Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar

Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar


Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 16 12.02.2019, 08:07

Windows 10'u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar

İşletim sistemini bozulmamış bir temizliğe sıfırlamadevletler boşuna icat etmedi. Bazen bilgisayar korkunç frenlemeye, arabasına başlar ve genellikle yetersiz davranır. Bu, herhangi bir hizmet biriminin PC'nizi çeşitli çöp kutusundan temizlemesine yardımcı olmazsa, tek bir çıkış yolu vardır - "sıfırlama" ayarları. Web, Windows 10'u fabrika ayarlarına sıfırlama hakkında yeterli bilgiye sahiptir. Sorun, tüm bu "el kitapları" nın dağınık, tutarsız ve parçalanmış olmasıdır. Görevimiz, tüm bu sıkı "kılavuzları", eksiksiz bir talimatla birleştirmektir; bu talimatlar okunduğunda açıklayıcı bilgi aramak zorunda kalmayacaktır.

Windows 10 ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlama

Windows 10 hakkında biraz bilgi

"Ten" - Microsoft'un en yeni işletim sistemi. İkincisi, yeni bir sürümün olmayacağı anlamında, mevcut sürüm için yalnızca global güncellemeler olacak. Onuncu versiyonla ilgili düşünceler belirsizdir. Bazıları hızını ve görünümünü övüyor, bazıları ise haince optimizasyona ve bir grup casus işlevine tanıklık ediyorlar. Her biri için, bu OS'nin artılarını ve eksilerini listelemeyiz (casusluk gerçeği açık olsa da). Görevimiz, Windows 10'u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı anlamaktır.Windows 10'u bilgisayardaki fabrika ayarlarına sıfırlama

Bununla birlikte, "düzinler" in inovasyonlarını atlamak,doğrudan konu ile ilgili olan, yapamayız. Bu listedeki ilk ilanlar "Kurtarma ve Güvenlik" güncellendi. Son zamanlarda Windows 7 ile geçiş yapan kullanıcılar için bu menü öğesi biraz alışılmadık hale gelecektir. Ve sadece görünüşte değil. "Kurtarma" maddesinin iki alt öğesi vardır: "Bilgisayarı asıl durumuna geri yükle" ve "Özel önyükleme seçenekleri". Şimdi onlar hakkında daha fazla. Bu bileşenlerin tüm işlevlerini analiz ettikten sonra Windows 10'u fabrika ayarlarına sıfırlamayı anlayacağız.

Varsayılan ayarları geri yükle (Windows yardımcı programı)

Windows 10'u fabrika ayarlarına BIOS üzerinden nasıl sıfırlayabilirim?

Yani, öğeyi bulmak için"Geri yükle", "Başlat" menüsüne bakın ve içindeki "Parametreler" sekmesini seçin. Gerekli pencere açıldıktan sonra "Güncelleme ve Güvenlik" sekmesine gidin. Ve zaten orada "Kurtarma" öğesini seçiyoruz. İki alt paragraf var. Bir PC'nin veya dizüstü bilgisayarın orijinal durumunu geri yüklemenizi sağlarlar, ancak farklı parametreler ve özelliklere sahiptirler. Onarım programının kendisi, HDD'deki özel bir sistem bölümünde bulunan sistemin kayıtlı görüntüsünün çıkarılmasıyla çalışır. Şimdi her kurtarma yöntemi için daha ayrıntılı bir şekilde.

Orijinal duruma dönün (genel bilgi)

Msgstr "Bilgisayarı asıl durumuna geri yükle." Adından yola çıkarak, bu öğenin işletim sisteminin kurulumundan hemen sonra sahip olduğu bilgisayarın orijinal durumunu bize verdiği açıktır. Mekanizma basittir. Aslında, sistemin kurulumundan sonra "düzine" nin bir kontrol noktası oluşturması. Bu noktadan itibaren bilgisayarın yeniden yaratılmış hali. Bununla birlikte, yüklü olan tüm programlar kaybolacaktır. Bazı aygıt sürücüleri ile çıplak bir sistem olacak. Sistem kontrol noktasına geri döndükten sonra, her şeyi sıfırdan geri yüklemeniz gerekir.

Diğer seçenekler

"İndirme için özel seçenekler." Bu öğe, sistem dosyalarını geri yüklemek veya değiştirmek için gerekli olan özel parametrelerle Windows'u önyüklemenizi sağlar. Bu seçenek, sistemin çalışma durumunu, sistemin görüntüsü kaydedilmiş bir ortam kullanarak geri yüklemenizi sağlar. Ancak bu yöntem yalnızca en aşırı durumlarda kullanılır. Bu arada, Windows 10'u fabrika ayarlarına sıfırlamayla ilgileniyoruz. Bu nedenle, bu yöntem bize uymuyor, çünkü kullandığınızda tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Başlangıç ​​durumuna dön (adım adım)

Windows 10'un fabrika ayarlarına sıfırlanması

Adım 1. "Ayarlar", "Güncelleme ve Güvenlik" öğelerinin yanında Başlat Menüsü.

Adım 2. "Bilgisayarı başlangıç ​​durumuna döndür" öğesindeki "Başlat" düğmesine tıklayın.

Adım 3. Kurtarma seçeneklerini gösteren bir pencere açılır: "Dosyalarımı kaydet" ve "Tümünü sil". İlk seçenekle ilgileniyoruz, çünkü verilerimizi kaydediyor. Onu seçiyoruz.

