Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler

Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler
Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler


Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler

yıpranmış saçlar için bitkisel çözümler

yıpranmış saçlar için bitkisel çözümler

Yıpranmış saçlara doğal bakım öneriler:

Yıpranmış saçlar için ne yapmalı: Yıpranmış saçlara doğal bakım

1 – Yıpranmış saçlara elma sirkesi:

Sirke, saçın herhangi bir yıpranmasına karşı yardımcı olan ve saçlara güzellik veren doğal saç ilaçlarından biridir. Yapılması gereken tek şey saçların şampuan ile yıkanması ve sonrasında elma sirkesiyle saçın durulanması gerekmektedir. Kuru saçların canlanması için elma sirkesi mükemmel bir seçimdir. Elma sirkesi ile basit bir masaj yapılması yıpranmış saçlar için pahalı saç şampuanları kullanılmasından daha etkili olacaktır. Kuru saçlar için elma sirkesi kullanırken gerekli şu adımların izlenmesi önerilebilir. Öncelikle bir kap içine biraz elma sirkesi konur. Bu çözüm bir pamuk kullanılarak saç ve kafa derisi üzerinde uygulanır. Yaklaşık 5 ila 10 dakika kadar bekledikten sonra saçlar durulanır.

2 – Yıpranmış saçlara hangi yağ iyi gelir: Hindistan cevizi yağı:

Hindistan cevizi yağı saç için çok faydalı bir kaynaktır. Hindistan cevizi yağı kuru ve yıpranmış saç için büyülü bir ilaç olarak kabul edilmektedir. Saç bakımı için bu yağı uygularken bazı basit adımlar izlemek gerekir. İlk önce Hindistan cevizi yağı ısıtılarak eritilir ve sonra saça uygulamak için soğuması beklenir. Ardından birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile kafa derisi ve saç üzerinde parmakların yardımıyla kolayca rahatlama sağlayan masaj yapmak gerekir. Bu şekilde bütün gece bekletilen saç bir sonraki sabah durulanır.

3 – Yıpranmış saçlara çözüm: Bal:

Yıpranmış saçlar için saç şampuan ile yıkandıktan sonra saç diplerine ve saça biraz bal uygulaması denenebilir. Yaklaşık birkaç dakika boyunca saç üzerinde bırakılan bal önce yıkanır daha sonra kurutulur. Bu ev ilacı olarak kullanılan bal, saçın süper parlak ve yumuşak olması için şaşırtıcı şekilde etkilidir. Bu ev ilacı için izlenmesi gereken yol şu şekilde önerilebilir. Öncelikle temiz ve nemli saça yaklaşık 1/2 fincan bal masaj yaparak uygulanır. Bu şekilde yaklaşık 20 dakika bekletildikten sonra saç ılık su ile durulanır. Ayrıca balın içine, daha akıcı bir kıvamda olması için 1 ile 2 çay kaşığı kadar zeytinyağı eklenebilir. Güneş gibi dış etkenlerden son derece etkilenen yıpranmış saçlar için avokado ya da yumurta sarısı gibi protein bakımından zengin maddeler içine bir ya da iki çay kaşığı bal karıştırmak ve denemek faydalı olur. Bu protein açısından zengin maddelerin içinde bulunan keratin protein bağları, saçları UV ışınların saldırısından korumaya yardımcı olacaktır. Hasarlı saç tedavisi için ayda bir kez bu tarifin kullanılması tavsiye edilir.

4 – Yıpranmış saçlar için evde maske: Bira ile saçı durulama:

Bira kuru ve yıpranmış saçlar için faydalı doğal saç ilaçlarından biridir. Sadece birkaç hafta boyunca saçın bira ile durulanması saçtaki yıpranmayı hızlı bir şekilde düzelmesi için yardımcı olabilir. Bu çözüm yolu için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir. Öncelikle 1/2 bardak düz bira karışımı bir kabın içine dökülür ve sonra 2 saat dinlenmesi için bekletilir. İçerisine 1 çay kaşığı hafif yağ (kanola ya da ayçiçeği) ve çiğ yumurta eklenerek iyice karıştırılır. Elde edilen bu karışım temiz ve nemli saça uygulanarak yaklaşık 15 dakika bekletilir. Ardından saç soğuk su ile durulanır.

