Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma

Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma


Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 39 16.02.2019, 06:29

Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma

nargile içmek nasıl Nargile - sigara içmek için özel bir cihaz, Ortadoğu'dur. Tüm kurallara göre bir nargile içmek konusunda makalemizde bahsedeceğiz.

Büyüleyici sürecin ilk aşaması

Yani, bir nargile aldınız ve keyfini çıkarmak istiyorsunuzevde hoş kokulu tütün sigarasız. Prensip olarak, "hukki" çeşitleri - bu da bir nargile olarak adlandırılır - çok çeşitlidir. Büyük ve küçük aletler var, aynı zamanda birkaç kişiyi aynı anda içebilecek devler de var. Sade su üzerinde bir nargile pişirebilir ya da şarap ekleyebilirsiniz (ekleyin, saf formda kullanmayın), konyak veya başka alkoller. Ayrıca nargile için çok çeşitli kokulu tütünler vardır - klasik elma, şeftali veya kiraztan muz aroması gibi egzotik. Daha az popüler olan tütün "meyve tatlarının bir karışımı" dır. Nargile için kömür de farklıdır, fakat en iyisi limon ağacından hindistan cevizi veya odun olarak kabul edilir. Eğer bulamazsanız, barbekü ve yangınların çabuk tutuşması için tasarlanmış olanı satın alın. Yani, şimdi bir nargile içmek için.

"Isınıyoruz" kömürleri

nargile kömürü nasıl yakılır Tütünün yanmaması ve nargile tadı içinçok güçlü değil (duman teneffüs edilemez), kömürleri doğru şekilde hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, küçük boyutta parçalar almak en iyisidir, böylece tütünün üzerindeki kâsede (folyo üzerinde) 2-3 adet yerleştirilmişlerdir. Bir nargile için bir odun kömürünü yakmanın en kolay yolu şöyledir: plakadaki plaka üzerine gerekli sayıda parçayı yerleştirin, orta güç için gazı açın ve 8-10 dakika bekleyin. Bu süre zarfında kömürler biraz beyaz olacak. Bu, kullanıma hazır oldukları anlamına gelir. Genellikle dahil olan özel forseps, delikli folyoya yerleştirilmelidir. Bu arada, üzerinde küçük delikler bulunan nargile için özel bir gümüş kağıt da var, ayrıca daha kalın. Ama her zamanki gibi (ya da çikolatadan folyo) alabilir ve içinde küçük delikler bulunan bıçak ya da çatalla delebilirsiniz. Çok fazla olmamalılar: orta büyüklükteki bir kasenin gümüşi bir kaplaması için genellikle 15-20 küçük delik yeterlidir.

Doğru bir nargile içmek nasıl

Yani başlayabilirsin. Öncelikle biraz duman olacak: tütün hala nemli ve kötü yanıyor, ancak birkaç dakika sonra kurumaya devam edecek ve süreç düzgün bir şekilde ilerleyecektir. Bu arada, eğer dumanı teneffüs edemeyeceğinizi hissediyorsanız, çok fazla tartılıp acıya dönüştüğü için, birkaç kömürü çıkarın, bu yardımcı olacaktır. Ve tam tersine, çok az duman varsa - biraz daha kömür yatırın. Zaman içinde, doğru kombinasyonu bulabilir ve herhangi bir uzmandan ve bir nargile içmenin nasıl gerçekleşeceğinden ve doğru miktarda tütün ve kömürün nasıl belirleneceğinden daha iyi bileceksiniz. Ancak yeni gelenler birkaç tipik hata yaparlar, bu yüzden onlar için bir nargile içmek gerçek bir yemeğe dönüşür - duman gitmez. Sonra, bundan nasıl kaçınacağımız hakkında konuşacağız.

