Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf

Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf


Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 63 12.03.2019, 04:30

Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf

Varan Komodo - inanılmaz ve gerçektenEjderha denen sebepsiz olmayan eşsiz bir hayvan. Varolan kertenkelelerin en büyüğü çoğu zaman avlanır. Adalıların gururu ve turistlerin sürekli ilgisi.

komodo kertenkeleleri

Yazımız size bu tehlikeli yırtıcı hayvanın hayatı, davranışlarının özellikleri ve türlerin karakteristik özellikleri hakkında bilgi verecektir.

görünüm

Makalemizde verilen Komodo kertenkelelerinin fotoğrafları, bu sürüngenin yerel timsahı niçin kara timsahına verdiğini anlamaya yardımcı oluyor. Bu hayvanlar büyük ölçüde karşılaştırılabilir.

Çoğu yetişkin Komodo loblar uzunluğu2,5 metreye ulaşır, ağırlıkları neredeyse yarım santreyi aşar. Ancak devlerin arasında rekor sahipler var. Uzunluğu 3 metreyi geçen Komod ejderi hakkında güvenilir bilgiler vardır ve ağırlığı 150 kg'a ulaşmıştır.

Erkek erkeği sadece kuvveti altında dişiden ayırt ederuzmanı. Cinsel dimorfizm neredeyse ifade edilmez, ancak erkek loblar genellikle biraz daha büyüktür. Ancak, iki kertenkeleden hangisinin daha yaşlı olduğunu belirlemek için, adaya ilk kez gelen turistler: • Gençler her zaman daha parlak boyandılar. Buna ek olarak, yaşla birlikte, cildin üzerinde, kırışıklıklar ve kösele büyüme oluşur.

Monitörün gövdesi, çok güçlü uzuvları olan bodur, tıknaz. Kuyruk hareketli ve güçlüdür. Paws büyük pençeleri ile taçlandırılmıştır.

Monitör sakin olduğunda bile büyük bir ağza tehditkar görünüyor. Şimdi ve daha sonra ortaya çıkan keskin bir çatallı dil, birçok görgü tanığı korkunç ve korkutucu diyor.

öykü

Komodo adasındaki dev kertenkele ilk olarak yirminci yüzyılın başlarında keşfedilmiştir. O zamandan beri, bilim adamları türleri keşfetmeye devam ediyor.

Evrim ve evrim tarihinin kurulduğu belirlenmiştir.varanov Avustralya ile bağlantılı. Türler tarihsel atadan yaklaşık 40 milyon yıl önce ayrılmış, sonra uzak anakaraya ve yakındaki adalara göç etmişlerdir.

Varan Komodo Fotoğraf

Daha sonra, nüfus Endonezya adalarına kaymıştır. Belki de bu, doğal fenomenler veya kertenkelelere gıda ilgisi olan türlerin popülasyonlarındaki düşüşten kaynaklanır. Her halükarda, Avustralya'nın böylesi bir yeniden yerleşimden faunası, sadece kazandılar - pek çok tür yok olma tehlikesinden kaçtı. Ancak Endonezyalı cüce filler şanssızdır: Birçok bilim adamı soylarını Varanus cinsinden yırtıcılarla ilişkilendirirler.

En büyük modern kertenkele başarılı bir şekilde yeni topraklara hakim oldu ve harika hissediyor.

Davranış özellikleri

Varanas günlük bir hayat sürüyor ve geceleriuyumayı tercih ederim. Soğukkanlılığın geri kalanı gibi, sıcaklık değişikliklerine duyarlıdırlar. Avın zamanı şafakla birlikte gelir. Tek bir yaşam yolu kertenkeliğine liderlik etmek, oyunun kovalanması sırasında güçlere katılmaya karşı değildir.

Komodo kertenkeleleri gibi görünebilir -halsiz şişmanlıklar, ama bu durumdan uzak. Bu hayvanlar son derece dayanıklı, mobil ve güçlüdür. Onlar 20 km / s'ye kadar hızlara ulaşabiliyorlar, ve dedikleri gibi, onlar da dünya titremelerini yapıyorlar. Aynı şekilde kendinden emin ejderhalar kendilerini suda hisseder: onlar için komşu adaya yüzmek bir problem değildir. Keskin tırnaklar, güçlü kaslar ve kuyruk dengeleyici bu hayvanların ağaçlar ve sarp kayalardan güzelce tırmanmasına yardımcı olur. Söylemeye gerek yok, kurbanının kertenkelesinden uzaklaşmak ne kadar zor?

Ejderha hayatı

Yetişkin Komodo kertenkeleleri birbirinden ayrı yaşarlar.Diğer. Ama yılda bir kez paket yakınsar. Sevgi ve aile kurma süreci, sadece kaybedilmesi imkansız olan kanlı savaşlarla başlar. Dövüş ya zaferle ya da yaralardan ölümle sona erebilir.

ejderha komodo ejderi

Monitör için başka hiçbir hayvan tehlikeli değildir. Doğal yaşam ortamlarında bu hayvanlar kendilerinden daha güçlü birini tanımadılar. İnsanlar da onları avlamıyor. Sadece bir başka ejderha bir ejderhayı öldürebilir.

