Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır

Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır


Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 79 30.01.2019, 23:50

Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır

Ev arsalarını dekore etmek içinPeyzaj tasarımcıları gölet ve şelaleler kullanır. Bu bahçe elemanları, birçok kır evi sahibi arasında oldukça popülerlik kazanmıştır: güzeldirler, özel bakım gerektirmezler ve site organizasyonunun herhangi bir kararına mükemmel şekilde uymazlar. Ama böyle güzel bir dekorasyon yaratmak için uzmanları davet etmenize gerek yok. İstenirse, her yaz sakini bahçede kendi elleriyle yapay bir şelale inşa edebilir. Bu hiç de zor değil ve sonuç sizi ve ailenizi kesinlikle memnun edecektir.

kendi elleriyle bir şelale nasıl yapılır

Kendi elleriyle bir şelale nasıl yapılır

İnşaat sürecine başlamadan önce,Bir dizi hazırlık çalışması yapmaya değer. Başlangıç ​​olarak, şelalenizin nerede bulunacağına karar vermelisiniz. Kendi elleriyle, mevcut bir göletin veya havuzun yakınında inşa etmek daha iyidir. Daha sonra sadece "adımlar" oluşturup su tedarik edecek bir pompa kurmanız gerekecek. Aynı tasarımı "sıfırdan" planlarken, rahatlamaya dikkat etmek önemlidir. Şelalenin düzgün çalışması için eğimli bir yüzeye ihtiyaç vardır. Eğim yoksa, kendiniz oluşturabilir, herhangi bir yapı malzemesinin bir höyüğünü yapabilirsiniz: kum, çakıl taşları, küçük taşlar vb. Asıl mesele, höyükte düzensizlikler, çukurlar ya da çarpmalar olmamasıdır.

kendi elleriyle şelale

Kendi elleriyle bir şelale yapmadan önce,Kendinizi gelecekteki yapının tasarım özelliklerine alıştırmak gerekir. Şelale, iki su deposuna dayanmaktadır. Sitede hazır havuz veya havuzunuz yoksa, plastik veya metal kapları kullanabilirsiniz. Üst kase ise alt kattan iki kat daha az olmalıdır. Çağın kendisi, özel mağazalarda satılan veya doğal materyallerin yaratılmasında kullanılan prefabrik bloklardan yapılabilir.

Kendi elleriyle "sıfırdan" bir şelale nasıl yapılır? Öncelikle, temelleri taş ve bitki köklerinden temizlenmiş bir temel çukurunu kazmanız gerekir. En az dört santimetre bir cam elyafı veya kum tabakası ile doldurun. Şimdi gelecekteki yapıların su yalıtımına geçebilirsiniz. Çatı kâğıdı veya yüzme havuzları için özel bir film kullanmak en iyisidir. Sonra suyun düşeceği çıkıntıları oluşturmanız gerekir. Kaskadın toplam yüksekliği, bir kural olarak, bir buçuk metreyi geçmez. Alt çıkıntılar, su yüzeyinin en az 30 santimetre üzerine kurulmalıdır. Çeşitli şekil ve boyutlarda taşlar seçerek ilginç efektler elde edebilirsiniz: Düzgün bir düz akıştan güçlü dalgalara, tabana doğru kırılma. Şelalenin çalışması için sadece pompayı kurmak için kalır - ve sitenizde güzel bir dekoratif yapı hazırdır. Kurulum sırasında, pompanın tüm parçalarının sağlam şekilde izole edilmesi ve gizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Bahçede kendi elleriyle bir şelale

Bir şelale nasıl yapılır ellerin güzel? Bitkilerle sulanabilir, yapı boyunca kayalar kurulabilir ve tabanı fayanslarla döşenebilir. Burada orijinal heykel kompozisyonları yerleştirebilirsiniz. Bir kelimeyle, bir şelalenin dekorasyonu sadece zevkinize ve tercihinize bağlıdır.

Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır

Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır

Related news

 • Viyana pasta için reçete - çay için lezzetli pişirme için bir reçete
 • Bir çift seçelim: Aşktaki erkek Aslanları nedir
 • Peru yerel seçimlerinde Lenin ve Hitler karşı karşıya
 • Bülbül Yuvası Tarifi

 • Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 36

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır


  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 67

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 13

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 42

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 5

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 10

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 56

  Yazlıkta kendi ellerinizle bir şelale nasıl yapılır 60