Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

Tanrı Augustus'un Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

Rusya'daki Tanrı'nın Annesi'nin vahşeti uzun bir süredir devam ediyor. Rab'den önce bizim şefimiz. Ortodoks Kilisesi'nde Kutsal Bakire Meryem'in birçok görüntüsü mucizevi. Bakire Meryem sık sık zor durumlarda ortaya çıkmış ve insanların ruhlarını güçlendirmelerine yardımcı olmuştur. Tanrı'nın Doğuşu Augustus'un simgesi, Birinci Dünya Savaşı'nda Rus askerlerinin önünde Bakire'nin ortaya çıkmasından sonra ortaya çıktı. Gerçek belgelenmiştir.

Our Lady of Augustus simgesiOlgunun tarihi

Harika bir olayın gerçekleştiği kesin olarak bilinir.31 Ağustos'tan 1 Eylül'e kadar (eski tarz). Rus askerlerinin ve Kazakların bir müfrezesi, Augustus ve Mariampol (şimdi Polonya toprakları) tarafından kuşatıldı. Askerlerin ruh halleri depresyondaydı. Savaş açıkça Rusların tarafında değildi. Ve aniden, saat 11'de gökte parlayan bir yıldız ortaya çıktı. Işıkları yoğunlaştı ve şaşkına dönmüş askerler önce Meryem'in Bebek İsa ile kollarında ortaya çıktı. Onun görüntüsü sıcak ve kibardı. Sağ eliyle batıya, Augustus şehrine doğru yöneldi. Vizyon yarım saatten fazla sürdü ve yüzlerce asker ve subay buna tanık oldu. Sonunda, Tanrı'nın Annesi'nin görüntüsü, sanki havada çözülürken ve onun yerine çapraz kıvrılmış gibi solgunlaşmaya başladı. Yakında her şey ortadan kayboldu. Askerler harikulade dua ettiler, gördükleri tarafından şok oldular. Tanrı'nın Annesi'nin Augustus simgesi bu şekilde ortaya çıktı. Bu olayın tarihi tüm detaylarda kaydedilir.

Ertesi gün tren tarafına gitti,Bakire tarafından belirtildi ve koparma, kuşatmadan çıkmayı başardı. Aynı gün, bu savaşta Rus askerlerinin ilk zaferi kazanıldı. Nicholas II'ye büyük bir mucize bildirildi.

Ayrıca Augustow'dan 45 km daha ekleyebilirsinOsovets kalesiydi, içinde tarihte "ölülerin saldırısı" olarak geçen bir simgesel savaş vardı. Ardından, düşman düşmana tonlarca zehirli gaz getirdikten sonra Ruslar savaşa girdi. Düşman generalleri, kalede, tek bir yaşayan ruhun kalmadığını ve boş tahkimatı almaları emrini verdi. Ama onlara karşı, öfkeli saldırılarla boğucu saldırıdan kurtulan Rus askerleri geldi. Düşmanlar panik içinde kaçarak "isyancı Rusları" gördüler. Öyleyse, "Ruslar teslim olmadı!" Ün ünlü ifadesi ortaya çıktı ve bunun yozlaşmış bir rakip olduğu söylendi.

Tanrı'nın Annesi Augustan simgesi

Kutsal Yazılar Komisyonu

Özel bir üye komisyonu kuruldugörgü tanıklığını belgelenmiş Sinod, dikkatle tüm detayları okudu ve resmen fenomen gerçekten harika olduğunu doğruladı. Komisyon olayları tarif hemen sonra, Eylül ayında çalışmalarına başlamış ve iki yıl boyunca kanıt kaydedildi. Çözelti simgesi tapınaklar ve ev namazında ibadet olanları anısına üzerine etkilemek gerekir kararına oldu. Sinod görüntünün yüceltilmesi için gerekli belgeleri hazırlanmış, ancak 1917 yılında devrim, kraliyet ailesi ve trajik cilveleri diğer zincirin yürütme simgesinin yüceltilmesine yıllardır itti. "Ağustos Zafer" Tanrı Patriği Alexy II simgesinin kararıyla 28 Şubat 2008 Sadece resmen Rus Ortodoks Kilisesi'nin mucize yaratan simgelerin listesine dahil edilmiştir.

