V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 19 16.02.2019, 12:02

V. Gauf Masalı "Cüce Burna": işin kısa bir özeti

"Cüce Burun" peri masalı en çokAlman yazar Wilhelm Hauf'un bilinen eserleri. Çocukluğundan beri bizi tanıyor. Onun özü, ruhun güzelliğinin her zaman dış çekicilikten daha önemli olmasıdır. Bu yazıda yazar, her insanın hayatındaki ailenin önemini ve önemini vurgular. İşte işin özeti. Algılama kolaylığı için, üç bölümden oluşur.

Wilhelm Hauff. "Cüce burun" (özet). giriş

cüce burnu

Bir Alman şehrinde zengin bir çift yaşıyorduHanna ve Friedrich oğlu Jacob ile birlikte. Ailenin babası bir ayakkabıcıydı ve annesi sebzeli pazarda işlem görüyordu. Onların oğlu Yakov uzun boylu ve yakışıklı bir çocuktu. Onu çok seviyorlardı ve ellerinden geldiğince hediyelerinden hoşlanıyorlardı. Oğlan her şeye itaatsizlik etmeye çalıştı, piyasada annesine yardım etti.

Wilhelm Hauff. "Cüce burun" (özet). gelişmeler

Bir zamanlar, Yakup ve annesi ticaret yaptığında, nasılHer zaman, piyasada, çirkin bir yaşlı kadın onlara yaklaştı ve sebze ve yeşil seçerek seçip seçmeye başladı. Çocuk fiziksel eksikliklerine dikkat çekerek hakaret etti: küçük bir büyüme, bir kambur ve büyük bir kanca burnu. Yaşlı kadın rahatsızdı, ancak göstermedi. Altı lahana kafası seçti ve Jacob'tan eve eşlik etmesini istedi. O kolayca kabul etti. Çocuğu olağandışı evine getiren kötü büyücü, ona bazı kokulu kökleri ve otları olan sihirli bir çorba yedi. Bu yiyeceği yedikten sonra, Yakup selâmetle uyudu. Sincapa dönüştüğünü ve yaşlı kadını yedi yıldır bu maskeli tavırla hizmet ettiğini hayal etti. Bir keresinde bir dolabın içinde bir büyücü için bir tavuk hazırlamak için baharat ararken Jacob çorbasında olduğu gibi kokulu otlarla da bir sepet buldu. Kokdu ve uyandı. "Annesine piyasaya geri dön" - çocuğun ilk düşüncesi buydu. O da yaptı.

peri masalı cüce

Ebeveynler onu gördüğünde oğlunu tanımıyorlardı. Yedi yılda çok uzun bir burun ile çirkin bir cüce dönüştüğü ortaya çıktı. Hannah ve Friedrich bu şekilde onu kabul etmedi. Kendini beslemek için Yakup dük sarayına giderek onun yemeklerini pişirmeye sunmuştur. Alınır ve yakında herkes onun tarafından hazırlanan yemekleri övüyor.

Wilhelm Hauff. "Cüce burun" (özet). sonuç

Cüce Yakov kendisi pazara girdiğinde,Akşam yemeğinde yağ kazları seçmek. Orada Mimi'nin kazısını satın aldı; daha sonra ortaya çıktıkça, insan sesinde konuştu. Büyülü bir kızdı. Yakov her şeyi anladığında kazıyı korumaya ve beslemeye başladı. Bir gün bir prens dükünü ziyarete geldi ve onun için gerçek bir kraliyet pastasının pişirilmesini talep etti. Cüce bu ödevini yerine getirdi, ancak pastası olması gereken şekilde ortaya çıkmadı. Sonuçta, yalnızca bu turta eklenen bir özel çim yoktu. Prens ve Dük kızgındı ve Yakov onlara bu komisyonu yerine getirme sözü verdi. Mimi ona doğru çimleri bulmasına yardım etme sözü verdi. Eski bir bahçenin içinde büyük bir kestane vardı, onu buldu ve bir cüce tuttu. Bu, büyücünün Yakov'u değiştiren sihirli çorbaya eklediği aynı baharat olduğu ortaya çıktı. Kokladığında, uzun boylu ve yakışıklı bir genç adam haline geldi. Bundan sonra kazıyla Wootbock eski sihirbazı Mimi'nin babasının yaşadığı Gotland adasına gitti. Tatlı kızı ile kötü büyü çıkardı ve güzel bir kıza döndü. Wetterbok, Yakov'a birçok hediye ve para verdi ve ailesi ile birlikte geçti. Böylece genç adam kendi şehrine döndü.

Efsanevi yaratıkların gizemli dünyasına dalmak,büyü ve sihir bize bu işi (kısa içeriği bile) sağlar. Cüce Burun - masalın ana karakteri, bir tür ve yetenekli bir kişi. Adalete inanır, diğer insanlara yardım etmeye hazırdır. Ve bunun için cömertçe ödüllendirildi.içerik cüce burun

Peri masalı "Cüce Burun" da kötülüğe karşı iyi şanslar. Kısa içeriği, bu olağanüstü çalışmanın tüm ana noktalarını hatırlamamızı sağladı.

V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özetiresim Goruntuler galeriler fotograflar Fotograf

Related news

 • Solucan Videoları Sayfa 2
 • Domates kanserden koruyor
 • Evde doğal tonik yapımı
 • B12 Vitamin Eksikliği Nedir

 • V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 2

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti


  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 35

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 72

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 38

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 54

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 14

  V. Gauf Masalı Cüce Burna: işin kısa bir özeti 61