Titanların Evlilik Oyunları

Kazanan kazanan bir arkadaş seçebilir,kiminle çocuk sahibi olacak. Çift yuvayı donatacak, dişi yaklaşık sekiz ay boyunca yumurtalarını koruyacak, bu da küçük gece avcıları tarafından saldırıya uğrayabilecek. Bu arada akrabalar da böyle bir incelik yemeye aldırmıyorlar. Ama bebekler doğduğu anda, anneleri ayrılacak. Sadece kendilerini gizleme ve etrafta koşma becerilerine güvenerek kendi başlarına hayatta kalmak zorunda kalacaklar.

Komodo adası devasa kertenkeleler

Sabit kertenkele çiftleri oluşmaz. Bir sonraki üreme mevsimi sıfırdan başlayacak - yani, birden fazla ejderhanın öleceği yeni savaşlarla.

Av üzerinde Varan Komodo

Bu hayvan öldürmek için gerçek bir makinedir. Komodo adasının dev kertenkeleleri, büyüklüklerini büyük ölçüde aşanlara, örneğin mandaya bile saldırabilir. Kurbanın ölümünden sonra şölen geliyor. Varans, karkas yiyor, parçalanıyor ve büyük parçaları yutuyor.

Çoğu yırtıcıların dikkati çekiyor.bir şeyi - veya taze et veya karnını tercih eder. Monitörün sindirim sistemi her ikisiyle de baş edebiliyor. Devler, deniz tarafından getirilen karkasların tadını çıkarır.

varan komodo bir kadını öldürdü

Ölümcül zehir

Güçlü çeneler, kaslar ve pençeler - değilkertenkele'nin tek silahı. Cephanenin gerçek bir incisi, eşsiz bir tükürük olarak adlandırılabilir. Sadece büyük miktarda patojenik mikroflora (muhtemelen çürüme ile elde edilir) değil, aynı zamanda zehir içerir.

Bilim adamları uzun zamandırIsırılan kurbanın ölümü, banal sepsisten gelir. Ancak son zamanlarda, toksik bezlerin varlığı kuruldu. Zehir miktarı küçüktür, anlık ölüm sadece küçük hayvanlara neden olur. Ancak doz geri dönüşü olmayan süreçleri tetiklemek için yeterlidir.

Varanas sadece mükemmel taktikler değil aynı zamanda zevkli stratejistler. Onlar beklemek, bazen 2-3 hafta boyunca kurban etrafında dolaşmak ve onu yavaş yavaş ölmek için nasıl izleyeceklerini biliyorlar.

Erkekle birlikte yaşama

Mantıksal bir soru olup olmadığı sorusuVaran Komodo bir kadını, bir erkek mi yoksa bir genç mi öldürür? Cevap maalesef olumlu. Bir monitörün ısırığının ölümcül oranı% 90'ı aşıyor. Özellikle tehlikeli olan çocuk için zehirdir.

Ancak modern tıbbın bir panzehiri vardır. Bu nedenle, monitörle arkadaşlık etmek için başarısız bir girişimde, hemen hastaneye gitmeliyiz. Bir insanın zamanımızdaki bir ısırmadan ölmesi böyle yaygın bir fenomen değildir. Kural olarak, bir kişi bir halsizlik ile baş edebileceğini umduğunda gelir. Doktorlara risk almamaları şiddetle tavsiye edilir, insan bağışıklığı egzotik bir kertenkelenin zehiri gibi yükler için tasarlanmamıştır.

Bunu sadece turistler değil, aynı zamandaalışılmadık bir evcil hayvanı eve yerleşmeye karar verenler. Bölgesel hastanenin resüsitasyon bölümünde sadece gerekli antidot olmayabilir, bu nedenle yetkili bir yetiştirici ile bir ön istişare son derece gereklidir.

Komodo adası kertenkeleleri

Rezervde varan

Ne kadar üzücü olursa olsun, korkunç bir yırtıcıKırmızı Kitap'ta yerini alır. Varanas eyalet düzeyinde korunmaktadır. Fakat Komodo, Flores, Gili Motang ve Rincha adaları, devlerin kendi eğlencelerinde yaşadıkları devasa rezervler yarattı. Profesyonellerden oluşan bir ekibin korunmasına ve çalışmasına rağmen, insanlara yönelik saldırılar bazen kaydedilmektedir. Çoğunlukla bu durum, trapez veya dövüş yırtıcılarına aşırı derecede dikkat çekmektedir. Bir kamera flaşı veya gürültü bir saldırıyı tetikleyebilir.

Bu nedenle, Komodo kertenkelelerine hayran kalmayı düşünüyorsanız, rezerv kurallarına uyun ve eğitmenin tavsiyesini dinleyin.

Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf

Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf

Related news

 • Tuğçe ışınsu kitapları ile Etiketlenen Konular
 • Zımparanın farklı kullanım alanları
 • Şeften Yemek Tarifleri
 • Cinsellik ve aşk sürekli birbiriyle karıştırılır
 • Pirinçli Pırasa Yemeği Videosu

 • Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 53

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf


  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 3

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 94

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 78

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 94

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 65

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 2

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 16

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 85

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 24

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 29

  Varana Komodo: açıklama ve fotoğraf 95