Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları

Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları

01.04.2019

Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 82

Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları

Verkhoglyad - tatlısu balı, yırtıcıaile sazanı. Bir şekilde büyük bir ringa balığı veya Kore tarponuna benzemektedir. Bu obur omurgalı, Amur havzasının ve doğu Asya'nın rezervuar sakinidir. Ayrıca bu balık türü Sakhalin'in batısındaki nehirlerde bulunur.

zafer balığı

Nasıl görünüyor?

Verkhoglyad, tropik balıkların torunudur. Soğuk havaya mükemmel uyum sağlayarak kışın harika hissediyor. Daha önce de belirtildiği gibi, kartal üstü, tatlı su rezervuarlarında yaşayan büyük bir yırtıcı. Bu türün yetişkin bireyleri 100 cm uzunluğa kadar büyür ve 10 kg'dan daha fazla ağırlığa sahiptir.

Üst kısmı (balık) olan uzun bir cisimyanal olarak düzleşti. Her şey siyah noktalı jantlarla küçük ölçeklerle kaplıdır. Geri - yeşil-gri, neredeyse eşit, kambur olmadan. Balıkların kenarları ve karnında gümüş rengi vardır. Kanat sırttan daha koyudur. Ve yapısında kalın bir kemik diken var. Karın boşluğunun yüzgeçleri sarımsıdır, bazen de pembe renklidir. Arkasında bir omurga var. Anal yüzgeci yeterince uzun ve neredeyse kuyruğa dokunuyor. Ventral yüzgeçlerin yanı sıra boyanır.

Başın ve gözlerin çok ilginç yapısı varskygazer. Tanım şu şekildedir: gümüş altın gözler çok yüksek bulunur, balık sadece yukarı bakar (dolayısıyla adı); Kafa vücutla karşılaştırıldığında çok küçük, ağız da yukarı doğru sivrilmiş.

Bu tür balık Orta ve Üstsu tabakaları. Göllerde, açık alanları sevdiği için, omurgalı nadiren kıyılara yaklaşır. Verkhoglyad okulu balıyor. Numune ne kadar küçükse, o kadar büyüktür. Büyük balıklar yalnız olmayı yeğler. Ayrıca, büyük tavuskuşu nadiren suyun yüzeyine yükselir, derinlik sevenleridir.

balık yakalamak nasıl

Güç kaynağı

Bu balık türü su sütununda yaşar. Yırtıcı-üstün gıda ana gıda küçük balık, burada ana olanlar:

 1. Minnow.
 2. Karas.
 3. Hemiculter.
 4. Katil balina.
 5. Rudd.
 6. Smelt.
 7. Podust ve diğerleri.

Genç büyümeler önce plankton ve larvalarla beslenirBöcekler ve daha sonra büyüme sürecinde küçük omurgalıları beslemeye hareket eder. Dahası, skygazer (balık) suyun içine su kütlesi sonbahar üzerinde uçuş sırasında ve çok kolay bir av haline uçan böcekleri yerler.

üstün açıklama

yumurtlama

Cinsel olgunluk oldukça geç görülür -30-40 cm'lik bir artışa sahip beş yaşındaki bu balık tüm büyük balık türlerini karakterize eder. Verkhoglyad haziran-temmuz ayında doğmaya başlar. Yaz mevsiminin gelmesiyle, rezervuarlardaki yüksek su, ortalama 20 dereceye kadar ısınır. Amur havzasında yayılım, kumlu örgülerdeki nehir yataklarında meydana gelir.

Ortalama olarak, kadın üstünlüğü daha fazla görünüyor500.000 yumurta. Havyar, suyun derinliklerinde serbestçe yüzer ve taşlara yapışmaz. Erkeklerin yumurtlama döneminde daha canlı hale gelir. Balığın üst kısmı - sırt, yüzgeç ve kuyruk - siyah olur.

Yumurtlamadan sonra, bireyler nehir kanallarına göç eder veyiyecek arama için göller ve gençler, arkadan gelen sulardaki akım tarafından kaydedilir. Yemlemeden sonra kızarır, yırtıcı bir yaşama ilerleyerek 7 cm'ye ulaşan küçük omurgasızlar üzerinde beslenirler.

kurbağa türleri

İnançlı yakalamak

Tepenin tadı nedir? Balık kemikli etle de olsa iştah açıcıdır. Nispeten yüksek yağ içeriğine sahiptir -% 18'e kadar. Özellikle karın yüzeyinde çok fazla yağ var. Kurutulmuş, füme veya başka herhangi bir ürünün üretimi için taze ve donmuş halde balık kullanılır.

Yakalamak için günün en iyi zamanı akşam veyasabah şafak ve ayrıca gece. Köşk kışlık kış uykusuna düşmez ve bu nedenle tüm yıl boyunca yakalanabilir. Bunun için en iyi dönem yaz seli. Eylül başı, topun da yakalandığı zamandır. Balık nasıl yakalanır? Eğirme veya yemleme yapmak en iyisidir. İkinci durumda bir float kullanmak gereklidir. Hayvanların 40-50 cm derinliğe inmesine izin verilir.Yerliler de bu balığın yakalanması için sinekler ve ağlar kullanırlar.

En üst seviye için cazibesi olabilir:

 1. Hafif bir nüfuzla Wobblers.
 2. Dönen ve sallanan baubles.
 3. Popper bileşimleri.

Kışın, üst kısım (balık), tercihen balık kızartmalarında, kış balıkçılık çubukları tarafından yakalanır. Balık tutmak için gereken süre ılımlı bir akım gerektirir.

Zirvenin güçlü olduğunu hatırlamak çok önemlidir.balık ve direnç olmadan o pes etmez. Birey ne kadar büyükse, o kadar derinden yaşar. Balık kancada olduğunda, kolayca kırılabilir. Bu nedenle, yavaşça almalısınız.

Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları

Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları

Related news

 • PS3ü nasıl flaşla oynayacağınızı öğrenin
 • İp Sarmalı 4 Şiş Motifli Patik Modeli Türkçe Videolu
 • MUHALLEBİ DOLGULU KURABİYE Tarifi
 • Yoğurtlu Semizotu Salatası Tarifi Videosu
 • Aşık Burçların Karakterleri

 • Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 41

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları


  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 58

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 27

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 30

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 22

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 99

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 4

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 58

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 86

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 43

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 34

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 44

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 81

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 86

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 85

  Verhoglyad (balık): açıklama, yakalama yolları 3