Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 16 14.01.2019, 00:46

Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl

Onarım, dedikleri gibi, bir ateşle karşılaştırılabilir. Tabii ki, iyi amaçlar, ama çok zaman ve enerji gerektirir. Böylelikle, becerikli arkadaşlarımız, etkili ve ikna edici görünen ikameler kullanarak, pahalı finisaj malzemeleri ve teknolojileri olmadan nasıl yapabileceğinin yollarını sürekli olarak bulmaya çalışırlar.

tuğla taklit

Bu görsel efektler tuğlaların taklit edilmesini içerir. Koridorda veya banyoda bu çözümün çok şık gözüktüğü bir sır değil. Ama burada birkaç sorun var.

İlk olarak, tuğla maliyeti uzun süredir mümkün olmuşturBasit onarımları, bütçenizi orta ölçekli bir kasırganın sonuçlarıyla karşılaştırılabilir bir darbe yaratacak bir etkinliğe dönüştürün. İkinci olarak, gerekli tuğla hacmini çok katlı bir binanın üst katlarına taşırken yapılması gereken iş miktarını hayal edin! Willy-nilly, bütün bu engelleri nasıl aşacağını bir yol aramaya başlayacak.

Basit ve etkili bir yöntem

Bu onarımların daha yakından incelenmesi üzerineYurttaşlarımızı evlerinde ve apartmanlarında yapmak, çok ilginç bir gerçeği bulabilirsiniz: tuğla duvarın taklit edilmesi, doğal tuğlalardan yapılmış bir duvardan neredeyse daha pahalıdır! Bu nasıl mümkün olabilir? Gizem, sadece Rus ruhunun gizemiyle açıklandı. Ama sözlerden sözüne kadar. Bunun taklit edilmesi ve buna göre daha ekonomik ve hızlı üretim mümkün olduğu varsayılmak istenir.

Bu yüzden size en basit veMükemmel bir taklit tuğla işi yapmak için ucuz bir yöntem. Tabii ki, benzer bir desen ile bir seramik karo seçebilirsiniz, ancak sadece kendi ambalajında ​​ustaları ulaşılabilecek olmayabilir. Tam "ucuz" dan bahsedersek, tuğla duvar taklitine sahip duvar kağıdı - normal onarımlar söz konusu olduğunda en iyi çözüm değil. Bununla birlikte, bu yöntemi daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

"Tuğla" ile duvar kağıtları yapıştırmak için nasıl

Her şeyden önce, "doğru" duvar kağıdı satın almanız gerekir. Basit kağıt versiyonlarını seçmeyin, çünkü "duvarcılık" çok ucuz görünecek ve gitti. Kompozisyon bütünlüğünü vererek, belirli bir hacim etkisi yaratabilecek ağır vinil duvar kağıdı satın almalısınız.tuğla kendi elleriyle taklit

Buna göre, bunlar için tutkal seçilmelidirÖnemli kilolarına dayanabilecek olan. Gerçek tuğlaların doğal olmayan düzgünsüzlükten farklı olmadığını ve bu nedenle özellikle duvarın tutkallamadan önce dikkatlice hazırlanmamasını göz önünde bulundurun. Doğal olarak, büyük çukurlar ve çatlaklar mühürlenmelidir, ancak yüzeyin fanatik bir tesviyesi gerekli değildir.

Diğer şeylerin yanı sıra, brüt hatayı tekrar etmeyinBirçok tasarımcı yeni başlayanlar. Duvarda bir çıkıntı varsa, tuğla taklitlerinin kıvrımlarını asla duvar kağıdı ile yapıştırmayın! Sadece berbat görünüyor. Genel olarak, bu durumda tüm açılardan serbest bırakılması, boşluğun duvar kağıdının tonunda boyanması daha iyidir.

Ve daha fazlası. Onarım sırasında duvardaki yuvaların deliklerini nasıl açtığınızı hatırlıyor musunuz? Ne yazık ki, ama bu durumda bunu yapamazsın. Bölgeyi soket ile boş bir alana sınırlamak, köşelerdeki duruma benzer şekilde ilerlemek daha iyidir.

"Fabrika" nın sahipleri olduk.

