Top yerine un, tüfek yerine yumurta

Top yerine un, tüfek yerine yumurta


Top yerine un, tüfek yerine yumurta 97 07.01.2019, 23:48

Top yerine un, tüfek yerine yumurta

İspanya’nın doğu kıyısında, şaraplarıyla ünlü kent Alicante’nin Ibi kasabasında, 200 yıldır her yıl 28 Aralık’ta savaş çıkıyor. Adı, Els Enfarinats. ‘Masumlar Günü’ etkinliklerinden biri olan Els Enfarinats, dünyanın en büyük yemek savaşlarından. Paha biçilmez bir tecrübe ve muhteşem bir eğlence. Adını Türkçeye ‘unlular’ veya ‘una bulanmışlar’ diye çevirmek mümkün.
Kasabada festival günü erken, sabah 08.00 civarında başlıyor. ‘Unlular’, sahte asker üniformaları giyip sokağa çıkıyor ve kasabanın kontrolünü ele geçiriyor. Aralarından birini, kilise meydanında 09.00’da başlayan çeşitli yarışmalardan sonra belediye başkanı seçiyorlar. Muhaliflere Casats i Fadrins deniyor ve bir süre sonra onlar da meydana geliyor. Ardından da ortalık savaş alanına dönüyor.
Silahlar un ve yumurtadan ibaret. Arada kız kaçıranlar... Havai fişekler de patlıyor. Elinize geçirdiğiniz tüm un ve yumurtayı ortalığa savurduktan sonra onlarla birini vurup vurmadığınız önemli değil. Yeter ki, mümkün olduğunca dağınıklık ve karmaşa yaratın. Bu arada tüm gün boyunca sokak müzisyenlerinden oluşan bando (Rondalla) kasabayı turlayarak şarkılar çalıp söylüyor. Saat 17.00’de savaşın bittiği ilan ediliyor.

Top yerine un, tüfek yerine yumurta

Top yerine un, tüfek yerine yumurta

Related news

 • Hipodinami tehlikelidir
 • Hurmalı muhallebi tarifi
 • Nike Spor Giyim Sonbahar Kış Koleksiyonu
 • Doğum Tarihine Kişilik Özellikleri

 • Top yerine un, tüfek yerine yumurta 37

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta


  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 16

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 18

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 48

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 13

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 59

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 96

  Top yerine un, tüfek yerine yumurta 8