Yüzü Photoshopta rötuşla

Yüzü Photoshop'ta rötuşla

Bazen "Photoshop" kavramına rağmenNegatif anlamda bir dokunuş ile kullanmak (bu yüzden kaskatı doğal olmayan, yapay, süslenmiş ve. ö.), yüzleri rötuş görüntü işleme ile ilgili en popüler konulardan biri olmaya devam etmektedir.

Bilgisayar makyaj sanatı ile ilgilidirçok program, ancak resim editörü "Photoshop" belki de cilt kusurlarını düzeltmek için değil, aynı zamanda (ve bu birçok parlak dergileri dahil) yakışıklı değil çok cazip bir kişi dönüştürmek için birkaç tıklama ile sadece mümkün değil rötuş araçları, en geniş bir cephanelik vardır.

yüz rötuş

Amatör bir düzeltme seviyesi gibi olacakPhotoshop'ta yüz rötuş yapılırken yıkıcı araçların veya yöntemlerin yanı sıra profesyonel bir tekniğin kullanıldığı fotoğraflar, katmanların yapısını ve buna bağlı olarak cildin dokusunu ve yapısını bozmadan kesinlikle yapılır.

Bir kişinin kusurlarını Photoshop'un rötuş araçlarının yardımıyla nasıl düzeltebilirim?

Rötuş için kullanılan araçlarFotoğraflar, esas olarak her türlü kusur ve eseri ortadan kaldırmak için sağlanmıştır. cildinize geldiğinde, doğum lekeleri, sivilce, kırışıklık, yara izleri, göz altındaki şişliklerin, parlak parlama ve sert gölgeleri, gözenekleri, sivilce ve diğer sorunlar olabilir. Yüz cilt rötuşunu yaparken aşağıda açıklanan araçların neler yapabileceği hakkında kısa bir bilgi verelim.

 • Aracı "Clone" (ClonestampTool). Sol alt tuşu ile birlikte sol fare tuşu ile tıklanarak, ana imleç ile birlikte paralel olarak hareket eden haçları dikkatlice takip ederek numunenin alındığı yeri gösteren numunenin bir parçası ile cildi klonlar.
 • "Desen damgası" (patternstamp) klonlanmaz, ancakdokuları çizer ve standart dokuya gerekli dokuyu eklerseniz, damga çizecektir, ancak rötuş yapmaz, daha ziyade sanal bir "cilt nakli" yapar.
 • PatchTool ayrıca nasıl klonlanacağını da biliyor amaBir nokta deseninde değil, tüm bölgelerinde, kök saldıkları yerlere taşınırlar. Ayarlara bağlı olarak, seçilen alanın içeriği istenen konuma ("Hedef" modu) getirilir veya boş bir seçim istenen içerik konumuna sürüklenir (Kaynak modu).
 • Nokta Onarım Fırçası(SpotHealingBrush), kullanıcının yalnızca herhangi bir kaynağın istenmeyen lekesini tıklatmadan önce uygun boyutu ayarlamasını gerektirir; bu nedenle, Photoshop'ta ayrıntılı bir yüz rötuşu yapmanız gerektiğinde bu araç sadece vazgeçilmezdir.

photoshop'da yüz rötuşu

 • HealingBrush işleriAynı prensip olarak bir damga algoritması çalışır gibi, ama burada renk ve doku retushiruemym alanı klonlama dikkate alınır ve kullanıcı boyutu, aynı zamanda şekil, sertlik, açı aralıklarına hareket ve kalem sadece basıncı da dahil olmak üzere, fırça seçenekleri özelleştirmek için bırakılır.

Listelenen tüm araçlar sadece uygulanırAna cilt problemlerinin giderilmesi için ve "Filtre" menüsünden glamour fırlatma komutları için, açıklama / karartma araçları, "Doldur" komutunun çeşitleri ve diğer bazı araçlar kullanılır.

Sadece karartma ve parlatma fonksiyonlarını kullanarak Photoshop'ta bir yüz rötuşunun nasıl yapıldığını düşünün.

"Eğriler": düzeltici katmanlarla rötuşlanmış

Bu yöntem profesyoneller tarafından ve onun özü tarafından kullanılır.ışık alanlarının orta tonlu arka planındaki vurgulamayı (çıkıntılı) koyulaştırarak ve karanlık alanları (gölgeleri) aydınlatarak yardımcı katmanlardaki cilt tonunu düzeltmek (hizalamak).

Bunu yapmak için arka plan katmanı ileİki düzeltici katman, Eğriler, rötuşa tabidir. deri yüzü alanının maksimum ışık seviyesine simetrik dışbükey eğri ve ikinci - - Bunlardan biri açıklık ve düzeltici Maske katmanları her ikisi ile, koyulaşması, deri yüzünün karanlık kısmının seviyesine, yani simetrik konkav bir kavis (Ctrl + I) dönüştürmek için gereklidir.