İlk önce mükemmel yapmayı düşünmelisinTaklit dokumuzun yapılacağı formlar. Yüksek kaliteli mukavvadan yaklaşık üç milimetre kalınlıkta olmasını öneririz. Eğer okulda uzak geçmişte iş dersleri varsa, o zaman bu çalışma ile oldukça kolay başa çıkacağınızı düşünüyoruz. Lentoları unutmayınız: kalınlıkları 10 mm'nin içinde olduğunda en göz alıcı imitasyon.

En kötüsü, malzeme seçimi ilebizim tuğla taklidi yapılır. İdeal seçenek - mükemmel performansa sahip ucuz akrilik macun. Her şeyde doğruluktan hoşlanıyorsanız, uygun gölgenin bir boyasını bile ekleyebilirsiniz, böylece "duvarcılık" gerçek olandan ayırt edilemezdi.

duvar panellerinin taklit edilmesi

Eğer onların yetenekleri hakkında şüphe hâlâ Ancak, yerli beyaz bırakın: o zaman kolayca amacı senin güzellik anlayışına gerektirecek şekilde tekrar boyanabilir.

Temeli doğru şekilde hazırlıyoruz

Bu aşamadan itibaren birçok açıdan bağlı olacaktırBitmiş yapının görsel çekiciliği, bu yüzden hacklemeyi önermiyoruz. Duvarlar ideal bir düzgünse göre farklılık göstermiyorsa, bu yanlış anlaşılmayı işin başlangıcından önce bile düzeltmek istenebilir. Tüm kazılar ve çukurlar macunla kapatılır, mümkün olduğunca kalitatif olarak parçalanabilen veya parçalanabilen tüm alanları çıkarırız.

Sonunda çalışmaya başlayabilirsiniz! Tuğlaların en iyi şekilde taklit edilmesini sağlamak için, destekleri önceden kendiniz monte etmeniz daha iyidir (çubuklar mükemmel bir şekilde uyacaktır). Hemen hemen tüm sorunlu yerleri, örneğin, çıkışların ve diğerlerinin yakınında bulunan bölgeleri, bunlara voltaj beslemesini kesmeden önce hemen belirleyin. Banyo ise, tüm vinçlerin ve boruların kalitesini önceden kontrol etmek daha iyidir. Bundan sonra macunun gerekli tutarlılığı sağladığından emin olun.

bir tuğla işi nasıl taklit edilir

Sevdiğimiz formu kurarızDuvar, gerekirse desteği sabitleyin. Önceden bir spatula toplamak çok önemlidir, boyutları iç ölçülere tamamen uygun olacaktır (tuğla). Bundan sonra, iç boşlukları macunla doldurmaya devam edebilirsiniz.

Bunu ideal bir şekilde yapmaya çalışmak tavsiye edilmez: tuğlaların bu taklit gibi çok sıradışı görünüyor. Malzemenin doğal yapısını başarılı bir şekilde taklit edecek şekilde yüzey üzerinde kaba yüzeyler ve çukurlar bırakarak, ellerinizle daha doğal hale getirmek daha iyidir.

Çalışmaya devam ediyoruz

Birkaç dakika içinde formu açık tutuyoruzMalzemenin yüzeyi, sonra yavaşça, gerekirse bir spatula kullanarak çıkarın. Bitmiş bloğa yakınlaştırdık, sonrasında tüm prosedürü tekrarlıyoruz. Bu durumda aşağıdan yukarıya doğru hareket etmek en iyisidir, bu durumda üst sıra aşağıdaki "duvarcılık" a dayanacaktır. Tam doğallığın ortaya çıkmasını istiyorsanız, bu tuğlanın mutlaka olması gereken tuğlaların sarılmasının unutulmaması çok arzu edilir.

sıva duvarından taklit

Kısacası, bu niteliksel bir taklit oldutuğlalar, paneller köşelere düzgünce yerleştirilmelidir. Eğer her şeyi doğru bir şekilde yaparsanız, ideal bir şekilde, gerçek dokudan ayırt edilmesi kolay olmayan bu doku ile ideal olarak uyumlu bir yüzey elde edeceksiniz.

