Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır


Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 90 03.01.2019, 10:46

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır? Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

Aslında 6 çiftte 1’i gebe kalmakta zorlanıyor.İnfertiliteiçin uygulayabileceğiniz seçenekler mevcut vetüp bebek tedavisi(IVF),çocuk sahibi olmaşansınızı artırabilen tıbbi bir prosedürdür. Bu süreç, yumurta ve spermin bir laboratuvar ortamında birleştirilmesini içeriyor. Yumurtalar döllendikten sonra, tüp bebek uzmanları uterus içinde döllenmiş bir yumurta (şimdi embriyo olarak adlandırılır) yerleştirecek ve prosedürün başarılı olup olmadığını görmek için bekleyecektir.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır?

Tüp bebek (IVF) prosedürü başarılı olana kadar devam edebilir. Prosedürün birinci veya ikinci döngüden sonra çalışacağına dair bir garanti yoktur. Aslında, prosedür hiç işe yaramayabilir. Ancak, tüp bebek yaptıran çiftlerin % 50’si başarılı oluyor. Bazı çiftler ilk denemeden sonra da çocuk sahibi olabilir, ancak büyük bir başarı yüzdesi yoktur. Bu nedenle denemeye devam etmek gerekebilir. Araştırma, çoğu çiftin hamilelik için yaklaşık 6 embriyo transferine ihtiyaç duyacağını gösteriyor.

Yaptırabileceğiniz tüp bebek sayısında bir sınırlama yoktur. Bu karar tamamen size ve tüp bebek uzmanlarına bağlıdır. Bazı çiftler 10’dan fazla tüp bebek yaptırıyorken, diğerleri ilk denemeden sonra durmaktadır. Karar tamamen sizin! Yaptıracağınız tüp bebek sayısına siz karar verebilirsiniz, ancak uygulama ile ilişkili maddi yetersizliğin farkında olmanız gerekir.

Tüp Bebek İçin Yaş Sınırlamaları

Kadınlar menopoza girmediği sürece, gerçek biryaş sınırıyoktur. 40 yaşlarındaki birçok kadın tüp bebek prosedürü yaptırabilir, ancak sonuçlar çok başarılı değildir. Avustralya ve Yeni Zelanda’da 40 yaş üstü kadınlara 10.000’den fazla tüp bebek yapıldığı bildirilmiştir. 40 ila 44 yaşları arasında bir bebek sahibi olma olasılığınız yaklaşık % 10 ila %15 olabilir.

Embriyo Sınırlamaları

Embriyo transferisayısında sınırlama olmamasına rağmen, transfer edebileceğiniz embriyo miktarı sınırlıdır. Birçok klinik, uygulama başına sadece bir embriyonun aktarılmasını önermektedir. Bu, çoklu doğumları önlemek için uygulanır. Senelerdir, tüp bebek yaptıran kadınların ikiz bebek sahibi olma şansı çok yüksek bulunmuştur.

Tüp bebek prosedürleri ile ilgili tüm seçenekleri tüp bebek uzmanlarıyla birlikte gözden geçirmeniz gerekecektir. Tıp uzmanları, tüm seçenekleri anlamanıza yardımcı olacak ve size tüp bebek işlemi için adım adım yapacaklarınızı söyleyecektir. Tüp bebek döngülerinin sayısı tamamen size kalıyor.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır

Related news

 • Kaç canlı tavşan dekoratiftir
 • Vesayet ve velayet hakkı: kayıt şartları ve koşulları
 • Profesyonel patenler Bauer - ünlü sporcuların seçimi
 • Balerin Pasta Tarifi Videosu

 • Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 46

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır


  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 84

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 63

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 91

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 63

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 59

  Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Uygulanır Tüp Bebek İçin Yaş Sınırı Kaçtır 24