Bakire'nin görüntüsü

Ağustos olayları altında neler olduğu hakkında söylentilerÜlke çapında hızla dağıldı. Gazetelerde Bakire'nin ortaya çıkışı ve Rus askerlerinin müttefik zaferi hakkında notlar vardı. Çeşitli volkanlarda ikon ressamlar, Tanrı Augustus'un Annesinin ikonunu boyadı. Ne yazık ki, Bolşevikler iktidara geldiğinde ve kilisenin zulmü başladığı zaman, bu ikon özellikle hevesle yok edildi. Şaşırtıcı bir şekilde, çarlık Rusya'da ortaya çıkan son ikon oldu. Görünüşüyle ​​otokrasi zamanının sona erdiğini söyleyebiliriz.

İlahi Anne Fotoğrafı Augustan simgesiHangi tapınaklarda bulunabilir

Our Lady Augustus'un bir simgesi açığa çıktıRus başkentinde bulunan Kurtarıcı İsa Katedrali'nin alt şapelinde. Bu simge ile başka bir liste Devlet Tarih Müzesi'nde tutulur. 13 Mayıs 2004'te Berlin'deki sergide sergilenen bu görüntüydi.

Başka bir görüntü Kremen-Voznesensky'de.Volgograd piskoposluğa ait bir manastır. Ayrıca, Tanrı Augustuska'nın Annesinin bir simgesinin, imparatorluk ailesinin soyundan gelen Kanada'da olduğu ve özellikle onlar tarafından saygı duyulduğu bilinmektedir.

Tanrı Augustus zafer anası simgesi

Simge için birkaç seçenek daha var. Ama ilk olan neydi - araştırmacıların bu görüşü ikiye bölündü. Zor zamanların zorlu yıllarında sonsuza dek kaybedilmiş olması mümkündür. Ya da belki de yakın gelecekte tüm inananları bekleyen yeni bir mucizevi fenomen.

Yeni umut

Çok uzun zaman önce Macieja köyünde biliniyorduVolgograd bölgesi bir simge buldu. Yerel halk, kendi vatandaşlarına ait olduğunu iddia ediyor. Zulüm yılları boyunca, Kazak çok değerli bir simge sakladı ve saklanma yerinin yerini kimseye söylemedi. Ölümünden sonra akrabalar bir saklanma yeri bulmaya çalıştı. Ama girişimler boştu. Ve sadece son zamanlarda eski ahırın altındaki çiftlik binasında onarım çalışmaları yapılırken, içinde harika bir ikon olan bir önbellek bulundu.

Tanrı tarihinin annesi Augustan simgesi

Zaman zaman karardı, ama Meryem'in ve Mesih'in Çocuklarının yüzleri şaşırtıcı derecede iyi tutuldu.

Simge yerel kilisenin papazına verildi. Yörenin dedikoduları mahallenin etrafına yayılıyordu ve "ilgilenen" insanların kalabalıkları, çoğu ruhsalla ilgilenmeyen küçük bir köye çekildi, fakat buluntunun maddi değeriyle. Sonuçta, bu formda bile, yeni bulunan kalıntı, yüzbinlerce dolara mal olabilir. Trajediden kaçınmak ve yeni bulunan türbeyi kaybetmemek için, Volgograd idaresine depolama, çalışma ve restorasyon için transfer edildi.

İnsanlarda vizyon

Tanrı Augustus'un Annesi'nin simgesi halkın arasında saygındır. Bu ikondan çeşitli listeler Rusya, Ukrayna, Moldovya, Belarus tapınaklarında görülebilir. Polonya'da ve Sırbistan'da var.

Simge açıklaması

Başlangıçta, 1914'ten 1917'ye kadar olan dönemde ortaya çıkan bu ikondan on beş liste vardı, ancak bu güne sadece birkaç tane var.

İkon, Bakire'yi Bebek ile kucağında tasvir eder. Onun bakış diz çökmüş askerler ve Kazaklar. Tanrı'nın annesi onlara kurtuluşa giden yolu verir ve onları kutsar.

