Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL

Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL


Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 50 25.02.2019, 23:53

Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL

Bankacılık pratiği gösteriyor kiSorumlu müşteriler önceden kredi için hazırlanıyorlar, gelecekteki yükümlülüğün tüm detaylarını düşünüyorlar. Bununla birlikte, çoğu durumda, ödünç alınan fonları çekme ihtiyacına ilişkin karar, çeşitli hayati koşulların etkisi altında, bireyler tarafından kendiliğinden kabul edilir. Ve resmi bankacılık kuruluşları 2-NDFL sertifikalı bir kredi vermeye her zaman hazır olduklarından, belgeyi önceden muhasebe departmanında sormayı düşünmelisiniz. Öyleyse bu finansal şart altında saklanan nedir?

2-NDFL sertifikalı kredi

Form 2-NDFL: Ne ve ne amaçla ihtiyaç duyulduğu

Belge, Federal Vergi Servisi № MMB başkanı sırasına göre onaylandı.17 Kasım 2019 tarihli 7-3 / 611. Kurumun baş sorumlusu veya şirketin en büyük ikinci resmi memuru tarafından imzalanan muhasebe departmanı çalışanı tarafından verilen bu sertifika, geçtiğimiz yıl için elde ettiği gerçek gelirin teyididir.

Neden referansa ihtiyacım var? Bu belgede yer alan finansal bilgiler, borç verme departmanının çalışanlarının potansiyel bir borçlunun ödeme gücünü analiz etmesine ve kredi başvurusunun daha fazla gözden geçirilme olasılığını ortaya koymasına olanak sağlar.

Belgenin ana içeriği

Sertifika bir şekilde 2-PIT, "beyaz" ücretlere ek olarak, belirli bir süre için kurumsal tahakkuk çalışan aşağıdaki yansıyan:

 • IFNS biriminin sayısı;
 • çalışan durumu (yerleşik veya yerleşik olmayan);
 • Vergi mükellefinin kişisel verileri (TIN, doğum tarihi, kayıt adresi ve geçerli pasaportun bilgileri);
 • Çalışana atanan kesintiler (türüne göre);
 • Raporlama dönemi için gelir vergisi düşülür ve aktarılır.

Neden 2 NDFL sertifikasına ihtiyacım var?

İlk etapta bankanın çalışanlarına ne tür bir bilgi ilgidir?

Kredi için referans 2-NDFL, aşağıda listelenen verileri analiz etmeyi ve karşılaştırmayı mümkün kılmaktadır.

1.Resmi aylık gelirin büyüklüğü.Verilecek maksimum tutarı hesaplamak içinKredi tutarı genellikle belirli bir süre için (genellikle son altı aydaki) ücretlerin ortalama değeri ile alınır. Bazı durumlarda, iki değer toplam kazanç miktarından - minimum ve maksimum - çıkarılır. Bazı bankalar, borçlu tarafından alınan fonları tek bir sırada dikkate almazlar (sözleşmeler kapsamında ödeme, maddi yardım).

2.Ödenen vergi tutarı, kesilmiş ve bütçeye ödenmiştir.Bu öğelerdeki bilgilerin tutarsızlığı genelliklekredi kurumlarının güvenlik görevlilerini korur. Banka çalışanı, vergi incelemesine soruşturma göndererek ek kontroller yapabilir. Bir borç için 2-NDFL referansının görüntülediği veriler arasında, borçlunun Federal Vergi Servisi bilgisi ile reddedilme ve hatta bir kara listeye dönüşebilir.

3.Potansiyel bağımlıların varlığı (çocuklar).Hesaplamada borç verme departmanı çalışanıödeme kabiliyeti, başvuranın ailesinin tüm üyeleri adına kendi adına olanları dikkate almakla yükümlüdür. Çocuk sayısı genellikle kredi başvurusu yapılırken doldurulacak anket formundaki müşteri tarafından belirtilir. Bir çocuğun (çocuk) doğumuna dair bir not, borçlunun pasaportunda bulunabilir. Ancak, bu veriler her zaman güvenilir değildir. Gelir tablosunun 4. bölümünü kullanarak bilgileri onaylayabilirsiniz. Gerçek çocuk sayısı, indirim kodu ile belirlenir: 114,115 ve ayrıca 116.

2-NDFL'ye ihtiyacınız olduğunda

Bu belge ne zaman gerekli değildir?

Sorunun çözümü “Ne zaman 2-NDFL'ye ihtiyacımız var?"Hizmet için kurum seçimi ile başlamalıdır. Başvuru sahibinin, bankanın kredi başvurusunu dikkate almasının zamanının olup olmadığına bağlıdır. Ne de olsa, katı kredi kuruluşları bu belgeyi mutlaka gelirden talep edeceklerdir.

Ancak, bir kredi için 2-NDFL belgesi olmayabilirBaşvuru sahibinin, mevcut “maaş” projesi çerçevesinde bu bankanın plastik kartındaki ücretini alıcısı olması şarttır. Bu durumda banka çalışanı, geliri hakkında kart hesabı ekstresinden bilgi alacak.

Aylık ortalama kazancın büyüklüğü ile ilgili bilgi yoktur.Müşterinin kamuya kredi veren Rus mikrofinans kuruluşlarından birine başvurması halinde de gerekli olacaktır. Ayrıca, alınan gerçek geliri onaylamadan mağazada kredi satın alabilirsiniz.

Hızlı borç vermeŞu anda çok sayıda şirket, açık kredilendirmeler yapmaktadır. Bununla birlikte, bu tür kredilerin verilmesinin basitliği ve hızı için aşırı derecede şişirilmiş faiz oranlarının saklı olduğu unutulmamalıdır.

Bir kredi için referans 2-NDFL

Potansiyel borçlular ne yapmamalıdır?

Bir kredi için referans 2-NDFL içermelidirGelecekteki borçluların gelirleri hakkında sadece güvenilir bilgi. Bildiğiniz gibi, ülke topraklarında para almayı teklif ettiği iddia edilen "güzel" bir sertifikaya sahip birçok şirket var. Ancak, şüpheli kuruluşların bu tür ifadelerini almamalısınız. Banka'nın güvenlik departmanının denetimi sırasında yanlış bilgi verilmesiyle ilgili bilgiler açıklanırsa, borçlu sadece işbirliğinin reddedilmesini değil, aynı zamanda güvenilmez müşteriler listesindeki listeyi de bekler.

Bir kredi için belge toplamaktan sorumlu bir şekilde alınmalıdır.

Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL

Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL

Related news

 • Bebek ergenliği
 • Kahverengi Gözler İçin Göz Farı Rehberi
 • Saç renginizi nasıl korursunuz
 • Bir semafor alfabesi nedir
 • Tığ Oyası Fıstıklı Yelpaze Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 85

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL


  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 62

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 23

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 20

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 92

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 88

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 47

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 38

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 82

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 42

  Stratejik önem taşıyan belge: referans 2-Bir kredi için NDFL 99