Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap

Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap


Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 10 22.01.2019, 20:55

Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap

Çoğumuz, özellikle okul çocukları ve aileleri,Neden hikayeyi bilmeniz gerektiğini merak etmeden merak ediyorum. Yıllar önce olayları incelemekle alakalı ve alaka düzeyi nedir? Bununla birlikte, birçok disiplinin bir kombinasyonu olan bu konunun incelenmesi gerektiğini gösteren birçok farklı sebep vardır. Tarihin önemi ile ilgili birçok argüman zaten yapılmış, ancak bugün hala geçerli kalmaktadır.

Sanal Zaman Makinası

neden bir hikayeye ihtiyacım var

Önemli tarihi olaylar ve insanlar üzerinde yapılan çalışmalarZaman yolculuğu gibi. Tarih, geçmişi ve geçmişin geçmişini araştırır. Bu, modern dünyamızın ve gezegenimizin halklarının bugün onları nasıl gördüğümüze dönüştüğünü ve evrimleştirdiğimizi bilmek için gereklidir.

Birçok bilmece, korkutucu ve merak uyandırıcı, durkarmaşık nedenler kadar gizemli olmalı ve onlara yol açabilecek olaylar anlaşılabilir hale gelmelidir. Bu, neden bir hikayeye ihtiyacınız olduğunu açıklıyor. Geçmişten insanlarla paylaştığımız generali anladığımızda ve günümüzdeki farklılıkları fark ettiğimizde, toplumumuz, şimdiki zamanı, geçmişiyle ve geleceğiyle ilgili bir farkındalık oluşur.

Hatalardan öğrenmek

neden geçmişi incelemen gerek

Aynı zamanda tarih bize bir şeyler öneriyormodern dünyanın yaratılmasına yol açan geçmiş olaylardan çok daha fazla. Neden bir hikayeye ihtiyacım var? Bize, insanlar ve yabancı devletleri bilinmeyen, her şeyin tamamen farklı düzenlendiği geçmiş ve günümüz hakkında bir çalışma sunuyor. biz hayatlarını bizim şimdiki farklı ne kadar zor inceleyerek eşzamanlı geçmişte insanlar ve ortak paylaşmak bilerek, daha iyi bir gelecek için açmak edebiliyoruz. Geri dönüp sonuçlarını görüyoruz:

 • kanlı savaşlar;
 • devrimler ve darbeler;
 • düşüncesizce doğaya tutum;
 • harika keşifler;
 • kavram yanılgıları ve okuma yazma bilmeme.

Aynı komisyona tekrar tekrar saldırabilirsiniz. Neden? Geçmişten gelen hataları ayıklamak ve gelecekte onları engellemek için tarih okumak gerekir.

Deneyimi devral

neden tarihini bilmelisin

Ayrıca tarih, geçmiş yaşamı anlamaya çalışır.Bireyler ve bir bütün olarak toplum, gerçeklerinin tüm olası yönlerini keşfederler. İnsan deneyiminin çeşitliliği araştırılır: ne kadar insan fikirlerinde, inançlarında ve kültürel uygulamalarında farklılaşır, deneyimlerinin zamana, milliyete ve sosyal statüye bağlı olarak ne kadar değiştiğini, insanlığın birbirleriyle ne kadar mücadele ettiğini, bizim için ortak bir gezegen yaşadığını.

Geçmişin deneyimi muazzam ve paha biçilemez. Gelecek nesiller için tartışılmaz önemi, tarihin neden gerekli olduğunu göstermektedir. gelecek için plan uygun ve güvenli hale getirmek için, mevcut anlamak aslında deneyim temelinde, ancak o zaman bilgileri "sindirmek" için, onları analiz etmek ve olayları düşünün.

Genel gelişme

Tarih geçmişi analiz eder, kompleksi değerlendirirmodern dünyada meydana gelen olayları ve fenomenleri anlamaya yardımcı olan sebeplerden oluşan bir web. Birçok okul disiplininin çalışmasında gerekli olan analitik becerileri, eleştirel düşünmeyi ve durumların mantıksal analizini öğretir. Tarih, hafızayı eğitir ve bilginin doğru bir şekilde işlenip nasıl algılandığını öğretir, metinlerin başlıklarının ötesine bakmak, soruları doğru bir şekilde koymak ve kendi fikirlerini ifade etmek için gerekli becerileri geliştirmeye yardımcı olur.