Şimdi görüntünün rengini değiştirmek arzu edilirçünkü yüz rötuşunun siyah beyaz versiyonu daha kolaydır, çünkü tüm düzensizlikler ve pürüzlülük daha fazla kontrasttır. azaltırken Bunu yapmak için, bir yardımcı yeni bir katman oluşturun ve siyah ile doldurun ve karıştırma modunu değiştirmek "Biz bu katmanın bir kopyasını yaparsanız, daha iyisi Renk» (Renkli) veya ve (karıştırma) harmanlama modunu ayarlamak "Yumuşak Işık» (Yumuşak Işık) opaklığa ihtiyacım var.

Ardından, açıklayıcı maskeye gidinayarlama katmanı (veya ilk Kamuflaja - hiçbir farklılık olmaması), en fazla 10% 'den bir donukluk yumuşak fırça (ilk renkli beyaz gereklidir) alarak, istenen boyutu ortaya (daha küçük daha iyidir) ve büyük ölçüde istenmeyen çevresinde karanlık alanları sabırlı başlangıç ​​aydınlatmak görüntü artan cildin rahatlaması.

fotoğraf editörü yüz rötuş

Sonra karartma katmanının maskesine gidin veAynı kalıcılığıyla, cildin aydınlık bölgeleriyle, renk görüntüsünde sonucu kontrol etmek için periyodik olarak üst üste gelen siyah ve beyaz katmanlarla yönetiyoruz. İş çok titiz, ama sonuç buna değer.

Aydınlatıcı veya kararma araçlarıyla rötuş

Bu yönteme, yıkıcı düzeltme değilDodge-Burn olarak adlandırılan fotoğraflar genellikle Photoshop kullanarak bazı çalışmalar yapmanız gerektiğinde başvurulur. Yüzünde rötuş (Rusça'da, "Dodge-Burn" gibi bir yöntemin adı) yardımı ile tam olarak gerçekleştirilir.

Özünde, yöntem bir önceki ile benzerdirCurves kullanarak, ancak fotoğraf katmanının üzerinde oluşturulan ve% 50 gri (Düzenle → Doldur) nötr rengi ile doldurulmuş, karıştırma modunu "Yumuşak Işık" olarak değiştiren arındırma ve karartma için sadece bir katman kullanılır.

Sonra bu cildin güvenli bir şekilde rötuş yapabilirsiniz.bir yardımcı tabaka, dokusunu "Dodge Tool" ve "Burn" aletleriyle hizalayarak veya yumuşak bir fırça (ışıklandırma için siyah ve karartmak için siyah) kullanarak, gerekli opaklığı seçerek.

Rötuş: "Filtre" grubunun araçları

Nispeten hızlı ve muhteşem sonuç için"Photoshop" daki fotoğrafların cazibeli işlenmesi, çoğu zaman neredeyse her fotoğraf editörünün kullandığı benzetimler olan bulanıklık ve gürültü azaltma işlevlerini kullanır. Bu tarz yöntemlerle yapılan yüz rötuşları profesyonel seviyeyi nadiren karşılar; çünkü, bir şekilde ya da bu şekilde bulanıklaşmak, cildin dokusunu bozar, bunun derecesi de sanal makyaj sanatçısının sanatına bağlıdır.

Aslında, yöntem düzensizlikleri "yumuşatmak" ve cilt tonunu yumuşatmaktan oluşur. Aşağıda bu tür işlemler için seçenekler bulunmaktadır.

Gürültü aracıyla cildi pürüzsüz hale getirin

Her şeyden önce, fotoğrafımızın yinelenen katmanında"Pen" ve maske de dahil olmak üzere uygun bir seçim aracı kullanarak yüzün cildini seçmek veya tersine, yüz bölgesinden yumuşak (yaklaşık% 50) "Silgi" yi çıkarmak, ancak gözleri, kaşları ve dudakları da içeren .

Cilt alanının tahsisini (veya ayrılmasını) bitirdikten sonra"Filtre" menüsüne gidin ve efektin belirli bir görüntü için deneysel olarak seçildiği birkaç kez (Ctrl + F) veya "Medyan" efektini tekrarlamak zorunda olduğunuz "Rötuş" u seçin. Eğer yüz çok yapaylaşırsa, o zaman ona biraz "Gürültü" ekleyebilir ve sonra "Gauss'a göre" bulanıklaştırabilirsin, fakat yine de bu yöntemin ana dezavantajı olan cildin dokusunda kayda değer bir kayıptan kaçınamazsın.

Yüzeyi "bulanıklaştırma" kullanımıyla rötuşlayın

Bu rötuş yöntemi genellikle benzerdirdüşük doku - Yukarıdaki gibi fakat bu durumda, yüz görüntüsü (ya da derinin seçilen bölgesi) tarafından düzeltilir, geleneksel olarak iki katman deri renk hizalanması ve kontrast yumuşatarak yumuşatılmış olan birinde (görüntü veya seçim yinelenen) ve (yer üstünde) için diğer ayrılmıştır .

fotoğraf editörü yüz rötuş

Yumuşatma tabakasının görevleri çözülür.Başka bir yüzeyin kapalı görünebilirliği, "Yüzey bulanıklığı" komutu ile yaklaşık 7 px'lik bir yarıçap ve 10-11 seviyelerinde bir eşik / isogel veya "Filtre" menüsündeki "Gauss Bulanıklığı" komutunu içerir.

fotoğraf editörü yüz rötuş

"Yumuşatılmış" üzerindeki etkiyi uyguladıktan sonraİstenmeyen elemanlar vardı, yumuşak bir fırça ile hafifçe fırçalanıp, alt tuş ile birlikte istenen noktaya fare tıklanarak uygun bir renk seçerek yüzeye konabilirler.