Eğer özellikle rafine edilebilirsenizsanatsal tat, ayrı ayrı her "tuğla" tonlayabilirsiniz. Sonuç olarak, profesyonel bir duvar kâğıdının bile bir sahtekarlıktan hemen şüphelenmediği bir duvar elde edeceksiniz! Daha natüralist olmak için, çimento bulamacının gerçek rengini taklit ederek "tuğlalar" arasındaki sıraları bile boyayabilirsiniz.

Kural olarak, bizim tarafımızdan tarif edilen karton formu, bu tür "tuğlalar" için bir buçuk yüzlerce yeterlidir, bu yüzden çoğu zaman değiştirilmesi gerekmeyecektir.

Diğer yollar

tuğla duvar taklidi ile duvar kağıdı

Kalıp yapmakla uğraşmak istemiyorsanız,daha kolay gidebilirsin. İlk durumda, duvara oldukça kalın bir tabaka ile uygulanması gereken tüm akrilik macunlara ihtiyacımız olacak. Tabii ki, işe başlamadan önce, yüzey tüm çukurları ve çatlakları kaplayarak mümkün olduğunca niteliksel olarak hazırlanmalıdır, aksi takdirde çok fazla malzeme harcanırsınız.

Akrilikin oldukça hızlı kurduğunu unutmayın.Bu yüzden sadece bir geçişte birkaç metrekareyi kapatmak gerekli değildir. Bu şekilde bir tuğla taklitinin nasıl yapılacağını inceleyerek, macun ihtiyacınızı önceden ve doğru olarak hesaplamak daha iyidir, aksi takdirde fazla büyük fosilleşmiş bloklar şeklinde dışarı atılmalıdır.

Uygulama sonrası ve yüzeye tesviyemacun (bir spatula ile veya bir sopa ile), bir "duvar" desen uygulanır. Tabii ki, bu durumda, ideal çizgiler çalışmayacak, ancak bu yöntem daha fazla avangard yaratmak için gerekirse kullanılabilir.

boya

Eğer karamsarlıkla uğraşmak istemiyorsan veçabuk kuruyan akrilik macun, prensip olarak, sadece ilgili gölgenin boyası ile dağıtmak mümkündür. En iyi şekilde bir rulo ile uygulayın: böylece sadece optimum tasarruf elde edemezsiniz, aynı zamanda yüzeyde doğal bir kaba yapı yaratırsınız. Bu durumda, tuğlaların taklit edilmesi, tuğlalardan yapılan doğal duvarlardan çok farklı olmayacaktır.

iç tuğla taklit

alçı

Ama hala kanıtlanmış ve kullanımı çok daha güvenilirdir.zamanla test edilmiş malzemeler. Boya ucuz ve pratik bir çözümdür, ancak sadece bunun için tamamen doğal bir tür "duvarcılık" elde edersiniz.

Bu yüzden sıvadan tuğla taklit- En iyi çözüm nerede. Malzemenin uygulanması ile ilgili çalışma nasıl yapılır? Genel olarak, bu sıra dışı değildir. Yüzey dikkatlice hazırlanmış, tüm çukurlarını ve düzensizliklerini dikkatlice kaplamaktadır.

Nasıl başvurulur?

Alçıyı bir spatula ile uygulayın. "Tuğlalar" arasındaki satırlar ona çizilir ve aralarındaki aralıklar, standart harç rengini en iyi şekilde taklit eden renkle boyanır. "Tuğlalar" kendileri arasındaki boşluklar ile aynıdır. Bu yöntemin avantajı, hayalinizin kesinlikle sınırlandırılacak bir şey olmamasıdır.

İç mekanda tuğlaların taklit edilmesiKonutunuzu diğerlerinden kesinlikle farklı yapacak. Diğer şeylerin yanı sıra, sadece tuğla ile değil, aynı zamanda doğal taşla da bir "ikame" gerçekleştirebilirsiniz.

Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasılfotograflar resim Goruntuler Fotograf

Related news

 • Yolsuzlukla suçlanan eski Brezilya lideri Lulanın bakanı Palocci gözaltında
 • Yeni Yazma Tülbent Oyaları
 • Asitlerin ve Bronsted-Lowry bazlarının protolitik teorisi

 • Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 69

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl


  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 79

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 57

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 41

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 60

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 29

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 82

  Tuğlaların kendi elleriyle taklit edilmesi. Bir tuğla duvar taklit ile duvar kağıtları tutkal nasıl 60