Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen

Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen


Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 36 25.02.2019, 08:47

Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen

Physalis her ikisine de başvurabilir veFısıh cinsinden çok yıllık bitkilere. Bu flora temsilcisinin yüz çeşitleri var. Çoğu Amerika'nın tropik veya subtropikal enlemlerinde büyürler. Dekoratif plandaki bazı çeşitlerin çiçekleri özel bir değere sahiptir. Bazı bitki çeşitlerinin meyveleri yenebilir. Bazı mutfak uzmanları ve geleneksel tıp için yenilebilir bir fiziksel ürün çok değerli bir üründür. Tohumlardan yapılan ekim, bu bitkinin yayılmasının en yaygın yoludur. Bu flora temsilcisi çok sevmiyor.

Tohumlardan büyüyen Physalis

Physalis yenilebilir

Bitkilerin verimli temsilcileri içinMeksika, Peru ve çilek çeşitleri. Çok termofiliktirler. Peru fiziği, yüksek hava sıcaklığı gibi. Çilek tohumlarının yetiştirilmesi, ülkemizin orta bölgesinde bile mevcuttur. Sıcaklık değişimlerine karşı çok hassas değildir.

Yenilebilir çeşitleri için de geçerlidirMeksika çeşitliliği. Bu yüksekliği bir metreyi geçebilen yıllık bir bitkidir. Bu physalis'in meyveleri oldukça büyüktür. Sarı, yeşil veya mor renklerde boyanabilirler. Kuru ve yoğun kaliks, meyvelerin uzun süreli korunmasını sağlar. Meyvenin tam olgunlaşması, sarıya döner.

Ayrıca dekoratif bir physalis var. Uzun ömürlüdür ve oldukça yüksek sürgünlere sahiptir. Dekoratif physalis'in tuhaflığı, şubelerinde kırmızı renkteki Çin fenerlerine benzeyen çok fazla oluşumun olmasıdır. Sonbahar sürgünleri kesilir, kurutulur ve dekorda kullanılır. Bu bitki rizomları bölerek çoğaltılabilir.

Physalis yenilebilir

Çilek Physalis: tohumdan büyüyen

Çilek çalı küçüktür -bir kural olarak, çilek ile mayınlı birçok yan sürgünler. Bir meyve ile küçük bir calyx. Bu sarıdır ve hoş bir kokuya sahiptir. Bitkinin meyveleri, tatlı ve ekşi bir tadı ve çilekli aroması olan amber rengindedir. Bu flora temsilcisinin meyvelerinden reçel yapmak çok faydalıdır. Bu nedenle, aşçılar için yenilebilir bir fizalis bulmak.

Karmaşıklığının tohumlarından ekim yapılmaz.temsil eder - bitki kendi kendine tohumlama ile iyi ürer, düşen meyveler sayesinde ve kıştan sonra çimlenen. Ancak, böyle bir serbest üreme yöntemiyle, bu flora temsilcisinin yoğun olarak büyüdüğü gerçeğinden dolayı sürgünleri incelemek gerekir. Bu nedenle, birçok meyve olgunlaşmaz. Çilek Physalis yetiştirirken, sürgünler için destek koymak gerekir. Aksi halde, hasat ağırlığı altında, yere doğru eğilirler. Bu meyvenin bozulmasına yol açar ve verimi düşürür. Bitki zamanında sulama ve besleme gerektirir.

Physalis fideleri

Physalis fideleri

Fidan için verim kapasitesiÇilek bitki çeşidi çok daha yüksektir. Bu nedenle, fideleri yetiştirmek, tohumları ile birlikte physalileri ekmekten çok daha kârlıdır. Bunu yapmak zor değil. Tohumlar 20 dakika zayıf bir potasyum permanganat çözeltisine batırılır, yıkanır ve toprağa bir kap içinde ekilir. Toprak domates fideleri için aynı şekilde kullanılır. Üç yaprak fazında bitki daldırılır, ayrı turba bardaklarına nakledilir. Fidan gübreleme ve sulama ihtiyacı var. Büyüyen filizler fizalis, domates yetiştirme işleminde ve koşullarında çok benzerdir.

Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen

Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen

Related news

 • Crosby (ayakkabı): eleştiriler, üreticiler. Trekking Ayakkabıları
 • Son dakika: Türk Telekom’un yönetim kurulu üye sayısı 9a indi
 • Umbilikal fıtık. Patoloji semptomu
 • Gamze neden olur
 • Altın fiyatları son dakika 2 Kasım altın fiyatları ne kadar Çeyrek altın ve gram altın fiyatı 2018

 • Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 49

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen


  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 71

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 40

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 99

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 30

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 20

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 18

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 91

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 13

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 4

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 13

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 63

  Yenilebilir Physalis: Tohumlardan Büyüyen 62