Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 67 08.02.2019, 16:36

Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay

40 yaş ve üzerindeki kişilerde gözlemlenen yakını görememe sorunu Presbiyopi, hastaların yakındaki cisimleri görememesine yol açıyor.

Op. Dr. Efekan Coşkunseven, presbiyopi hastalığının ilerleyen yaşlarda kendisini gösterdiğini,özellikle 40 yaşın üzerindeki kişilerin,yakında bulunan cismi gözlerinden uzaklaştırarak görmeye çalıştığını söyledi. Dr. Coşkunseven, bunun altında yatan sebebin,göz içinde bulunan lenslerin yakındaki cisimleri görmekiçin normalde aldığı şekli almakta zorlanmaya başlaması olduğunu belirtti. 

Presiyobi probleminin oluşumu konusundaki en yaygın teorininhücre yaşlanması teorisiolduğunu belirten Coşkunseven,aynı saçlarımızın beyazlaması gibi,yaşlanan hücrelerin belirli yeteneklerini kaybetmesi sebebiyle rahatsızlığın oluştuğu tezini savunduğunu ifade etti.

Tedavi yöntemi hastanın tercihine bağlı

Dr. Efekan Coşkunseven, hastalığın tedavisi içingözlük kullanımından, ameliyatakadar farklı seçenekler olduğunu ve tercihin hastaya ait olduğunu söyledi. Coşkunseven, “Presbiyopi tedavisi içintüm dünyada uygulanan yöntemlerinbaşında göz içitrifokal mercekgeliyor. Bu mercekler, göz yapısına uygun olmalarından dolayı ömür boyu kullanılabiliyorlar.Rahatsızlığın tekrarlanmasını engelleyenve soruna kesin bir çözüm sağlayan bu göz içi merceklerin yanı sıra, yakın gözlüğü veya lens kullanımı ile de sorun geçici olarak kontrol altına alınabiliyor." dedi.

Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolaygaleriler Fotograf resim fotograflar Goruntuler

Related news

 • Aypare Tatlısı Tarifi
 • İspanya
 • Sezonun trend aksesuar modelleri nelerdir En uygunları nelerdir

 • Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 10

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay


  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 5

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 11

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 4

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 39

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 82

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 25

  Yakın gözlüklerden kurtulmak çok kolay 19