Yaş öksürük: tedavi ve önleme 86 26.01.2019, 07:56

Yaş öksürük: tedavi ve önleme

Öksürük birçok hastalıkta ortaya çıkabilir,vücudun koruyucu bir reaksiyonudur, inflamatuar süreç sırasında oluşan solunum borusundan mukus salgısını giderir. Yine de üretken olarak adlandırılan ıslak öksürük, balgam ve mukusun boğaz, bronş veya akciğerlerden geçirilmesini sağlar. Onun oluşum nedenleri çoktur. Bunların arasında çeşitli viral ve bulaşıcı hastalıklar bulunmaktadır. Islak öksürük, aynı zamanda, kronik akciğer hastalıklarının varlığını gösterebilir. Buna ek olarak, mide asidi özofagusa girdiğinde oluşur. Sigara içenlerde ıslak bir öksürük, boğaz veya özofagustaki akciğer hasarının veya tahrişinin varlığına işaret eder. Bazen, oluşumun sebepleri, çevrenin tozu ile ilgili olarak yerli olabilir.

Balgam kaçınılmaz olduğu içinıslak bir öksürüğün bileşeni olan bu tanıda önemli bir rol oynayan laboratuvar çalışmalarıdır. Mukus, renksiz veya kan damarlarıyla, balgam, pnömoni, bronşiyal astım, akut bronşit de dahil akut solunum yolu hastalıkları için tipiktir. Pürülan akciğer absesinin gelişimini gösterir ve tüberküloz mukopürülan balgamla karakterizedir. Bununla birlikte, patojen mikroplar vücuttan atılır. Çoğu zaman hastalık kuru bir öksürükle başlar, sonra ıslak olana geçer. Ve bu, balın ayrılması daima rahatlama hissi uyandırdığından iyi bir işaret olarak kabul edilir.

Hem kuru hem de ıslak öksürük, mutlaka tedavi edilmelidir. Bunun için çeşitli ilaçlar var, ancak bunlar sadece doktor tavsiyesi üzerine ve teşhis sonrasında kullanılabilir.

Çocuğun ıslak öksürüğü genelliklesolunum yolu hastalıklarının ortaya çıkışı. Bunun en yaygın nedeni akut bronşit veya akut solunum yolu hastalığıdır. Tedavide balgam söktürmeyi amaçlayan eylemci balgam söktürücü ve mukolitik ilaçlar reaktöre verilir ve öksürük atakları sırasında bu maddelerin alınmasını kolaylaştırır. Dolayısıyla, solunum yolunda durgunluk olmaması için çocuğa mukus balgam söktürücüsünü öğretmek gereklidir. Bebekler, balgam masajı ve bebeğin pozisyonundaki sık değişiklikler balgam tükürmeye katkıda bulunur. Çocuğun ıslak öksürüğü, hiçbir durumda antitussif kullanamaz. Sonuçta, tezahürü zaten
kendisi hastalığın olumlu dinamiklerine işaret eder. Öksürük baskılayıcılar öksürük refleksini baskılar ve hastalığın seyrini uzatır.

Çocuklarda ıslak öksürük oluştuğundanÇoğu zaman, birçok ebeveyn kendi kendine ilaç vermeye alışıktır. Aynı zamanda eczanede kendiniz uyuşturucu satın alın, olası olumsuz sonuçları düşünmeyin. Sonuçta, pediatride uyuşturucu seçimi nedenlerin zorunlu kurulmasına dayanır ve çocuklarda öksürük refleksinin oluşumunun tüm özelliklerini dikkate alır. Bazı doktorlar, ıslak bir öksürük zayıflamış ve şiddetli, genellikle kusma eşlik eden özel vakalarda tedavi reçete eder.

Çocuklarda ıslak öksürük genellikle tedavi edilirseyreltici balgam özelliğine sahip bitki özleri içeren preparatlar. Althae, anason, frengis, meyan kökü vb ile ilaçlar çok yardımcı olur.Suruplar, dozlar, tabletler ve damlalar şeklinde herhangi bir eczanede balgam söktürücü satın alabilirsiniz. Etkilerinin mekanizması, viskozitenin azaltılması ve bronşiyal sekresyonun hacminin arttırılması ve solunum borusundan uzaklaştırılması üzerine kuruludur. Unutulmamalıdır ki, günde en az 3-4 kez alınmaları gerekir; bu da çocuğa her zaman hoş gelmez. Tatlı şurupların, çoğu çocukla popüler olan ilaç endüstrisi tarafından üretildiği bu tür vakalar içindir.

Öksürüğün tedavisinde genel önerilere gelince, ana olanlar sıcaklık rejimine ve bolca içmeye uygundur.

Yaş öksürük: tedavi ve önlemeFotograf Goruntuler

Related news

 • Kadınlardaki kısırlık sebepleri nelerdir Öğrenmek için tıklayınız
 • Rüyada Kirpik Görmek Ve Dökülmesi Ne Anlama Gelir
 • NARS İlkbahar Yaz 2017 Makyaj Koleksiyonu

 • Yaş öksürük: tedavi ve önleme 61

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme


  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 28

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 82

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 98

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 45

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 13

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 58

  Yaş öksürük: tedavi ve önleme 74