Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek

Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek


Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 27 19.01.2019, 20:03

Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek

gözleri düşen köpek

Shih Tzu ("gözleri düşüren köpek")dekoratif köpekler grubuna aittir. İlk kez bu hayvanlar Tibet'te ortaya çıktı. Bu gizemli ülkedeki her şey gibi, shih-tzu ırkının kökeni karanlıkta kaplıdır. Bununla birlikte, bazı bilgiler Budizmin dallarından biri olan Tibet - Lamaizm'in temel dini üzerinde çalışılarak öğrenilebilir. Bu dine göre, Manjushri olarak adlandırılan belli bir varlık vardır. Bilgenin somutlaşmış halidir ve aslana dönüşebilecek küçük bir köpeğin şirketinde dolaşmaktadır. Açıkçası, bu efsane, Pekinli ile geçişi neticesi eğlendirici bir shih-tzu doğuran Lhasa Apso'nin cinsinden bahsediyor. ABD ve Avrupa'da sadece 30'larda ortaya çıktılar ve bundan sonra dekoratif köpeklerin en gözde köpeklerinden birine dönüştüler.

Bir shih-tzu köpeği satın aldıysanız,Korkacak bir şey ki, gözleri düşen köpeklerin bir türü olarak tanınır. Önemli olan, evde beslenen hayvan için gereken özen ve dikkat. Karıştırılmış topraklar oluşumunu önlemek için her gün evcil hayvanların saçlarını dikkatlice taramak gerekir. Köpek inatla banyoda dolaşmak istemese de köpeklerin düzenli olarak yıkanması gerekiyor. Su işlemlerinden sonra evcil hayvan iyice kurutulmalı, aksi takdirde hasta düşecektir. Mikroklima suyunun çok ıslak veya sıcak olmadığı şekilde takip edin, shih-tzu buna müsaade etmez. Bu cins köpekleri diş kayıplarına son derece yatkındır, bu nedenle diş hijyenine özel bir dikkat gösterilmelidir. Ve yine de, neden bir shih tzu gözlerinden düşen bir köpek?

gözlerin düştüğü köpek cinsi

Çok basit: Dişlerle eşit derecede, gözler köpek için en savunmasız kısımdır. Bununla birlikte, sadece bu tür gözbebekleri ile ilgili problemleri değil. Aynı sıkıntıya rağmen, Shih Tzu - Pekingese'nin doğrudan yakınları sıklıkla karşılaşılır. Apart Shih Tzu gözleri dökülür olmasından, sahipleri, en sık doktorlar göz küresinin kayması veya kayıp çağırır anlamına geliyordu. Elma yörüngeden çıkıp göz kapaklarının dışında kısmen veya tamamen olduğunda etkisi budur. Bu patolojinin başlıca nedeni banal göz yaralanması veya temporal fossa olabilir. Ayrıca kemik yörünge köpeklerin yapısal özelliğini etkileyebilir - kapatıldığı değildir ve bu yüzden evcil hayvan ve adı verilecek sürebilir herhangi bir zarar, bir sonucu olarak bir demet sınırlıdır "Gözleri bir köpek dökülür." Cure böyle bir travma ancak cerrahi olabilir.

Shih Tzu gözlerini bırak

Shih-tzu'nun karakteri gelince,Her şeyi sahibine memnun etmek için istekli olsalar da küçük yavrular oldukça zordur. Ancak, er, tutarlı ve ısrarlı Mentor olmak veya bu cins çok zeki ve doğru bir yaklaşım ile hızlı öğrenmek mümkün olduğu gibi daha sonra, bir köpek itaatkar pet dönüşür. O neden olabilir, bu arada, ve fiziksel ceza, başvurmak gerekli değildir arızalar için çok ceza ne de kötü muamele ne Shih Tzu yerine sevimli shih tzu arasında, tepki vermez unutulmamalıdır, bir köpek olacak , içinde gözler düşer.

Köpeğinize neşeli ve mutluydu, onunla birlikteher gün yürümek ve mümkün olduğunca oynamak gerekir. Bu cins oldukça küçük olduğu için, bu köpekler bir evde evcil hayvanların sıkışık ve rahatsız edici olmasından korkmadan tutulabilirler. Bununla birlikte, shih tzu için ideal seçenek, köpeklerin oynatabileceği yeşil çim ile küçük bir avlu avlusudur.

Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek

Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek

Related news

 • Rus rap grubu Groth: diğerlerinden farklı
 • Trafik Polisi Boyama kitabı
 • Kadınların Kâbusu Saç Dökülmesine İyi Gelen Öneriler
 • Genel bir sayfayı VKontakte nasıl ve nereden silersiniz

 • Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 17

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek


  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 11

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 62

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 65

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 78

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 1

  Tibet Shih Tzu - Gözleri düşüren bir köpek 66