5 – Yıpranmış saçlar için bakım maskesi: Yoğurt:

Sade yoğurt içinde probiyotikler yüksektir. Bu durum saçın sağlıklı olmasına yardımcı olur ve saçın büyümesini arttırır. Yıpranmış saçların pürüzsüz ve sağlıklı olması için sadece 1/2 fincan sade yoğurdu harmanlamak ve sonra saçın üzerine uygulamak gerekir. Daha sonra, bir havlu ile saçlar sarılı olarak 15 dakika kadar bekletilir ve sonra yıkanır. Son olarak, bu karışıma 1 yumurta eklenir ve daha sonradan fazladan bir kabarmayı azaltmak için bekleme süresi 10 dakika kısaltılır. Buna ek olarak, bu yoğurt kabına zeytinyağı ya da hardal yağından birkaç damla ilave edilebilir ve saç şampuanlanmadan önce saçın üzerine bu karışım uygulanır.

Not: Yoğurt, vücut ısısını hafifletmesi bakımından etkili olması dolayısıyla, bu yoğurt tarifinin sıcak yaz aylarında kullanılması tavsiye edilebilir.

6 – Yıpranmış saçlara nem maskesi: Avokado:

Kuru ve yıpranmış saçlar açısından avokado ile yapılacak ev ilacı için kullanılacak maddeler şöyle sıralanabilir.

– ½ avokado

– ¼ fincan mayonez

– Ekşi krema ya da 1 yumurta sarısı – 2 çay kaşığı

– ¼ süt kap

– Zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı içinde 1 çay kaşığı gerekmektedir.

Bu ilacın uygulanması için öncelikle bir kase içine 1/2 avokado rendelenir ve yıkanmış temiz saçlara uygulanır. Bu şekilde yaklaşık 15 dakika boyunca bekletildikten sonra saç durulanır ve kurutulur. Ancak avokado mevcut değilse, bunun yerine yaklaşık 1/2 fincan mayonez denemek mümkün olabilir. Ayrıca, saçı su ile yıkamadan önce uygulamak için, ekşi krema ya da yumurta sarısı ya da 1 – 2 çay kaşığı mayonez ile ezilmiş avokado birleştirilebilir. Bu tedavinin, her 2 haftada bir kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kuru ve yıpranmış saçların tedavisi için, avokado püresi içine, 1 çay kaşığı zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ile ¼ fincan süt eklenir ve sonra iyice karıştırılır. Daha sonra, saç ve saç köklerine bu krem ​​avokado püresi uygulanır. Ardından, yaklaşık 15 dakika boyunca bir duş başlığı takılı olarak beklenir ve ılık su ile saçlar yıkanır. Ayrıca, hamur kıvamındaki avokado püresine uçucu nane yağından birkaç damla eklenebilir. Sonra, saç şampuan ile yıkanır, ardından bu macun kıvamındaki karışım saça uygulanarak 15 dakika dinlendirilir ve saç su ile durulanır.

7 – Un:

Un biraz yağlı saçlar için saç kökleri açısından en iyi doğal saç ilaçlarından biridir. Bu ilacı uygulamak için kuru bir sünger ya da parmaklar kullanılabilir. Bu tarifi yapmak için, sadece 1 çorba kaşığı un olması gerekir. Un en yağlı alanlara odaklanarak saç kökleri içine uygulanır. Un yaklaşık 3 ile 5 dakika kadar saç üzerinde bekletilir ve parmaklar ya da tarak yardımı ile saçta kalan fazla unu ortadan kaldırmak için saç fırçalanır. Bu un tedavisi, saç yağının yanı sıra saçtaki istenmeyen parlaklığı azaltmak için de aralıksız olarak günlerce kullanılabilir.

Kuru ve yıpranmış saçların tedavisi için piyasada bulunan ve maddi açıdan pahalı olan birçok şampuan ve diğer ürünlerin yanı sıra hem basit hem de ucuz olarak elde edilen ev yapımı doğal ilaçlar aslında çok etkili çözüm yollarıdır. Saçların sağlıklı olması ve güçlü uzaması için tavsiye edilen bu ev ilaçlarının düzenli kullanılması, yıpranmış saçlarda etkili sonuçlar vermektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan ve kısa sürede hazırlanıp sonuç veren bu bitkisel çözümler saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasına da yardımcı olur.

Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler

Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler

Related news Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel ÇözümlerYıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler


Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler


Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler


Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler


Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir: Saç Yıpranmasına Bitkisel Çözümler