Şimdi nüfus olayların gelişimi için çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Soyadı değiştirilirken, soyadınızı değiştirirken değiştirme haklarına ihtiyacınız varsa:

 • trafik;
 • portal "Devlet hizmetleri";
 • MFC.

Gördüğünüz gibi birkaç seçenek var. Birçoğu bölgenizdeki trafik polisine şahsen başvurmanızı tavsiye ediyor. Böylece belge değişim sürecini önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz. Fakat "Devlet Hizmetinin" hizmetinin talebi daha az değildir. Ancak MFC, sürücü ehliyeti konusunda hala halkla çok popüler değil. Sonuçta, burada başvurduğunuzda, yeni haklar elde etmek için ek bir süre beklemeniz gerekecektir.

MFC ve GIBDD

Şimdi, daha özel olarak nasıl davranılacağı hakkındaveya başka türlü. Soyadımı nasıl değiştirebilirim? Trafik polisi, MFC gibi, görevden çok çabuk kurtulmasına yardımcı olur. Daha önce de belirtildiği gibi, çok işlevli merkezlerle iletişim kuruyorsanız, yeni bir belge almak için ek süre (yaklaşık bir hafta) beklemeniz gerekecektir. Ancak sunulan makalelerin listesi hem trafik polisi hem de MFC için benzer. Ihtiyacınız olacak:

 • pasaport;
 • önceki haklar;
 • fotoğraflar (3 x 4, renk, 3-4 parça);
 • sağlık sertifikası (kopya ile);
 • hakların değiştirilmesi için devlet ücretinin ödenmesini teyit eden ödeme;
 • evlilik veya boşanma sertifikası (kopyalarla veya verileri değiştirmek için başka sebeplerle);
 • Kimlik kartının değiştirilmesi için başvuru (form MFC veya GIBDD'ye verilir).

Senden daha fazlası hiçbir şey gerekli değildir. Fotoğraflarınıza özellikle dikkat edin. Şu anda eski görüntülerin kullanımına izin verilmiyor. Belgelerdeki fotoğrafların maksimum ömrü 6 aydır. Altı aydan daha uzun süre önce çekilen fotoğraflar varsa, bunları bir ehliyet değişimi sırasında kullanamazsınız. Daha yeni fotoğraflar, daha iyi.soyadı değişikliği sonrası hakların değiştirilmesi

yabancıların

Değiştirilirken başkaları değiştirme haklarına ne eşlik eder?soyadı Daha önce listelenen belgeler sadece Rusya Federasyonu vatandaşları için gereklidir. Ancak bazı durumlarda yabancılar bile yeni kişisel veriler için sürücü ehliyetini burada değiştirebilirler. Ne aramalıyım?

Yabancı vatandaşların fırsata sahip olmasıRusya'da ikamet iznine sahip olduktan sonra hakları değiştirme fikrini uygulamak. Onlara, ülkedeki nüfusun gittiği aynı organlarda başvurabilirsiniz. Sadece belge listesi biraz değişir. Yabancılar getirmelidir:

 • Kimlik kartı (kopya ile);
 • bir kayıt veya tescil belgesi;
 • yabancı pasaport (kopya ve noter tasdikli);
 • fotoğraflar (mat, 4 x 6, 2-3 adet);
 • kurulan numunenin sağlık sertifikası;
 • devlet görevinin ödenmesi makbuzu.

Yabancı bir vatandaşdan daha fazla bir şey yokRusya topraklarında ikamet gerekli değildir. Soyadının haklarla değiştirilmesi için devlet görevi ne kadardır? Rusya Federasyonu vatandaşları kadar ödemek - 2000 ruble. Trafik polisine veya MFC'ye ek olarak, yabancı başvuru formunu doldurmak zorundadır. Bunu unutma.

Portal "Devlet hizmetleri"

Eğer iletişim kurmak istemiyorsanSürücü ehliyetini değiştirecek kurumlar, interneti kullanabilirsiniz. Daha kesin olmak gerekirse, "Devlet Hizmeti" nin portalı. Burada sadece hakları değiştiremez, aynı zamanda para cezalarını da ödeyebilirsiniz. Genel olarak, bu hizmet, belirli belgelerin tescili ve alınmasıyla ilgili nüfusun yaşamını kolaylaştırmak için özel olarak icat edilmiştir.

Soyadını değiştirirken hakların değiştirilmesiPortal "Devlet Servisi" çok hızlı bir şekilde üretilmektedir. Başlamak için, hizmette aktif bir hesabınızın olması gerekir. Eğer mevcut değilse, aktivasyon için kayıt olmanız ve beklemeniz gerekecektir. En kısa sürede "Hizmetler" i yetkilendirin.

Sonra çeşitli şekillerde hareket edebilirsiniz. İlki arama dizgisini kullanıyor. Orada "yedek sürücü ehliyeti" yazın ve tarama servislerini başlatmak için düğmeye tıklayın. Ardından görünen pencerede size uygun olan hattı seçin. İkinci seçenek sunulan menüyü kullanarak servisin seçilmesidir. Bunu yapmak için, "İçişleri Bakanlığı" bölümüne gidin, ilgili öğeyi bulun.

Ardından "Servis al" düğmesine tıklayın. Bundan sonra, ikamet bölgenizi, sağlanan işlemi ve belgenin değiştirilme sebebini seçmelisiniz. Bir sonraki adım uygulamayı doldurmaktır. Tam olarak trafik polisinde olduğu gibi, sadece elektronik formatta. Bu arada, "Hizmetler" in profilini doldurduysanız, sizinle ilgili bazı bilgiler otomatik olarak alanlara konacaktır. Sadece boş verileri eksik olanı tamamlamak için kalır. Tıbbi rapordan bilgi eklemeyi unutmayın.Soyadı değişikliği ile hakların değiştirilmesi

Artık kalan tek şey, kendi yükünüzü yüklemektir.fotoğraflar. Birkaçı olmalı - kişisel ve imzanın imgesi. İşleme için bir başvuru gönderebilirsiniz. Trafik polisinin sürücü ehliyeti alma ziyaretinin tarihi size verilecektir. Hakların değişimi için devlet ücretini ödemeyi unutmayın. Uygulamanın teslim edildiği tarihte görevi tamamlamak ve ödemenin makbuz görüntüsünü indirmek tavsiye edilir. Orjinalini trafik polisine götürün.

muayeneler

Son soru kaldı, nüfusun heyecanı. Hakların değiştirilmesi sertifikasyonun geçişi adına bir değişiklik gerektirmiyor mu? Ya da, dedikleri gibi, bir ehliyet sınavı geçmek için?

Neyse ki hayır. Kaç tane sürmediğiniz önemli değil - bir ay, bir yıl veya birkaç gün. Sürüş becerilerinizi onaylamak için eski hakları getirmek yeterlidir. Kişisel verilerindeki değişiklikler nedeniyle ehliyetinizi değiştirirseniz ne teori ne de teori teslim olmaz. Sınavlardan korkmayın. İsim değişikliği sonrası hakların değiştirilmesi, uzun süre kimseyi korkutmaması gereken rutin bir olaydır.

Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

Related news

 • Ford Mondeo 2013 - geleceğin arabası
 • 25 Ağustos 2019 Çarşamba
 • Bitkileriniz İçin Organik İlaçlar
 • En iyi Hindistan Cevizi Yağı Markaları
 • Hareketin pürüzsüzlüğü Hyundai. Bu crossover harika

 • Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor


  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor

  Soyadı değiştirilirken hakların değiştirilmesi. Hangi belgeleri sunmam gerekiyor