Katmana (resmin veya kopyanın ikinci kopyası),Gerekirse doku sorumlu, yani restorasyon (dönüş), bulanık detaylar kaybolan Gürültü eklenti Ninja ortadan kaldırarak gürültü kullanımını haklı, ama filtre ana yürürlüğe gerekli parametreleri ayarlayarak grubu "Gürültü" dan "gürültü azalt" yapabilir ve Daha sonra ek modda, orada en sorunlu kanal ile çalıştıktan sonra.

Gereksiz gürültüden kurtulmak, kontrastı azaltarak ve “Contour Sharpen” (Keskin Keskinleştirme Maskesi) filtresinin ayarları ile çalışarak doku gösterilebilir.

Şimdi, yüz rötuşunu tamamlamak için, kalırsadece her iki katmanın içeriğini tek bir bütün halinde birleştirmek için, bunlar doku katmanına giderler ve "Filtre" → "Diğer" seçeneğine giderler ve küçük (en fazla 8) yarıçaplı "Yüksek geçiş" i seçerler, böylece sadece elemanların konturları kalır kişi.

photoshop rötuş yüzleri rusça

Sonra "Renk tonu / Doygunluk" a gidin.“Image” → “Correction” menüsünde yer alır ve doygunluğu tamamen ortadan kaldırır (-100). Son olarak, bu katmanda "Overlay" ile karıştırma modunu değiştirerek, kaybolan dokuları cilde geri göndereceğiz, ki bu da eğer gerekliyse, parlaklığı biraz arttırarak güçlendirilebilir.

Ana grafik editörüne ek olarak,Adobe şirketlerinin dünyasına hibe edilen bugün, Internet'in her biri tam teşekküllü bir fotoğraf editörü olan sanal makyaj konusunda uzmanlaşmışlar da dahil olmak üzere birçok başka programı var. İçlerindeki rötuş yüzleri neredeyse otomatik olarak gerçekleştirilir.

Photoshop'ta rötuş için eklentiler

Arasında en güçlü ve popüler biriYüz bakımı2 de dahil olmak üzere, fotoğraf rötuşlama için "Photoshop" eklentileri, elli filtreden fazlasına ve yaklaşık 250 efekt içeren eklenti Nik Color Efex Pro Complete 3.0'tır.

Bu filtrelerin çabaları iyileştirmeyi amaçlıyorGenel olarak fotoğraflar ve sanatsal efektlerin eklenmesi, ancak "göz alıcı sorunlar", Dinamik Cilt Yumuşatıcı, Glamour Glow ve Tonal Kontrast ve diğerleri gibi bu tür eklentiler tarafından çözülür.

yüz cilt rötuş

Kullanıcılar ve ArcSoft eklentisi arasında popülerPortre + 3.0.0.402 RePack / Taşınabilir. Aslında, saniyeler içinde yapılabilecek yüzleri rötuşlayan bir fotoğraf editörüdür. Program, yüzün cilt durumunu otomatik olarak değerlendirir ve görüntüyü 17 parametreyle düzeltir, ardından herhangi bir şeyle hata bulmak zordur. Plug-in, ustaca, cilt kusurlarıyla baş edip, dokusunu korur ve yüzün temel unsurlarını etkilemez.

Rötuş-çevrimiçi

Bugün, güçlük çekmeden yüz vermek içinDoğal cazibe, sanat rötuş inceliklerini anlamak ve hatta özel programlar yüklemeniz gerekmez. Birçok çevrimiçi kaynak, örneğin, gde51.ru/services/retush-photo veya makeup.pho.to/ru/ makyaj dahil olmak üzere fotoğrafları tamamen rötuşlamak için teklifte bulunun.

Bu görsel efektlere ulaşmak için yardımcı olacak,Kırışıklıkların giderilmesi ve giderilmesi, dermatolojik kusurların derisinin atılması, "kırmızı gözlerin" etkisinin giderilmesi, yağlı parlaklığın giderilmesi, cildin yumuşatılması ve göz alıcı bir etki yaratmasıdır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu tür programlar düzinelerce yolu kullanarak görüntüyü stilize edebilir.

Yüzü Photoshopta rötuşlaFotograf resim

Related news

 • Demir vitriol: bahçede uygulama
 • Bulaşık Makinesine Nasıl Bulaşık Yerleştirilmelidir
 • Rusya vatandaşları için Türkiyeye bir pasaportum olması gerekiyor mu
 • Adjika, aspirin ile çiğ reçete. Ev yapımı çıplak domatesler için aspirinli tarifi (fotoğraf)
 • Hatay Tava Tarifi

 • Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla


  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla

  Yüzü Photoshopta rötuşla