Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 15 24.01.2019, 05:09

Sverdlovsk Bölgesi'nin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması

Sverdlovsk bölgesi genellikle ülkenin başlıca dayanağı olarak adlandırılmaktadır. Bayrağı ne diyor? Sverdlovsk Bölgesi'nin arması hangi hayvana başkanlık ediyor ve neden? Bu yazıda daha sonra tartışılacaktır.

Alan hakkında biraz

Sverdlovsk Bölgesi en büyükUralların bölgesi. Çok sayıda sanayi kuruluşundan dolayı devletin desteği denir. Burada binlerce metalurjik, makine fabrikası, özüt ve proses mineralleri bulunmaktadır. Endüstriye ek olarak bölge, kıymetli ve yarı değerli taşların çıkarılmasıyla ünlüdür. Zümrüt yataklarına göre, bu bölge sadece iki ülke ile rekabet ediyor: Kanada ve Kolombiya.

Sverdlovsk Bölgesi arması

Sovyet döneminde, bölgeye ulaşılamamıştır.Yabancılar, tam da endüstriyel uzmanlaşma nedeniyle. bastırılmış ve tasarrufu kaybeden insanları göndermeden önce bölgede inşaat sektörü devlerin için ve savaş savaş yıllarında burada gönderildi. yabancı mahkûm sayısı fazla seksen bin oldu. Onların torunları halen Sverdlovsk bölgesinde yaşamaktadır. 2019 nüfus sayımına göre, bölgede Alman nüfusunun sayısı - 14 914 kişi,% 0,3 oluşturdu.

1993 yılında, bir referandum yapıldı.Bölgenin statüsünü Ural Cumhuriyeti'ne değiştirmesi önerildi. Nüfusun çoğunluğu (% 87) olumlu oy verdi, ancak Ural Cumhuriyeti sadece beş ay sürdü.

Bölge bayrağı

Sverdlovsk bölgesinin bayrağı ve armasıresmi olarak tanınmış ve onaylanmış semboller. Bayrak 2005 yılında onaylandı. Dikdörtgen panel dört yatay çizgiye bölünür. Çizgilerin renkleri yukarıdan aşağı doğru: beyaz, mavi, beyaz ve yeşil. İki üst geniş çizgi, Orta ve Kuzey Uralların sembolleridir. İki alt çizgi çok daha dardır, mineral ve metal birikintilerinin sembolleridir. Alt çizgiler ayrıca Yekaterinburg şehrinin tarihi arması rengini de tekrarlıyor.

Sverdlovsk Bölgesi bayrağı ve arması

Sverdlovsk Bölgesi Arması: açıklaması

İki seçenek var. Bu silah ve Sverdlovsk bölge kollarının küçük ceket tam kattır. Tam arma kolunun versiyonu 2005 yılında kabul edildi ve onaylandı. İki ayak üzerinde kırmızı veya kırmızı renkteki kalkanlarda gümüş bir samur vardır. o altın rengi bir ok tutan O'nun ön pençeleri, aşağı onun ucu indirdi. Hanedan kalkanın tepesinde altın imparatorluk tacı var. Yanlarda altın renkli griffin vardır. Bir pençe onlar bir kalkan tutan ve diğer bayrak direkleri alanı tutan. Bunların bacakları altın çam dalları ve gümüş alan ana özelliği yazılı olduğu kızıl şerit bükülür - "kenar güç destek".

Sverdlovsk Bölgesi arması

Silahların erken sürümünde griffin eksikti. Sedir yaprakları onu aşağıdan ve yanlardan sınırladı. Kolları taçlandıran taç kırmızıydı, altından mavi bir şerit dikiyordu, yanlardan düşüyor ve sedir yapraklarıyla iç içe geçiyordu. Kalkanın dibindeki kırmızı kurdele üzerinde bir yazıt vardı - "Sverdlovsk Bölgesi". Sable, oku tutarak, onun tersi yönde baktı. Modern versiyonda hayvan oklara bakar.

Sverdlovsk bölgesinin küçük arması sadece bir ok ile bir sable ve bir kalkan üzerinde bir taç ile kırmızı bir kalkan. Griffinler, sedir dalları ve altın kenarlı kırmızı kurdele yoktur.

Sverdlovsk Bölgesi Arması: değer

Daha önce, bölge Sibirya krallığının bir parçasıydı, oSilahın üzerinde tasvir sable tarafından kanıtlanmıştır. Zverek, 1783'te Verkhoturye bölgesinin arması üzerindeki sable figürünü tekrarlıyor. Verhoturya'nın armağanı üzerindeki Sable rengini birkaç kez değiştirdi. 1862'de kırmızıydı ve 2002'de siyaha döndü. Böylece süreklilik Sverdlovsk samurunda ifade edilir. Hayvanın sembolik anlamı, bağımsızlık ve saflıkta olduğu gibi avlanmaya dayanmaz.

Sverdlovsk bölgesi arması

Silah katını içeren elemanlarSverdlovsk bölgesi, tüm avantajlarını simgeliyor ve bölgeyi tamamen karakterize ediyor. Sedirin yaprakları ve dalları bu bölgenin ormanlarının zenginliğini sembolize eder ve iğne yapraklı plantasyonların üstünlüğünden söz eder.

Gril figürleri bizi tekrar tekrar bize yönlendiriyor.Aristeas. Efsaneye göre dağların korunması için çağrılan dağların Ural aralığının dağları olduğu bir versiyon var. Herodotus griffin altınları koruyor. Kollarını pençeleriyle tutarak bölgedeki zenginlik, zümrüt, altın, cevher ve berilyumla dolu bir semboldür.

Kollardaki grifonların görüntüsü genellikle güç ve dayanıklılığı gösterir. Bu durumda, griffinler bölgenin askeri ve endüstriyel gücünü bildirirler.

Bayraklar holding raporlarıRus ordusuna karışmak. Pankartların görüntüleri V.N. Tatishchev ailesinin aile arması alınmıştır. Bu unsurlar ayrıca, VN Tatishchev'in Ural bölgesinin gelişmesine katkısının ve İkinci Dünya Savaşı sırasında bölge sakinlerinin cesaret ve kahramanlıklarının tanınmasından da bahsetmektedir.

Kalkanın alt tarafındaki kırmızı kurdele üzerindeki ifade, A. T. Twardovsky'nin şiirinden alınmıştır.

Sonuç olarak ...

Sverdlovsk Bölgesi'nin bayrağı ve arması, bölgenin tarihi geçmişi hakkında bilgi vererek Verkhoturye ve Yekaterinburg'a bağlanıyor. Eşzamanlı olarak, tüm unsurları bölgenin zenginliği ve gücü hakkında raporlar.

Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi armasıresim galeriler

Related news

 • Gülay Giresunun İçinde İki Sokak Arası
 • SUV Nissan X-Trailin dış ve özellikleri
 • İletişim kuran virüs: Ne yapmalı

 • Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 78

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması


  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 91

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 99

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 100

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 76

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 25

  Sverdlovsk Bölgesinin arması. Bayrak ve Sverdlovsk Bölgesi arması 45