Yurtseverleri eğitmek

neden tarihini bilmelisin

Ülkede sağlıklı bir sosyal ortam,Tam teşekküllü bir toplum ve bir dünya - genel olarak tüm bireylerin ve her bireyin özel olarak hedeflediği amaç. Her şeye parayla değer vermek ve her şey için ödeme yapmak imkansızdır. Bu nedenle devlet, işadamlarına değil, patronlara, fedakarlara ve yurtseverlere dayanmaktadır. Bütün dünya tarafından tutuluyorlar. Tarihi hatırlıyorlar. Ülkelerini seven, hayatlarını başkalarının mutluluğu için verenler. Bunlar korkusuz savaşçılar, özverili doktorlar, yetenekli bilim adamları ve halklarının ilgisiz vatanseverleri.

Neden bir hikayeye ihtiyacım var? Çünkü halk, atalarını borçlu olduğu şey hakkında her yeni nesile söyler. Büyük babaların yaşadığı idealleri, ne kadar başarılı olduklarını öğreniyoruz. Hayatlarının bugünümüzü nasıl etkilediğini anlıyoruz. Reformları, mücadeleleri, zaferleri ve başarısızlıkları ile geçmişe saygıyı artırmak, tarihin görevidir.

Neden tarih araştırıyorsunuz?

Bugün dünden ayrılmaz. Tüm insanlar ve yaşayan tarih halkları: Biz dili konuşan, geçmişten bize aşağı gelmiş, karmaşık bir kültüre sahip bir toplumda yaşıyoruz atalarımız tarafından geliştirilen teknolojiyi kullanarak, eski çağlardan miras kalan ... Böylece, geçmişle bugün arasındaki ilişkinin incelenmesi yadsınamaz. Modern insanın iyi bir şekilde anlaşılması için temel. neden bizim tarihimiz, neden ve nasıl hayatımızda önemli olan bu açıklıyor.

İnsan geçmişini tanımak,kendini tanıma. Tarih, güncel sosyal ve politik problemlerin kökenini anlamada yardımcı olur. İnsanların belirli sosyal koşullardaki karakteristik davranışlarını incelemek en önemli kaynaktır. Tarih, geçmişte insanların sadece “iyi” ya da “kötü” olmadığını, karmaşık ve çelişkili ilişkilerde motive olduklarını anlamamızı sağlar.

neden bir hikayeye ihtiyacımız var

Her insanın dünya görüşüBireysel deneyimler ve yaşadığı toplumun deneyimi sayesinde. Farklı kültürlerin modern ve tarihsel deneyimlerini bilmiyorsak, modern dünyada insanların, toplumların veya milletlerin nasıl karar verdiklerini bile ümit edemeyiz.

Özü

Tarihsel bilgi - daha fazla ve en az değildikkatli ve eleştirel olarak oluşturulmuş kolektif hafıza. Bizi insan yapan hafızadır ve kolektif hafıza, tarih budur, bizi bir toplum yapar. Neden hikayeyi biliyorsun? Evet, çünkü bireysel hafıza olmadan bir kişi kimliğini hemen kaybedecek, diğer insanlarla görüşürken nasıl davranacağını bilmeyecektir. Aynı şey kolektif hafıza ile gerçekleşir, ancak kaybı çok çabuk fark edilmeyecek olsa da.

Ancak, bellek zaman içinde donamaz. Kolektif hafıza yavaş yavaş yeni bir anlam kazanıyor. Tarihçiler sürekli olarak yeni sorular sormak, yeni bilgi kaynakları aramak ve geçmişle ilgili daha iyi bir anlayış için yeni bilgi ve deneyim kazanmak amacıyla eski belgeleri analiz ederek geçmişi yeniden düşünmek için çalışıyorlar.

Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap

Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap

Related news

 • Mandalinalı Kek
 • Fljuditik (çocuklar için) anlamındadır. Kullanım Talimatları
 • Allah Rahmet Eylesin Sözleri ( Vefat Edenler İçin Sözler)
 • Etiket: pratik tatlı tarifleri

 • Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 82

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap


  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 37

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 5

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 28

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 33

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 86

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 55

  Tarihin neden gerek duyulduğu sorusuna geniş bir cevap 74