Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 55 05.02.2019, 03:24

Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür

Zincir testerelerinin onarımıÖzel sahibinin ekonomik araçları arasındaev yakacak odun yakmak gerekiyorsa, bahçe ağaçlarında kuru dallar veya hatta bir bütün ağaç kesmek gerekirse, bir chainsaw - çiftlikte vazgeçilmez bir şey olmalıdır.

Son yıllarda pazar liderliğibahçe ekipmanı Stihl tarafından düzenlenmektedir. Şirketin testereleri 7000-8000 ruble arasında uygun bir fiyat ve böyle bir fiyat için yeterince yüksek bir kaliteye sahip. Bu nedenle, sadece özel sektörün sakinleri değil, aynı zamanda çevre düzenlemesi için kaydedicilerin ve işçilerin hizmetlerinin çalışanları da hizmete girdi. Ne yazık ki, yüksek kaliteli ekipman bile eninde sonunda hayatını geliştirir ve bireysel bileşenlerin değiştirilmesini gerektirir. Onarım testerelerinin genellikle arızaları, temel olarak garanti süresinin bitiminden sonra başlaması nedeniyle, kendi başlarına yapmak zorundadırlar.

Büyük arızalar

Testere tamir kılavuzuKırık zincir testereyi tamir etmeden önceServis, başarısızlığı tanımlamaya ve muhtemelen düzeltmeye çalışmaktır. Bunun için her zaman teslimatta yer alan zincirli testere için bir tamir kılavuzu bulunmaktadır. İçinde nerede onarım yapılması gerektiğine dair cevapları bulabilirsiniz:

 • zincir kırdı;
 • testere başlamıyor;
 • Testere başladı ve ben mücadele edeceğim, ama tezgahları;
 • Elektrikli testere çalışır, ancak tam kapasitede değil.

Zincir kırıldığında, muhtemelen herkese açıktırBunun için teknik kapasite varsa değiştirilmeli veya tamir edilmelidir. Başka bir deyişle, bu, zincir testerenin küçük bir onarımıdır, çünkü arıza kolayca ortadan kaldırılır. Daha kötüsü, motorda sorunlar olduğunda, ama bu durumda her şey bağımsız olarak anlaşılabilir.

Yüzeysel nedenleri

Yüzeysel arızalara atfedilebilen vakalar,Sorun küçük nüanslarda olduğu zaman, örneğin kıvılcım yokluğu gibi. Bu durumda, zincir testeresinin onarımı sadece bujinin test edilmesinde ve arızalı olduğunda değiştirilmesinden ibaret olacaktır. Mum çalışıyorsa, ancak kesinlikle kuru ise, o zaman yakıt beslemesi yoktur ve karbüratörün temizlenmesi gerekir. Yakıt kalitesinin düşük olması ve içindeki yabancı yabancı maddelerin varlığı nedeniyle, karbüratör genellikle yakıt yolunu tıkayabilir ve kapatabilir. Karbüratör temizlemesi pozitif sonuç vermezse, pistonu kontrol etmek gerekecektir. Düşük kaliteli yakıt kullanımıyla, Zincirli 180 "Testere" nin tam olarak ne durumda olduğu tam olarak onarılır.

Testere motorunun sorunu "Sakin 180"

Testere zinciri testere 180Testere "Sakin 180" oldukça iyiÇalışma kaynağı, ancak kaliteli yağ ve yakıt kullanılması şartıyla. Alkol ilavesi veya benzen ve toluen karışımı ile benzin doldurmayın. Bu yakıtın kullanılması, pistonun ömrünü önemli ölçüde kısaltır. Piston yanar ve üzerinde talaşlar oluşur ve piston halkaları yok edilir. Pistonu değiştirmek için, kafadaki dört somunu sökün ve silindiri çıkarın. Bundan sonra, pistonun değiştirilmesi için mevcut olacaktır. Zincir testerenin böyle bir onarımı en zor olarak kabul edilir, ancak talimatlara yakından bakarsanız, herkes zincirli testereyi işe geri almak için ne yapılacağını ve ne yapılacağını anlayabilecektir.

Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündürGoruntuler galeriler resim

Related news

 • Victoria nasıl ve ne zaman nakletti
 • 1100 Kalorilik Diyet Listesi-1100 Kalori Zayıflama Diyeti
 • Merkez Bankasının enflasyon toplantılarının maliyeti 1 milyon 44 bin TL iddiası
 • El İşi Kağıdından Kuş Kafesi Yapımı

 • Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 35

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür


  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 32

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 33

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 91

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 11

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 66

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 1

  Talimatları takip ederseniz, zincir testerenin bağımsız onarımı mümkündür 69