Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri

Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri


Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 47 12.02.2019, 09:10

Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri

Ukrayna ekonomisi bugün zor günler yaşıyor. Neredeyse tüm ekonomik göstergelerde olumsuz bir dinamizm var.

2014'teki kemer sıkma ihtiyacı

Ukrayna ekonomisi

Politik istikrarsızlık ile bağlantılı olarak,2014 yılında uzman ekonomi tahminleri, Ukrayna ekonomisi, kemer sıkma çerçevesinde olmalı, enflasyon oranı% 8'den fazla artarken sadece% 3 oranında GSYİH artması bekleniyor. Aynı zamanda nominal GSYİH çok düşük (birazcık% 7'nin üstünde) olacaktır. Bu, sosyal harcamaların yukarı doğru endekslenmesine izin vermez. Böylece, ülke hükümeti nüfusu belirli bütçe tasarrufu için hazırlar.

Ukrayna ekonomisi, ana tahminiBu yıl göstergeler sadece% 3'lük bir artış. Bu rakamlar, Yüksek Kurul'a sunulan ilgili hükümet tasarısında yer almaktadır. Gayri safi milli hasılanın benzer büyüme oranlarında (modern yönetim koşulları için çok düşük) ekonomi ülkedeki kriz öncesi seviyede bile bırakamaz. Benzer bir durum önümüzdeki birkaç yıl içinde de izlenecek.

IMF dilimleri - krizden çıkış yolu mu?

Ne yazık ki, Ukrayna'nın modern ekonomisisadece dış borçlanmaya odaklanmaktadır. Bu nedenle, IMF ile görüşmeler devam ediyor ve ilk dilimin bu yılın Mayıs ayında devletin eline geçeceği belirtiliyor. Bununla birlikte, bu kredilerin hangi yöne gideceğini göz önüne alarak, sadece ülke rezerv fonunun yenilenmesi ve maaşların ödenmesi ve toplumsal ihtiyaçların karşılanması gibi nedenlerle "yenecek" olduğunu görebilirsiniz. Bu mali kaynakların Ukrayna ekonomisinin gelişmesine yatırılması, metalürji ve makine yapımı gibi endüstrilerin yükselmesi hakkında hiçbir şey söylenmiyor. Fakat bu endüstriler yakın gelecekte devlet hazinesine önemli bir gelir getirebilirler.

Maliye Politikası

Ukrayna 2014 ekonomisi

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle bağlantılı olarakUkrayna (25 Mayıs 2014), mevcut hükümet vergilendirme alanına çok dikkat ediyor. Yüksek Kurulun oturumlarında, Vergi Yasası'nda yapılan bir sonraki düzeltmeler ve vergi sistemini düzenleyen diğer normatif düzenlemeler incelenmektedir. Ukrayna ekonomisinin vergi gelirlerinde bir düşüş nedeniyle bütçenin gelir tarafının seviyesini düşürerek diğer kaynakların telafi edilemeyeceği bu tür tedbirler popülist ve etkisiz kabul edilebilir. Birçok ülkedeki mevcut krizde ana yük, iş sektörüne yerleştirilmektedir. Evet, işin belirli bir bölümünü "gölge" ya da yurtdışındaki varlıkların geri çekilmesine bırakma ihtimali var. Ancak bu birkaç olacaktır ve "kemeri sıkıştırın" çoğunluğu daha sıkı ve daha iyi zamana kadar çalışmaya devam edecektir.

Ana yük, nüfusa düşüyor

ukrayna tahmini ekonomisiPeşinde olduğunu söylemek güvenlidirUkrayna hükümeti tarafından mali kaynakların IMF'den alınması, ana yük sıradan Ukraynalılara kaydırıldı. Dolayısıyla, 1 Mayıs 2014'ten beri, nüfus için gaz zaten bir buçuk katına çıktı. Bir sonraki adım, çeşitli sosyal faydaları azaltmaktır. Diğer bir deyişle, tüm IMF koşulları karşılanmaktadır.

Ne söylendiğini özetlemek, not etmek gerekliAşağıdakiler: Ukrayna ekonomisi oldukça karmaşık bir durumdadır; çıkış, önde gelen ekonomistler tarafından sadece ana bütçe oluşturan sektörlerin gelişiminde görülmektedir. Aynı zamanda, şu anda üretimdeki herhangi bir genişleme sadece devletin katılımıyla mümkündür, çünkü yabancı yatırımlar artık beş yıl beklemek zorunda değildir. Bu zor ekonomik koşullarda, nüfusun desteği çok önemli hale gelir ve vergi sisteminin, iş için basitleştirilmesi ikinci sırada yer almalıdır.

Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri

Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri

Related news

 • Berlition 600 - kullanım endikasyonları
 • Benetton’la şık, sade ve renkli bir bahar
 • Evde bez bebek yapımı

 • Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 71

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri


  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 36

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 30

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 85

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 70

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 33

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 67

  Ukrayna ekonomisi: sorunlar ve çözümleri 66