Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 100 01.02.2019, 09:18

Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi

Özellikle modern bir su sağlama sistemiapartman binalarına gelir, her zaman gerekli olan sabit su basıncını sağlayamaz. Bu durumda, sisteme ve su basınç anahtarına entegre olan küçük ama çok işlevli su pompaları, pompanın periyodik olarak açılıp kapanması nedeniyle kurtarmaya gelir.

su basınç şalteriHemen hemen tüm basınç anahtarlarının çalışma prensibisu yeterince basittir. Rezervuara giren sıvı vana veya membran üzerinde hareket eder. Bu onları gerekli mesafeye getirir. Basınç ayarlanan eşiğin altına düştüğünde, röle açılır ve pompa çalışmaya başlar, basıncı üst ayar eşiğine kadar pompalar. Basınç bu seviyeye ulaştığında, su basınç anahtarı tekrar çalışır ve çalışan pompayı kapatır. Su basınç anahtarının çalışacağı üst eşik, bağımsız olarak kolayca ayarlanabilir.

Basınç şalteri vasıtasıyla ayarlanırözel rondelalar ve somunlar hem artış yönünde hem de azalan basınç yönünde. Tüm vinçte sabit bir su basıncı için hangi göstergenin gerekli olduğuna bağlıdır. Su basıncı anahtarının montajı, akümülatör gövdesinde gerçekleştirilir ve en iyi seçenek, basınç göstergesinin aynı anda monte edilmesidir, bu da tüm iş akışını izlemenizi ve gerekli tüm ayarlamaları doğru bir şekilde yapmanızı sağlar.

basınç anahtarı ayarıSu basıncı anahtarının yeterli olduğu göz önüne alındığındabasit bir çalışma prensibi, teknik nedenlerden dolayı sıra dışıdır, bu çok nadirdir. Ancak, işin sadeliğine rağmen, kalitesi belirlenen standartları karşılamalıdır. Aksi takdirde, eğer bozulursa, akümülatörün veya borunun atılımının bozulmasına yol açabilir, fakat en kötü seçenek olarak - motor yanar. Basınç şalterinin en zayıf yerlerinden biri bir valf veya diyaframdır. Bu nedenle, arıza durumunda yapılacak ilk şey, cihazın bu elemanlarının durumunu kontrol etmektir.

Yukarıda daha önce bahsedildiği gibi ayarlamabağımsız olarak üretilir. Ana donanım, biri açma-kapama periyotları arasında, diğeri de rölenin çalışması anındaki operasyonundan sorumlu olan iki vida yardımıyla gerçekleştirilir. Tüm ayarlama çalışmaları sadece manometre verilerine göre yapılır. Daha büyük doğruluk, yarım dönüşteki bir adım veya vidaların bir dönüşü ile sağlanır. Çoğu zaman, ayarlamadan sonra bile, gerekli basınca ulaşılamaz. Eğer bu olursa, pompada neden aranmalıdır. Bazen bu rölenin kendisinin teknik kapasitesi, çalışma aralığı nedeniyle olabilir. Sonra ya cihazı bağımsız olarak değiştirebilir veya daha mükemmel bir modele dönüştürebilirsiniz.basınç şalterinin bağlantısı

Basınç anahtarı bağlı olmalıdırkesinlikle ekli şemaya göre. Önce, toprak terminallerini, ardından ağ bağlantısını ve ardından motor bağlantı terminallerini bağlayın. Doğru bağlantı ve ayarlarla, su tedarik sistemi uzun bir süre için unutulabilir.

Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisiGoruntuler resim

Related news

 • Tatar mantısı tarifi
 • Yağlı balık kokusu. Yararları ve özellikleri
 • İstanbul 23 Nisan AVM Etkinlikleri 2015

 • Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 33

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi


  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 10

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 64

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 79

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 82

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 22

  Su basınç şalteri - su tedarik sisteminin istikrarlı çalışması garantisi 24