Nargile neden yakılmıyor: olası hatalar

Eğer her şeyi doğru yaptıysan, sonra bir çiftdakikalar nargile tütününün aromasını tam olarak yaşayabilirsiniz. Ama aynı zamanda aygıtın dediği gibi işe yaramadı - ağızlıktan duman gitmiyor. Neden? Bunun birkaç nedeni var:

nargile nasıl yakılır 1. Su haznesi ile nargile arasındaki lastik contaların kendisinin hava geçmesine izin verilip verilmediğini kontrol edin. Bunun için, tüm olası "sızıntıları" dikkatlice sabitleyerek, sigara içme cihazını tekrar monte etmek ve parçalarına ayırmak gerekebilir.

2. Bardağın çok fazla su döküldü - bu durumda, nargile sigara mümkündür, ancak duman (üçte birini, yarım maksimum döktü genellikle sıvı) doğru damar dolgusu ile olduğu kadar değil.

3. Yeterince kömür ısıtmadınız - eğer parçalar doğru sıcaklığa ulaşmıyorsa, tütün yanıklığı nasıl yakılmalı? .. Bu, hala tüm kuralları kullanarak bir nargile nasıl yakılacağının sanatını öğrenen yeni gelenlerin ana hatalarından biridir.

4. Ve son şey: Paketin içindeki tütünün hafifçe ıslak bir halde olduğunu farkedebilirsiniz, kase içine koyduğunuzda, ellerinizle hafifçe sıkmanız gerekir. Aksi takdirde sigara içmek çok zor olacaktır.

Böylece, teorik olarak bilseniz bile,nasıl bir nargile içilir, ama bu konuda yeni başlayanlar, yukarıdaki liste işlemi kolayca ve hızlı bir şekilde organize edebileceğiniz, tipik hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Doğu'da sigara nargile kuralları: ne olabilir ve olamaz

Başlangıçta, bir nargile sigarası geleneği -Yeterince yaşlı, ve Ortadoğu ülkelerinde bu tür eğlence son derece popüler. Fakat bir turistin bilmesi gereken birkaç nüans ve kural vardır, çünkü bir çeşit "nargile" görgü kuralının ihlali, oturmuş bir kişiye saygısızlık olarak düşünülebilir. Yani:

 • doğru bir nargile içmek nasılNargile kömürlerinden bir sigara yakılması kesinlikle yasaktır.
 • Ağzınızı başka bir sigara içen kişiye götürmek, hafifçe koluna tokat atması halinde şaşırmayın - bu sadece şükran duygularını ifade etmenin bir yoludur. Aynısını yap.
 • Nargile servis edilen tüm işyerlerindeHijyeni sağlamak için tek kullanımlık ağızlıklar-ağızlıklar sunuyoruz. Kullanmak için kullanılırlar ve tek kullanımlık ağızlıklarını çıkarmadan nargiyi başka birine iletmek çok alışılmamış bir durumdur.

Ve tabi ki, eğer bir nargile sipariş ettiysenDoğu'da çekilmiş bir kaç kişi için, 4-5 dakikadan fazla yalnız sigara içmeyin. Diğerleri de onların dönüşünü bekliyor ve kokulu dumanı solumaktan daha az değil. Yazımızda, tüm kurallara göre bir nargile nasıl yakılacağını anlattık. Artık arkadaşlarınızı evinize davet edebilir ve oryantal tarzda bir parti düzenleyebilirsiniz.

Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma

Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma

Related news

 • Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları
 • Kuru ciltler için maske tarifi
 • Tırnak Yeme Alışkanlığı En Kolay Nasıl Bırakılır
 • Füze Birlikleri ve Topçu Günü
 • 2 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet İle Zayıflayın
 • Anestezik preparat Ketorolac: kullanım talimatları

 • Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 4

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma


  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 9

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 100

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 84

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 12

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 80

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 52

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 39

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 1

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 66

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 31

  Tüm kurallara göre nargile içilmesi ve hazırlanmasında olası hatalardan kaçınma 67