Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 10 10.02.2019, 06:02

Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi

Yamaha YZF-R1, dünyanın ünlü amiral gemisişirketi. 1988'de motosikletler için tasarlanmış mühendislik yenilikleri sundu. Ancak 1998'e kadar bu model orijinal Genesis motoruna dayanıyordu.

Yamaha YZF-R1

1998

Yamaha YZF-R1 geri dönüşümden sonra serbest bırakıldı. Daha sonra bahsedilen Genesis'in krank mili ile şanzımanın ikincil ve tahrik millerini biraz değiştirdiğini belirtmek gerekir. Bu yenilik sayesinde inanılmaz bir etki elde etmek mümkün oldu. Motor bloğunun toplam uzunluğunu önemli ölçüde azaltmak mümkün oldu. Ve bunun sayesinde dingil açıklığı da belirgin bir şekilde daha küçük oldu. Bu yeniliklerin sonucu, geliştirilmiş elleçleme ve optimize edilmiş ağırlık merkezi. Daha sonra bu model mavi ve kırmızı ve beyaz sürümlerle çıktı. Özellikle ilk renklenme Avrupa'da popülerdi, bu nedenle bu modellerin sıkıntısı yakında ortaya çıktı.

1999

Bu yıl motosiklet Yamaha YZF-R1 yeterli değilGrafikler ve renklendirme haricinde öncekinden farklı. Ancak yine de bazı değişiklikler gerçekleşti. Şanzıman aksını yükseltti, uzatarak - böylece anahtarlama geliştirildi. Ayrıca, kavramada bazı değişiklikler yapıldı. Deponun kapasitesini (yedekleme) bir litreden fazla sınırlayın. Şimdi onun figürü dört idi. Ana deponun hacmi değişmedi.

Bir dizi yenilik ve değişiklik

motosiklet yamaha yzf r1

2000 yılında endişe,farklı dönüşümlerin sayısı. Yamaha YZF-R1, uzun mesafelerde yönetilebilirliği geliştiren gövdeyi bile değiştirdi. Daha önce, bu model çok uzak olmayan mesafeler için idealdi, ancak uzun yolculuklar için yönetimde yanıt alınamıyordu. Ve o zaman mühendislerin ve geliştiricilerin temel görevi, mevcut olanı iyileştirmek ve her şeyi yeniden yapmak değil.

Yaklaşık 150 değişiklik yapıldı. Keskin ve hafif motosiklet, çıkış mükemmel ayarlanmış alacak - Ve onun sonucunu vermiştir. Hatta yeni hava endüksiyon sistemi ilave edilmiş olması göz önüne alındığında, ağırlıkça olmak üzere yaklaşık 1.8 kg, gerekli 175 kg ulaşmaz taşıtın toplam ağırlığı,. 150 hp iddia edildi, ancak maksimum randımanlı güç tamamen ve eşit hale dağıtılır bağlı olan kontrol sistemi ile yapılan değişikliklere rağmen, aynı kalmıştır.

Yavaşlama faktörü yüzde üç azaldı. Onlara saldırganlık kazandıran farların gövdesi değişti. Motosikletin yan panelleri pürüzsüz ve aerodinamik hale geldi. Yamaha YZF-R1'in neredeyse tamamen değiştirildiğini söyleyebiliriz. Teknik özellikler daha da iyi oldu ve motosiklet kendisi önceki modellerden daha iyi bir emir aldı.

yarışma

yamaha yzf r1 özellikleri

2001 yılına kadar Yamaha YZF-R1 en iyisiydi.model serileri. Ama sonra bant hemen hemen aynı tartılan Suzuki GSX-R1000, serbest, ama onun özellikleri çok daha iyi olmuştur. Daha fazla güç üretti, daha modern bir torkla ayırt edildi. grubu "Yamaha" onun motosiklet karbüratör motorunda uygulamıştır Buna ek olarak, 2001 yılı son oldu. GSX-R1000 tutuşu ve sürüş konforu kolaylığı bakılırsa Ancak iktidar bu modeli outdo başardı, Yamaha YZF R1 açıkça bu ölçütte kazanır. Ve bu, o zamanda tükettiği gerçeğine rağmen biraz fazla yağ.

Yamaha YZF-R1 incelemeleri sadece iyi. Ancak, buna rağmen, pek çok sürücü Honda'dan motosikletlerine dikkat çekti. Yamaha, yarışmayı hissederek, model yelpazesinde daha ciddi değişiklikler yapmaya başladı. Aynı zamanda koltuk altındaki egzoz boruları ve teknik göstergelerin iyileştirilmesi ve diğerleri gibi stilistik anlardı. Tamamen yeni bir motor, bir amortisör direksiyon mekanizması vardı. Ek olarak, daha önce meydana gelmiş olan sorunlar ortadan kaldırılmıştır, örneğin, hızlı ivme sırasında direksiyon simidi titremeyi bırakmıştır.

Modern modeller

Yamaha YZF R1 yorum

2006'da bunun yeni bir modelimotosiklet. Daha sonra aynı modellerde 180 litre elde etmek mümkün oldu. a. volan üzerinde. 20 milimetre için daha fazla geliştirici sarkaç genişletti. Özellikle yeni motosiklet alüminyum jantlar yarış versiyonu için, sportbıke toplam kütlesi neredeyse bir sterlin azaldı hangi sayesinde oluşturulmuştur. Modelin en önemli farkı tek sıralı, güncellenmiş 4 silindirli bir motordu. 2008 yılında, iyi bir ek olarak, bir navigasyon sistemi ortaya çıktı.

2009'dan 2011'e kadar, model biraz geçtideğiştirin. Dikkat edilmesi gereken ilk şey tamamen yeni bir tasarımdır. Ayrıca, modele ek olarak, teknolojinin MotoGP'den, şaftın krank milleri ve karışımın düzensiz yanıp sönmesiyle bir motor aldığı bir motor elde edildi. Gücü 182 litreye ulaştı. ile, genel kabul görmüş Euro3 standardına tamamen uygundur. Koltuklar da yenilendi - tankın açısı çok daha yumuşak oldu ve bacaklar için girintiler daha da derinleşti. İlave ağırlığın motosikletin önüne aktarıldığı yeni şişirilmiş inişlerin dikkate alınmaması mümkün değildir. Tüm bunlara bağlı olarak, ağırlık dengesi önemli ölçüde iyileşti. Genel olarak, amiral gemisi tarihi boyunca, çok sayıda değişiklik yapıldı, ancak bugüne kadar, Yamaha YZF-R1 çok popüler ve güvenilir bir motosiklet.

Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesiresim Goruntuler Fotograf fotograflar galeriler

Related news

 • Sermiyan Midyat kimdir Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat kaç yaşında, nereli
 • Dudaklar Nasıl Büyütülür: Dudak Büyütme
 • Yasal Uyarı
 • Tığ İşi Bebek Bot Patik Yapılışı Videolu Anlatımlı

 • Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 21

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi


  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 11

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 18

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 38

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 51

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 9

  Yamaha YZF-R1: Dizinin dönüşümü hikayesi 27