Adım 4. Bazı beklemeden sonra, kurtarma işlemi sırasında silinecek programların listesi görünecektir. Gidecek bir yerimiz olmadığından "İleri" ye tıklayın.

Adım 5. Daha sonra, kurtarma süresiyle ilgili bildirim açılır ve bilgisayarımız yeniden başlatılır. Hiçbir şey yapmayın, "Sıfırla" yı tıklayın.

Başarılı bir sıfırlama işleminden sonra, bir pencere göreceksiniz.Temel sistem ayarlarını (hesap, saat dilimi, vb.) yapılandırmanız istenecektir. Bu, her şeyin gerektiği gibi gittiği anlamına gelir. Artık hiçbir çöpü olmayan tamamen temiz bir sisteme sahipsiniz. Windows 10'un ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra, yeni yüklenen işletim sistemini sadece "ayar" yapmaya devam edecektir.

Sistem yüklü değilse

OS'nin "öldürüldüğü" zamanlar var.önyükleme yapmayı bile reddediyor. Bu durumda ne yapmalı? Bu durumda "Windows 10" ayarlarını bilgisayardaki fabrika ayarlarına nasıl sıfırlarım? Bir çıkış yolu var. Sadece bir "on" ile bir önyükleme disketine (veya USB sürücüsüne) ihtiyacımız var.

Böyle bir akıntının yolu, işleyen bir sisteme benzer şekilde birçok açıdandır. Yalnızca "Başlat" ve diğer sekmeler yerine başka birçok işlem yapılması gerekecektir. Yani, tüm bu adımı adım adım açıklayalım.

Adım 1. Diski (veya USB flash sürücüyü) PC'ye yerleştirin ve Önyükleme Menüsü BIOS'unda önyüklemeyi bu ortamdan ayarlayın.

Adım 2. Windows kurulumu sırasında olduğu gibi yükler. Sadece sistemi yüklemek için bir öneri içeren bir pencere belirdiğinde, sol alt köşedeki "Sistem Geri Yükleme" öğesinin üzerine tıklayın.

Adım 3. "Diagnostics" e gidin ve "Bilgisayarı orijinal durumuna döndür" düğmesine tıklayın.

Ve sonra her şey açıklanan senaryoya göre gerçekleşirYukarıdaki. Aynı uyarı, tıklama için aynı düğmeler. Yeniden başlatmanın ardından demir arkadaşın yine neşeli ve neşeli olacak. Biraz boş olsa da. Pek çoğu, Windows 10'un BIOS aracılığıyla fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağını da soruyor. Cevap veriyoruz - her zaman işe yaramıyor. BIOS'un kendisi böyle bir işlevi desteklemeli ve bunlardan pek çoğu yok. Yani her zamanki yolu kullanmak daha iyidir.

Mobil cihazda sıfırla "on"

Windows 10 ayarlarının telefonunuzdaki fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanması

Microsoft hızlı bir şekilde güncellenmiş bir sürüm yayınladıWindows işletim sistemi ve mobil cihazlar için. Onlar da bazen mükemmel temiz bir duruma geri dönmeleri gerekiyor. Bu yüzden, Windows 10 ayarlarını telefondaki fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağımızı göreceğiz. İşte her şey basit. Bu arada, sıfırlamanın birkaç yolu var.

İlk yöntem akıllı telefona uygunsaengelledi. Sıfırlamak için, sırayla makinenin mekanik tuşlarına şu sırayla basmalısınız: volume +, volume -, on, volume -. Bundan sonra, gadget yeniden başlatılacak ve geri alma tamamlanacaktır.

Windows 10 ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlama

Her şey normal ise ikinci yöntem uygulanır.O çalışır. Kurulum menüsüne gitmeniz, "Cihaz bilgisi" sekmesini seçmeniz ve "Ayarları sıfırla" butonuna basmanız gerekiyor. Hepsi bu kadar. Yeniden başlattıktan sonra, saf bir cihaz elde edersiniz.

Çok nadiren kullandığım üçüncü yöntem, çünküOnun sürecinin, cihazın mühendislik menüsüne girmesi gerekiyor. Ve bu her zaman iyi bitmez. Ancak yine de bu, Windows 10 ayarlarının mobil sürümdeki fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağı sorusunun bir başka cevabı. Böylece, tuş takımı üzerinde ## 777 # kombinasyonuna girin ve mühendislik menüsüne girin. Burada "Sıfırla" düğmesini seçtik ve cihaz yeniden başlatılıyor. Hepsi bu kadar.

Sonuç

Özetle, sistem geri almanın olduğunu söylemek istiyorumher zaman bazı riskler içerir. Örneğin, kaydedilen bir görüntü "silinebilir" ve daha sonra aygıttan bir tuğla elde edilir. Ama her durumda buna değer. Özellikle şu andan beri Windows 10'u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı biliyorsunuz. Öyleyse neden denemiyorsun? Yine de, sistemi sıfırdan kurmaktan daha iyidir.

Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar

Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar

Related news

 • Mantılı Pastırmalı Tarhana Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Sunumu kolaylaştırmak için hangi programda bulunur
 • RULO KARTONDAN MASALARA SÜS MUMLUK YAPIMI
 • İlaç Papaverin (enjeksiyon)
 • Yandexe bir alan adı devreden çıkarmak

 • Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 99

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar


  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 49

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 90

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 63

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 74

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 14

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 77

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 77

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 88

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 24

  Windows 10u fabrika ayarlarına nasıl sıfırlar adım adım talimatlar 75