Birinci Dünya'nın Sembolü

Bu neredeyse her savaşta oldu,Rusya tarafından yönetilen, kendi mucizevi simgesi eşliğinde. Askerlerimiz savaşın beklentisiyle Kulikovo Tarlası'nda durduğunda, Tanrı'nın Don Annesinin imgesi onlarla birlikte yaşardı. Ugra'daki kararlı savaşta meydana gelen Tatar-Moğol boyunduruğunun devrilmesi, Tanrı'nın annesi Vladimir tarafından korundu. Minin ve Pozharsky, Troya Kazanımızın imgesiyle Troubles Zamanında Moskova'ya gitti. İmparator Nicholas'ın tahttan indirilmesi, Egemen İkonun iktisabıyla belirgindi. Ancak Birinci Dünya'nın manevi sembolü, Tanrı'nın Annesi'nin Augustus simgesiydi. Bu kutsal resmin fotoğrafları çeşitli varyasyonlarda bulunabilir, çünkü savaş sırasında bu ikonun on beş farklı versiyonu yapıldı.

Belgrat

2012 yılında iki listeAugustus 'simgeleri, bunlardan biri St. Petersburg'daki ilahiyatçı John ve bir diğeri de Sırp Irenaeus'un patrikine sunuldu. Şimdi kutsal görüntü Belgrad'ın ana katedralinde - Alexander Nevsky'nin tapınağında. Bu kilise Birinci Dünya Savaşı'nın anısına bir anıttır. Tapınakta, buralarda savaşan Rus hükümdarları ve Rus askerleri ile bir şekilde bağlantılı pek çok kalıntı var.

Augustow ziyareti

Simge alayı tarafından gönderildiğindeBelgrad, onun yolu Augustus şehri aracılığıyla Bakire'nin görünüşünün Rus askerine kadar uzandığı bir yerdi. Alayı düzenleyenler, yapılan Polonya piskoposu için ikonun tam bir kopyasını yazma kararı aldılar. Polonya'nın listesi, 1 Ağustos'ta Kronstadt Donanma Katedralinde Birinci Dünya Savaşı'nın patlak vereceği günlerde kutsal bir atmosferde kutlandı. Aynı zamanda bu simge Rusya, Sırbistan ve Polonya'da gerçekleştirildi. Böylece mucizevi ikon üç devletin müminleri namazda birleşti.

Tanrı'nın Annesi'nin Ağustos simgesinin troparion

Ne için dua ediyorlar?

Dua ile Theotokos için herhangi bir açıkhakkında. Onun simgeleri her zaman inananlar, aydınlatma mumları tarafından ayakta duruyor. Tanrı'nın Annesi'nin Augustus simgesi bir istisna haline gelmedi. Ondan önce neyle dua ediyorlar? Tabii ki, şefaat hakkında, düşmanlara karşı zafer hakkında. Askerlerin anneleri özellikle bu simgeyi koruyorlar. Oğulları Anavatan'a saygı gösterirken, anneler geri dönüşlerini soruyorlar ve sonra oğlunu tutmak için Tanrı'nın Annesine teşekkür ediyorlar. Tanrı'nın Augustine Annesi'nin Simgesinden önceki dua, barışı korumayı ve hem açık hem de görünmez olan düşmanları yenmeye yardımcı olur. Dua metninde, inananlara Rus devletinin korunması, güçlenmesi ve refahı sorulur.

namaz

Dua metni ve Augustus'un Tanrı'nın simgesi olan troparionAnneler zamanında namazda bulunabilir, çünkü bu ikonun vesilesi çok uzun zaman önce ortaya konmamıştır. Tüm kiliselerde değil, bu simgeyle tanışabilir ve önünde dua edebilirsin, ama kilisede banklarda, Tanrı'nın Annesi'nin Augustus simgesi satılıyor. Akathist ona ve dua kuralı ilgili literatürde de bulunabilir.

Tanrı'nın Annesi'nin simgesi önünde dua

Tanrı'nın Annesi'nin simgesi Augustus, tüm Avrupalı ​​Hıristiyanların sembolü ve hamisi. Ne de olsa, Tanrı'nın Annesi olayı, Avrupa'nın tam merkezinde gerçekleşti.

Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

Related news

 • Demet Akalının sahne kıyafeti olay oldu
 • Vişne Dondurucuda Nasıl Saklanır
 • Şemsiyeli Yuvarlak Lif Modeli
 • Küçük Salonları Ferah Gösterecek İpuçları
 • Krem topluluğu: kavramın tanımı

 • Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye


  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye

  Tanrı Augustusun Annesinin simgesi: Onlar için dua ettikleri hakkında bir hikaye